Skocz do zawartości

Lyngdorf tdai-1120


lukluk71

Recommended Posts

Właśnie zastanawiam się jakie monitory dobrać pod Lyngdorfa i SVSa SB2000.
Mocno mi po głowie chodzą właśnie R3, ale trochę obawiam się, że góra jest zbyt wycofana, przez co przekaz straci na selektywności i detaliczności, jednak widzę, że opinii dużo pozytywnych przy tym zestawieniu Lyngdorf + R3.

W ogóle zastanawiam się dlaczego tak mało osób docenia Lyngdorfa. On jest genialny. Streaming, żadnych typowych DACów, krótka trasa, ogromne możliwości konfiguracyjne na poziomie cyfrowym, więc w zasadzie brak zniekształceń. Dźwięk bardzo dobrze kontrolowany, szybki, selektywny. Można genialnie skonfigurować pod subwoofer czy dwa wraz z filtrami dolno i górnoprzepustowymi dla subów i kolumn. PerfectRoom jako DSP. Możliwości ogromne. Dla mnie to jest świetny sprzęt.

Wcześniej testowałem MR780, Cyrus One HD, Audiolab 6000A oraz Musical Fidelity M3si i testy te pokazały mi, czego tak naprawdę potrzebuję. Lyngdorf to świetny i bardzo przemyślany sprzęt.

I właśnie mocno zastanawia mnie połączenie z R3.

A muzyki słucham przeróżnej. Tool, Pink Floyd, Dire Straits, Kwiat Jabłoni, Jamiroquai, Daria Zawiałow, Infected Mushroom, The Cure, Porcupine Tree, Airbag, Alice in Chains, Michael Jackson, Nirvana, Nin Inch Nails, Łąki Łan i wiele innych.
Ogólnie Progresywny Metal i Rock, trochę popu, elektroniki, czasem dance, czasem jakiś psytrance i inne. Także spektrum dość szerokie, a to nie ułatwia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, zolt napisał:

W ogóle zastanawiam się dlaczego tak mało osób docenia Lyngdorfa. On jest genialny

Gusta. Mi np zupełnie nie podoba się typ prezentacji Lyngdorfa. Słuchałem 1120 zarówno na monitorach Lyngdorfa których nie znam i na Quadral ach które znam dobrze. Na obu miałem wrażenie zbyt miękkiego, spokojnego, stłumionego grania. 

52 minuty temu, zolt napisał:

Dla mnie to jest świetny sprzęt.

A dla mnie nie, z kolei mój pewnie by Ci się też zupełnie nie spodobał 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

A dla mnie nie, z kolei mój pewnie by Ci się też zupełnie nie spodobał 👍

Niekoniecznie. Może by się właśnie spodobał, natomiast mnogość możliwości konfiguracyjnych Lyngdorfa spowodowała, że nie szukałem już dalej i nie kombinowałem. W zasadzie tam można na tyle kreować dźwięk poprzez Voicings bez utraty jakości dźwięku i wprowadzania zniekształceń jak to ma się w przypadku analogów, że Lyngdorf w zasadzie jest dość uniwersalny pod tym kątem.

 

 

7 godzin temu, marcinmarcin napisał:

miałem wrażenie zbyt miękkiego, spokojnego, stłumionego grania.

A to akurat zaskoczenie dla mnie, bo Lyngdorf wydaje mi się właśnie dość szczegółowym urządzeniem. Może chodzi o tą neutralność w trybie Neutral. Akurat tego trybu nie używam, bo delikatnie skonfigurowałem sobie własną odnośnie basu dociążając lekko dźwięk. Góra za to nie ruszona. Na obecnych monitorach, które w zasadzie planuję wymienić było jej zdecydowanie wystarczająco dla mnie. :)

Myślę, że też po prostu Lyngdorfy nie są tak popularne u nas i mniej osób je testuje niż Arcamy, NADy, Marantzy, Cyrusy i tak dalej. Nie ma zbyt dużo wspominek o Lyngdorfach. Ale masz rację, po części to też kwestia gustów. :)





 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zolt napisał:

Właśnie zastanawiam się jakie monitory dobrać pod Lyngdorfa i SVSa SB2000.
Mocno mi po głowie chodzą właśnie R3, ale trochę obawiam się, że góra jest zbyt wycofana, przez co przekaz straci na selektywności i detaliczności, jednak widzę, że opinii dużo pozytywnych przy tym zestawieniu Lyngdorf + R3.

