Skocz do zawartości

Jaka antena FM?


TAtomicus

Recommended Posts

Witam

Słucham sobie wciąż radia, z dużą przyjemnością. Radia. Takie coś co działa bez internetu itd.

Za antenę służy mi 1,5m drutu (taki jaki był w zestawie). Po latach chciałbym wreszcie nieco jakość sygnału poprawić i stad pytanie o antenę. 
 Oczywiście, wcześniej od czasu do czasu taka myśl mi przychodziła do głowy, ale na myśleniu się kończyło. Mam kolegę gadżeciarza i kiedyś nawet pożyczałem od niego do testów jakieś anteny z dodatkowym zasilaniem, ale żadnej poprawy sygnału nie stwierdziłem.

Tutaj na forum odnalazłem kilka wątków nt anten, ale linki do ofert są nieaktualne, a i wątki zablokowane. Więc niniejszym zaczynam kolejny wątek.

Słucham różnych stacji: RMF Classic, ChilliZet, Rock Radio, Radio Pogoda, i Radio Złote Przeboje… No i jeszcze dwóch audycji w Trójce (3 kwadranse jazzu i Dym na wodzie). Ciekawa sprawa, że Trójkę łapie na dwóch częstotliwościach i czasem jest lepiej na jednej, a innym razem na drugiej.

Mieszkam w centrum dużego miasta, 3 km od Pałacu Kultury. Sprzęt stoi jakieś 2,5-3 m od okna. Niestety, nie na stronę anteny na Pałacu. Okna wychodzą za to na Konstancin, ale to już ponad 10 km, No i po drodze przeszkody.

Mam balkon, gdzie mógłbym postawić zewnętrzna antenę. 

Czy można prosić o polecenie jakichś konkretnych modeli anten?

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...