Skocz do zawartości

Jaki Subwoofer do Heco Aurora 1000


Arkadiusz Uzdrowski

Recommended Posts

4 godziny temu, S4Home napisał:

Tobie nie przystoi.

Najpierw trzeba spojrzeć na siebie. Zadałem pytanie w innym temacie, czy branża może na więcej sobie tutaj pozwalać?

4 godziny temu, S4Home napisał:

To znaczy że nie możesz oficjalnie podac propozycji w strachu przed komentarzami innych?

Akurat krytyka ze strony branży po mnie spływa, a szczególnie z tego sklepu. Tak nachalnej reklamy nie prowadzi żaden sklep tutaj na Forum, ale na szczęście jest wiele osób, które się na to nie nabierają.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Nie na PW. Bo Rafal za wiele ukrywa. Niech pisze oficjalnie.

Na pewno nie mam tyle do ukrycia co ww. sklep, także z tymi tezami to się hamuj. Zachowujesz się tak jakbyś nigdy nie udzielał porad na PW. Z drugiej strony Kolega @Chyba Miro 84 też mnie poprosił o wiadomość na PW i tam mu jej udzieliłem.

4 godziny temu, S4Home napisał:

Moje tez zwłaszcza że to brakowało i na Heco i na Szafirach ktore ten bas mają.

To popatrz czym są napędzane te kolumny? A o subwooferze do Pylon Audio wspominałem na początku tematu, jeżeli wzmacniacz zostaje.

Dla mnie jest ważne to co pisze i słyszy sam zainteresowany @Arkadiusz Uzdrowski czyli:

Dnia 6.01.2022 o 02:44, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

Lekiem miały być heco - nie trafione! 

Tu też się kłania reklama, na co dał się nabrać niestety autor tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Przecież były tu wrzucane gdzieś pomiary i mają całkiem sporo góry. Mi się ta góra zupełnie nie podoba. 

Nie no jasne. 

Każdy może mieć swój odbiór na dany produkt. Mówię tylko że jesteś w bardzo nielicznej grupie. 

A tak z ciekawości na jakich kolumnach słuchasz?

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Najpierw trzeba spojrzeć na siebie. Zadałem pytanie w innym temacie, czy branża może na więcej sobie tutaj pozwalać?

Chyba na mniej. 

Bo my nie jesteśmy anonimowi.

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Akurat krytyka ze strony branży po mnie spływa, a szczególnie z tego sklepu. Tak nachalnej reklamy nie prowadzi żaden sklep tutaj na Forum, ale na szczęście jest wiele osób, które się na to nie nabierają.

Mnie Twoja także zbytnio nie obejmuje. 

Normalnie kiedy jest konstruktywna wyciągam wnioski. Tu nie ma sensu :)

miały być lekiem, ale jak mogły nim być kiedy tam jest taka akustyka? No jak?

na prawdę prosiłem unikajmy się bo to forum nie służy. A nie jest powiedziane że my musimy utrzymywać jaka kolwiek nić zrozumienia. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się Twoje wypowiedzi.

Utrzymujesz swoje zdanie a nie napastujesz jak inni.

Miałem jakieś 9-11 lat temu? Platinum M4. Z komorą.

Tam chyba był podobny sopran do tego co masz teraz tylko on nie był jeszcze w tubce a był bardziej na zewnątrz zabezpieczony takimi dwoma drutami z magnesem. Dość mocnym.

Oczywiście bezpośredniego porównania do Heco wtedy nie miałem bo i jak ale ja te kolumny odbierałem dużo , dużo jaśniej.

Powtarzam, cenie Twoje zdanie bo to Twoje zdanie. Po prostu dziwi mnie jak na Aurora słyszałeś sybilanty.

Nie stawiam tu na akustykę bo słuchałem ich w wielu miejscach i nigdy tego też nie miałem.

Więc co? Elektronika? Ale cóż by to mogło być. Może fatalne źródło albo materiał?

Tak czy siak jesteś w znaczniej mniejszości. Co nie znaczy że źle :)

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Tam chyba był podobny sopran do tego co masz teraz tylko on nie był jeszcze w tubce a był bardziej na zewnątrz zabezpieczony takimi dwoma drutami z magnesem. Dość mocnym.