No to Monitor Audio Silver 100. Tam góra nie jest wycofana jak w KEFach.

Albo ELACi na JET.

Dokładnie gusta. Lyngdorf gra precyzyjnie, dokładnie. Analitycznie czysto. Ale bez przesady jak inne. Mimo to nie każdy to lubi. Ale to sprzęt który odnajduje rzesze fanów.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zolt napisał:

Właśnie zastanawiam się jakie monitory dobrać pod Lyngdorfa i SVSa SB2000.

Skoro będziesz miał suba, to świetnie z Lyngdorfem i subem (subami) zgrywają się Dynaudio Contour S1.4 LE. Byłem z nimi u znajomego, który ma dwa Lyngdorfy - 1120 oraz 3400 i za każdym razem brzmiało to lepiej niż dobrze. Właśnie odciążenie ich głośnika nisko-średniotonwego dodawało oddechu i takiej szlachetności - średnica stawała się jeszcze bardziej namacalna, a wysokie i tak w tych Dynaudio są świetne. Gdybyś chciał więcej informacji, śmiało pisz na priv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaraz zerknę.

Generalnie żeby mnie też źle nie zrozumieć. Ja jestem zainteresowany testem R3 i będę chciał je sprawdzić, natomiast mam obawy, że wysokie będą stłumione. Ale to nie znaczy, że ja lubię ostre i mocne wysokie tony, bo też nie. ;)
Nie lubię zbyt "syczących" i ostrych wysokich, ale chcę, by jednak pewna doza niuansów była przekazana i by w rocku też dały radę.
Dlatego muszę R3 między innymi też przetestować, żeby wyrobić sobie opinię.
Najlepiej właśnie z Lyngdorfem. :)
Ale cały czas czytam i sprawdzam wszelkie propozycje, by móc wiedzieć na czym się skupić.

Monitor Audio Gold 100 poza budżetem.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zolt napisał:

A zaraz zerknę.

Generalnie żeby mnie też źle nie zrozumieć. Ja jestem zainteresowany testem R3 i będę chciał je sprawdzić, natomiast mam obawy, że wysokie będą stłumione. Ale to nie znaczy, że ja lubię ostre i mocne wysokie tony, bo też nie. ;)
Nie lubię zbyt "syczących" i ostrych wysokich, ale chcę, by jednak pewna doza niuansów była przekazana i by w rocku też dały radę.
Dlatego muszę R3 między innymi też przetestować, żeby wyrobić sobie opinię.
Najlepiej właśnie z Lyngdorfem. :)
Ale cały czas czytam i sprawdzam wszelkie propozycje, by móc wiedzieć na czym się skupić.

Monitor Audio Gold 100 poza budżetem.

Jeśli bierzesz pod uwagę używki, zobacz moje ogłoszenie w dziale Giełda, sprzedaję fajne monitory, jak nowe, z gwarancją.
Jeśli miałbyś niedaleko, jest opcja wypożyczenia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stach_s napisał:

Jeśli bierzesz pod uwagę używki, zobacz moje ogłoszenie w dziale Giełda, sprzedaję fajne monitory, jak nowe, z gwarancją.
Jeśli miałbyś niedaleko, jest opcja wypożyczenia...

Jasne, na pewno zerknę! :) Nie zamykam się tylko i wyłącznie na nówki, jeżeli sprzęt jest w dobrym stanie.

