Skocz do zawartości

Pomoc po spalonym ampli


Arek T

Recommended Posts

Witam,
drodzy forumowicze, dzieki Waszej pomocy powstał mój zestaw i byłem bardzo zadowolony, niestety burza odebrała mi tą radość dlatego proszę o pomoc w wyborze amplitunera do kina domowego opartego na zestawie głośników dali zensor 7+relT9i. Wcześniej sprzęt obsługiwany był przez onkyo 840. Proszę o ewentualne propozycje do 5k (może ciut więcej), najlepiej nowy sprzęt.
Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek T obecnie masz problem ze sprzętem a dokładniej jego dostępnością. Trzeba czekać. Na sieci jednak pojawił się obecnie Pioneer LX-304 oraz LX-503 oba z gwarancją.

LX503 to będzie chyba odpowiednik RZ730 czyli poziom niżej niż Twój 840 ale musisz zweryfikować.

Zerknij sobie do tego tematu:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znaczy,że nie ma ani jednej firmy,ani jednego ampli,które mogłoby zastąpić mój stary?nie chcę brać czegoś na chwilę,albo żeby było bo to trochę bezsensowne. Szybko zerknąłem na jakieś przypadkowe sklepy audio i jakieś ampli tam się znajdują chociaż może to być na zasadzie sprzedaży kart gf30xx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też po przejrzeniu dopuszczam zakup używanego sprzętu. Jest np. Denon 4520 za 5500 i może udałoby się coś wynegocjować. Pytanie tylko czy warto?bo jeśli istotnie jest taki problem ze sprzętem to nie wiem czy nie zacząć sprzedawać całości i nie kupić sobie soundbara, skoro ma być kupa to w takim razie dużo tańsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zerknąć czy byś takiego jak mój Denona nie mógł kupić, a tu na OLX AVC-X4700H za 9499zł. O ja pier...e, na początku się śmiałem z niedowierzaniem jak to idzie wszystko w górę, ale teraz to jestem przerażony. Na początku roku kosztował w salonie niewiele ponad 6000zł, sam kupiłem za 5000zł od kolegi z forum bo ten leci z tematem półkę wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

O ja pier...e, na początku się śmiałem z niedowierzaniem

Ja bym go brał za te 9k. , bo pod koniec przyszłego roku cena może oscylować już koło 15k. Jeszcze z jedna ustawa typu Lex TVN i nikt tu już nic nie wyśle :) Po za tym nic też nie wskazuje by komukolwiek zależało na faktycznym wyhamowaniu inflacji , a jak inflacja to i ceny zaczynają się robić kosmiczne.

@Arek T na przeczekanie kupiłbym 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amplituner-51-sony-strdb940-qs-w-bdb-stanie

lub jak wolisz czarny 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-sony-str-db940

świetna maszyna , może nie ma wodotrysków ale dźwiękowo super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tylko małe sprostowanie, muszę mieć w nim gniazdo earc, ponieważ zachodzi konieczność sprawdzenia gniazda w TV czy również nie spaliło się.

Z jednej strony sprzęt na przeczekanie z drugiej strony nie ma pewności,że kiedykolwiek wróci wszystko do normy. A ten denon,który wcześniej tutaj umieściłem?Denon 4520?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2021 o 10:55, lolekdrugi napisał:

no raczej nie bardzo. On miał Onkyo 840 czyli amplituner który ma 11.2 Pre-out i obsługuje Atmosa 5.2.4 a Ty mu proponujesz to coś od Yamahy w super drogiej kasie które ma tylko 7.2 . No bez przesady.

No włąsnie bez przesady.

Kolega nie pisał że ma tyle kolumn.

Yamaha ma mniej końcówkę mocy ale to granie moim zdaniem ciekawsze.

Spotkałem się już z podobną opinią do Twojej. Że teraz liczą się kanały? Ich ilośc.

Nie bójcie się, jesli cos ma iść w złą stronę to wlaśnie to. Pakowanie kolejnych końcówek do słabszych modeli. Wydajność, dzwięk to już absolutnie nie jest wazne.

Co innego jesli kolega korzysta z 5.2.4. Jesli nie. Ma 5.2.2 to nie widze w tym nic dziwnego.