Oczywiście bezpośredniego porównania do Heco wtedy nie miałem bo i jak ale ja te kolumny odbierałem dużo , dużo jaśniej.

Wydaje mi się że te wcześniejsze Platinum grały inaczej trochę - bardziej jak te moje wcześniejsze Ascenty. Te moje są bardziej wycofane. Z tym że u mnie muzyka leci non stop więc góra nie może męczyć po całym dniu.

Ale masz rację, że zestawienie może faktycznie dużo zepsuć, a Aurory mają swoich fanów. 

BTW - też  lubię czytać Twoje opinie i pamiętam parę lat temu wstecz jak do mojego systemu poleciliscie mi dac którego już nie mieliście na stanie, ale był jeszcze do dostania w innych sklepach 👍

Pozdrawiam, Marcin 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, S4Home napisał:

Normalnie kiedy jest konstruktywna wyciągam wnioski. Tu nie ma sensu :)

To z tego tematu oraz poniższego proponuję wyciągnąć wnioski:

https://forum.audio.com.pl/topic/84588-heco-aurora-700-jednak-to-nie-to/

22 godziny temu, S4Home napisał:

miały być lekiem, ale jak mogły nim być kiedy tam jest taka akustyka? No jak?

Ja o tym wiem i Ty o tym wiesz, ale inne osoby nie biorą tego pod uwagę. Mają ogromne oraz puste pomieszczenia i akustyka jest wręcz fatalna. Chcą kolumny i kupują to co jest często polecane na Forum, nie biorąc pod uwagę innych czynników dobrego brzmienia.

22 godziny temu, S4Home napisał:

na prawdę prosiłem unikajmy się bo to forum nie służy. A nie jest powiedziane że my musimy utrzymywać jaka kolwiek nić zrozumienia. 

Fakt, jest to niepotrzebna strata czasu, ale z drugiej strony myślę, że właśnie przez taką dyskusję wiele osób wyciągnie jakieś własne wnioski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2022 o 20:32, jsp napisał:

Heco Aurora maja bardzo ladna, naturalna srednice, ale trzeba je wkomponowac w odpowiedni tor audio. Ta Yamaha, Fiio i TV wiele nie osiagniesz.

W sumie to się nie dziwię, jak ma masz taki wzmacniacz podpięty do kolumn Heco Aurora 700 czyli Unison Research Simply Italy. Nie wiem czy to nadal aktualne zestawienie Twojego systemu, a jak nie, to popraw mnie proszę?

https://forum.audio.com.pl/topic/70685-optymalny-wzmacniacz-do-heco-aurora-700/?tab=comments#comment-317493

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lysyrafal tak, u mnie gra m.in. Simply Italy + Aurora 700.

Juz to kiedys wklejalem, ale zrobie to jeszcze raz. Audio Video 11/2014 o starszym bracie Aurory 700 czyli Music Style 900.

"To, co potrafią pokazać Heco Music Style 900 w optymalnych warunkach, mogłoby posłużyć za lekcję pokazową w dobrych salonach audio, które zechciałyby zaprezentować te kolumny w połączeniu z high-endową elektroniką, na tle high-endowych kolumn (nie, to nie jest żart!). Jestem przekonany, że wielu audiofilów przekonanych o nieporównywalnie wyższej klasie tych drugich mogłoby zweryfikować swoją opinię, robiąc przy tym nietęgą minę. O ile jeszcze kilka lat temu dałbym się „pokroić”, głosząc tezę, że na tym pułapie cenowym zdecydowanie lepiej dołożyć 5 tysięcy złotych do kolumn niż do elektroniki, o tyle dziś – po przesłuchaniu między innymi tych właśnie kolumn – w żadnym wypadku bym tego nie zrobił. Obawiam się wręcz, że zainwestowanie tejże (przykładowej, ale nieprzypadkowo wybranej) kwoty we wzmacniacz i źródło przyniosłoby większe korzyści. Music Style 900 są bowiem na tyle dobrymi kolumnami, że w towarzystwie wzmacniacza za 2500 zł ukażą jedynie część swojego potencjału. Naprawdę warto sparować je z czymś drogim – choćby dla ogólnego rozeznania przedzakupowego."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja historia która po dzisiejszym zakupie zrobiła na mnie  wrażenie i dla niektórych którzy znają moje przygody może być lekkim zaskoczeniem.