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Silver biore pod uwage, natomiast one chyba graja troche efekciarsko w V?

Nad Audiovectorami tez sie zastanawialem, natomiast z tego co czytalem to sa bardzo analityczne kolumny, ktore zastanawiam sie czy dobrze spasowalyby sie z neutralnym Lyngdorfem. 

Caly czas po glowie chodza mi te R3 i koniecznie musze je wytestowac, ale wlasnie najlepiej z innymi kolumnami, by miec  bezposrednie spojrzenie na calosc. 

W kazdym razie do by nie bylo na pewno powinno byc duzo lepiej, bo obecnie posiadam Monitor Audio BR2, wiec polka niska. 

Jak sprawuja sie R3 przy rockowych utworach?

Jestem z Płocka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzegorz. napisał:

@zoltJestem niemal pewien, że spodobałaby Ci się charakterystyka Dynaudio, o których pisałem wcześniej. Niestety ja jestem ze Szczecina - trochę daleko. Ale po odsłuchach, gdyby Ci R3 nie przypasowały, daj znać, to coś wymyślimy.

Faktycznie, troszkę daleko, ale bardzo dziękuję za dobre intencje.

Blisko mam do Rewexu w Płocku i jutro zerknę czy mają R3 i coś z Dynaudio i może uda się na jakiś odsłuch umówić.
A co byś polecał z Dynaudio? Budżetowo myślę, że tak do 6000 - 7000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, zolt napisał:

Są do kupienia niedaleko m.in. Dynaudio Focus 160 i Exite X18.
Jak one się mają do takich R3?

Jesli bierzesz pod uwage Dynaudio x18 (ktore mialem) to sprawdz tez w sieci Phonar Veritas m4. 2 next. Podobna szkola do Dynek, tyle ze bas jest lepiej kontrolowany, bardziej zwarty i nie wzbudza sie tak przy mniejszej odleglosci od tylnej sciany. Testowalem rowniez R300 vs X18, Kefy jeszcze bardziej dudnily przy 30cm za plecami, ponadto Dynaudio mialy o wiele wiecej detali (ale subtelnie podanych) w gorze pasma. Wiem, ze R300, to nie R3 ale jakies podobienstwa pewnie sa...

Focusow nie mialem okazji posluchac. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stach_s napisał:

Jesli bierzesz pod uwage Dynaudio x18 (ktore mialem) to sprawdz tez w sieci Phonar Veritas m4. 2 next. Podobna szkola do Dynek, tyle ze bas jest lepiej kontrolowany, bardziej zwarty i nie wzbudza sie tak przy mniejszej odleglosci od tylnej sciany. Testowalem rowniez R300 vs X18, Kefy jeszcze bardziej dudnily przy 30cm za plecami, ponadto Dynaudio mialy o wiele wiecej detali (ale subtelnie podanych) w gorze pasma. Wiem, ze R300, to nie R3 ale jakies podobienstwa pewnie sa...

Focusow nie mialem okazji posluchac. 

O, wielkie dzięki za info. :) U mnie raczej by stały sporo więcej od tylnej ściany. Minimum 60 - 70 cm, a może i koło metra.
Ale zerkam na Phonary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, zolt napisał:

Monitor Audio Silver biore pod uwage, natomiast one chyba graja troche efekciarsko w V?

Vką nie. Efekciarsko? Ale w tym pozytywnym znaczeniu.

Energicznie, brzmi mniej odstraszająco :P

20 godzin temu, zolt napisał:

Nad Audiovectorami tez sie zastanawialem, natomiast z tego co czytalem to sa bardzo analityczne kolumny, ktore zastanawiam sie czy dobrze spasowalyby sie z neutralnym Lyngdorfem. 

No to by trzeba było sprawdzić bo to jest racja.

Jeśli mówisz o Focus tej serii starszej. To ona grala jaśniej. Jak nie dynaudio czasem by mozna rzec.