20 godzin temu, Arek T napisał:

Może przy okazji ktoś zna jakiś dobry serwis amplitunerów?dowiedzialbym się o ewentualne koszty przywrócenia sprawności staremu sprzętowi.

Robimy to. Z tym że ostatnio serwisant mi mówił że po prostu brak jest części na rynku.

Zalezy co padło. Ale możemy sprawdzic.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Wydajność, dzwięk to już absolutnie nie jest wazne.

czekaj czekaj, czy Ty właśnie odwołałeś się do obiektywnej kwestii technicznej części wzmacniacza?

Parametry:

Rated output power 2 channel driven 20Hz-20kHz. Onkyo 0.08% THD 8Ω: 120W/channel, Yamaha 0.06% THD 8Ω: 110W/channel

Wagowo Yamaha jest cięższa o 0.9kg (14.9 vs 14 kg) jednak całkowita moc pobierana jest znacząco inna, Yamaha: 420W, Onkyo: 850W.

Źródło: Manual Onkyo, Manual Yamaha

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

czekaj czekaj, czy Ty właśnie odwołałeś się do obiektywnej kwestii technicznej części wzmacniacza?

To był sarkazm.....

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Wagowo Yamaha jest cięższa o 0.9kg (14.9 vs 14 kg) jednak całkowita moc pobierana jest znacząco inna, Yamaha: 420W, Onkyo: 850W.

Źródło: Manual Onkyo, Manual Yamaha

Lolek. jak na swoje doświadczenie powinieneś to już wiedzieć.

Onkyo podaje pobór maksymalny, natomiast Yamaha średni.

Z instrukcji które wkleiłeś:

Onkyo: "Power Consumption
850 W (North American)
870 W (Others)"

Yamaha: "Power Consumption
[U.S.A. and Canada models] ......................................................450 W
[Other models] ...........................................................................420 W"

gdzie dalej:

"Maximum Power Consumption
[Brazil, Asia, Taiwan, Central and South America and General models]
..........................................................................................................1190 W "

Miałem oba modele w domu prywatnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu zapala się lampka.

Yamaha ma mocniejszy zasilacz o 350W a ma mniej końcówek mocy.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja jestem fanem Onkyo. Do tej pory nie mogę odżałować mojej 905. kibicuje ten firmie bardzo!

Więc nikogo nie będę tu przekonywał do wyboru Yamahy.

Chodzi mi o to że jeśli ktoś korzysta z 7.2 albo z 5.2.2 to niestety serii 1070/1080 nie można ignorować bo ona gra bardzo dobrze.

Wiekszy zasilacz daje zapas i to czuć. Zarówno pod kątem ciepła emitowanego przez ampli jak i w dzwieku na dłuższą metę.

Jak mowie miałem oba prywatnie.

Mówisz o mocy.

To są jedynie suche dane.

Z tego co pamiętam bo nie mogę teraz znaleśc w lab to ten onkyo ma faktycznie 120 ablo delikatnie mniej.

A Yamaha ma 140-150W

https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av/3036-rx-a1080

No i jednak nie ma tu przesady....

z szacunkiem

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Z tego co pamiętam bo nie mogę teraz znaleśc w lab to ten onkyo ma faktycznie 120 ablo delikatnie mniej.

dziwne że w tym labie dynamika sięga 104dB podczas gdy na ASR nie dobija nawet do 100. Dodatkowo sami piszą o SINAD na poziomie 82dB, przypominam, że średnio CD ma ponad 90dB! Czyli RX-A1080 nawet nie daje tego co oferuje CD.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, S4Home napisał:

LAB :)

A posłuchaj. :)

Szczerze polecam

wyjaśnij mi proszę, jak chcesz usłyszeć coś, czego sprzęt nie jest w stanie przekazać? Jak to fizycznie sobie wyobrażasz? Mówimy tutaj o faktach a nie grających kablach.

Masz jasno, SINAD dla RX-A1080 na poziomie 82dB, płyta CD powyżej 90dB. No jak, gdzie z czym do ludu? Jakby to było na poziomie 90, to ok ale grubo poniżej? dB to skala logarytmiczna zatem różnica jest tutaj kolosalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...