Autor wątku mówi, że brakuje mu basu w heco 1000. Miałem je przez rok z cxa 80(salon 35m2) i nie mam mowy żeby narzekać na brak basu( to jest problem z akustyką chociaż też uważam, że ta yamaha nie bardzo do nich pasuje) odsłuchiwałem je też z amplitunerem yamaha 803d i szybko zakończyłem odsłuch. Na miejscu autora wątku spróbowałbym od poprawy akustyki lub sprawdzić inną elektronikę.

Ja zacząłem kombinować i też inne czynniki wpłynęły na moje zmiany. Kolejnym moim etapem była zmiana kolumn chciałem zobaczyć co wniesie. Zakończyłem na kolumnach MA Silver 500 które przez kolejne miesiące cieszyły moje ucho( z różną elektroniką).  Sprzedałem kilka dni temu MA Silver. Powodem jest  sprzedaż mieszkania. Mieszkanie kupił sąsiad i pozwolił mi na czas dokończenia budowy przez kolejne 12miesiecy spokojnie sobie dalej mieszkać. Przyszedł 2h po tym jak sprzedałem silvery 😄. Mówię sobie ,że czegoś muszę słuchać i kupiłem fartem nowe Heco aurora ale 700 za bardzo dobrą cenę sparowane z Vincentem 237mk2.  Nie brakuje mi niczego to naprawdę gra jak trzeba( a mam porównanie względem innych). Nie ma mowy o jakiś sybilantach jak ktoś pisał. Wokale męskie i damskie zrobiły mi wielki banan na twarzy i to granie mi się naprawdę podoba. Jestem zdziwiony jak dają radę nawet te 2x17 wofery w porównaniu z woferami 2x20cm. Nie brakuje mi dociążenia jest piknie. 

To był zamiar kupna tymczasowy który namieszał mi teraz bardzo w głowie i zaskoczył bardzo pozytywnie😉 takie bywa audio . Sam teraz słucham i się śmieje od ucha do ucha. Naprawdę jest sztos jak to gra. 

Autorowi wątku życzę cierpliwości i spokojnego podejścia do tematu.  Wypożyczyć na odsłuch i testować jedyne i najlepsze rozwiązanie😉

Pozdro.

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.01.2022 o 16:14, S4Home napisał:miały być lekiem, ale jak mogły nim być kiedy tam jest taka akustyka? No jak?
3 godziny temu, Ars_Poland napisał:

Autor wątku mówi, że brakuje mu basu w heco 1000. Miałem je przez rok z cxa 80(salon 35m2) i nie mam mowy żeby narzekać na brak basu( to jest problem z akustyką chociaż też uważam, że ta yamaha nie bardzo do nich pasuje) odsłuchiwałem je też z amplitunerem yamaha 803d i szybko zakończyłem odsłuch. Na miejscu autora wątku spróbowałbym od poprawy akustyki lub sprawdzić inną elektronikę.

Autorowi wątku życzę cierpliwości i spokojnego podejścia do tematu.  Wypożyczyć na odsłuch i testować jedyne i najlepsze rozwiązanie😉

Pozdro.

 

Dziękuje za odpowiedzi.
 

Widzę, że nikt nie czyta uważnie tego co  napisałem, także napisze jeszcze raz, heco: maja bas i to sporo więcej niż w Pylonach dla mojej kobiety i osob z mojego otoczenia aż przesadnie dużo ale dla mnie za mało, chciałbym by Bass był mocniejszy ale widocznie muszę użyć słów: BRUTALNY, POTĘŻNY!!!

Pisałem również ze kolumny przenosiłem do różnych pomieszczeń z różną akustyką konkretnie w sypialni Ok. 15m2 - 5x3 , salonie rodziców Ok. 5x7 - 35m2 i było dla mnie za słabo chociaż było czuć go bardziej I niżej.. ale dalej to nie to.

Dlatego zaczynam wątpić, ze dostanę kolumny które będą mnie satysfakcjonować gdyż chciałbym dostać w zestawie mocne, głośne, jakościowe średnie tony, które w HECO są spoko ale gdy się porówna je bezpośrednio z Pylonami to wypadają sporo gorzej i słuchając je na poziomie kiedy bas zaczyna być czuć to męczą.
 

jak będę miał czas to nagram filmik porównawczy jak graja obie pary kolumn i tutaj zamieszczę, żeby było wiadomo o czym mówię. 
 

także jakby istniały kolumny które mają mocne głośne średnie tony i vocale przynajmniej w charakterystyce shapirre 31 a bass jak kolumny estradowe w smukłej obudowie to poproszę :) 

W innym wypadku zostaje tylko droga szukać kolumn z odpowiednio mocną pełną średnica i do tego po prostu subwoofery. :) 

Jak nikt nie jest w stanie niczego zaproponować to można wątek zamknąć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

 Bass był mocniejszy ale widocznie muszę użyć słów: BRUTALNY, POTĘŻNY!!!

Hmm🤔 klipsh w tym wątku widzę były wymieniane. Nie znam ich więc nie wiem jak wypadną tam średnie tony.

Ciekawe jak nowe Polk audio Reserve r700. Osobiście też ich nie znam niech się ktoś inny wypowie. Jedynie co o nich wyczytałem cyt.

"Zjawiskowy bas, zapuszczający się bardzo nisko, o sile przebicia subwooferów aktywnych. Minusy: Nieco uwypuklony dźwięk na przełomie średnich i wysokich tonów, co przekłada się na nieznaczne wyszczuplenie wokali. Ogółem: To duże, ofensywnie grające podłogówki z imponującym basem"

4 godziny temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

W innym wypadku zostaje tylko droga szukać kolumn z odpowiednio mocną pełną średnica i do tego po prostu subwoofery. :) 

albo i taki kierunek😉

Pozdr.

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

W innym wypadku zostaje tylko droga szukać kolumn z odpowiednio mocną pełną średnica i do tego po prostu subwoofery. :) 

W Twoim przypadku chyba najrozsądniej. Dokup do Pylonów subwoofer i posłuchaj i pomyślisz co dalej. Przestań słuchać które kolumny jak rają, bo sam widzisz że "zdania są podzielone"  Sam musisz dojść co Cię zadowoli. Ja bym jeszcze sprobował dobrych monitorów i subwoofera. No i kwestia tego Twojego DACa ? Co to za model masz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Arkadiusz Uzdrowski napisał:

Widzę, że nikt nie czyta uważnie tego co  napisałem, także napisze jeszcze raz, heco: maja bas i to sporo więcej niż w Pylonach dla mojej kobiety i osob z mojego otoczenia aż przesadnie dużo ale dla mnie za mało, chciałbym by Bass był mocniejszy ale widocznie muszę użyć słów: BRUTALNY, POTĘŻNY!!!

Taki bas o którym mowa, bardzo łatwo osiagnac za pomocą subwoofera, a dodatkowym plusem jest to, że mozna opcjonalnie go wyłączyć/zmienić ustawienia, jesli nacieszymy sie już jego "brutalnością/potęgą" brzmienia, bądź gdy użyć zestawu zechce ktos z cytatu przytoczonego powyżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2022 o 23:12, Ars_Poland napisał:

Mówię sobie ,że czegoś muszę słuchać i kupiłem fartem nowe Heco aurora ale 700 za bardzo dobrą cenę sparowane z Vincentem 237mk2.  Nie brakuje mi niczego to naprawdę gra jak trzeba( a mam porównanie względem innych). Nie ma mowy o jakiś sybilantach jak ktoś pisał. Wokale męskie i damskie zrobiły mi wielki banan na twarzy i to granie mi się naprawdę podoba. Jestem zdziwiony jak dają radę nawet te 2x17 wofery w porównaniu z woferami 2x20cm. Nie brakuje mi dociążenia jest piknie. 

Fajnie, że o tym piszesz i to po raz kolejny pokazuje, co podłączenie wydajnego pieca robi z kolumnami. Jest wiele takich przypadków, gdzie osoby nie wiedzą co ich kolumny potrafią i tu już nie chodzi o ilość tego basu, ale jego jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...