Dlatego nie specjalnie odnalazła fanów. Moim zdaniem całkiem ciekawie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiovector raczej odpadnie. Troche poczytalem, poogladalem i czuje, ze to nie byloby to.

Silverom sie przyjrze, na pewno R3 i cos z Dynaudio jezeli bedzie okazja.

Zerkne jeszcze co maja w Rewexie u mnie do podpiecia. 

 

A jeszcze mam pytanie odnosnie TDAI-1120 i konfiguracji stereo z subwooferem. Zastanawia mnie jak lepiej konfigurowac system, bo jest mozliwosc zastosowania filtrow dolnoprzepustowego i gornoprzepustowego, co by odciac kolumny czy monitory od przenoszenia pasma ponizej wpisanej wartosci i takiej samej wartosci dla subwoofera, by nie przenosil powyzej tej wartosci. Teoretycznie zgrywa sie system i kazdy glosnik odpowiada za ustalone czestotliwosci.

Natomiast przeciez stosuje sie subwoofery miedzy innymi po to, zeby wyrownac charakterystyke czestotliwosciowa. I stad moje pytanie czy moze lepiej wlasnie nie stosowac filtra przepustowego tylko dla subwoofera np. do 100 Hz, a np. takie R3, ktore dobrze daja rade na basie zostawic w spokoju i nie filtrowac ich. Czy dzieki temu nie uzyskam troche bardziej wyrownanej charakterystyki na basie?

Obecnie przy BR2 dawalem filtr na monitory i na subwoofer do 100 Hz. Tyle, ze BR2 z basem umiarkowanie i szczegolnie nisko tez nie schodza i SVS tu sporo wnosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2022 o 11:51, TomekWawa napisał:

Ciekawy jestem jak zagra zestawienie tego LYNGDORFa z KEF ale w muzyce mocno rockowej/metalowej...

Ja właśnie słucham Rage Against The Machine i wg. mnie genialnie.  Są gitarki, jest perkusia,  jest wokal, jest BASIK (jest jebnięcie, ale pod kontrolą) Bardzo cięzko dobrać monitory gdzie słuchasz muzyki gitarowej, a w dodatku zagra to też basowo, ja sobie teraz nie wybrażam mocno jasnych kolumn gdzie wszystko leci średnicą, górą a przy kawałkach które mają "mruczenie" mruczenia po prostu nie słychać. Niby mówią że do muzyki instrumentalnej, jazzu, nie są potrzebne kolumny które grają dołem, ale to KIT posłuchajcie sobie Milesa Davisa na jasnych kolumnach bez basu, a na takich Kefach.  No ale bas ma być kontrolowany, nie ma się ciągnąć, no i ten TDAI niedość że tak robi, to jeszcze można to sobie poustawiać RP.  

Minus jest taki że to zestaw który lubi dobrą jakość, bo jeśli nagranie jest słabej jakości to zestaw to uwydatnia bo nic nie dodaje od siebie. Ale jeśli jest dobra realizacja to jest soczyście, muzyczka sobie po prostu płynie i to przy różnorodnej kategorii muzyki, nie spotykam się tutaj z efektem jaki miałem wcześniej, że fajnie mi grał Rap, muzyka rozrywkowa, a jak zapodałem jakiś instrumental, elektroniczną to flaki z olejem, albo w innym zestawie KREW z uszu, bo przez 10 minut efekt WOW bo syczenie fajnie, bo średnica mocna, a po 10-15 minutach zmęczenie. 

Dnia 9.08.2022 o 22:38, marcinmarcin napisał:

Gusta. Mi np zupełnie nie podoba się typ prezentacji Lyngdorfa. Słuchałem 1120 zarówno na monitorach Lyngdorfa których nie znam i na Quadral ach które znam dobrze. Na obu miałem wrażenie zbyt miękkiego, spokojnego, stłumionego grania. 

A dla mnie nie, z kolei mój pewnie by Ci się też zupełnie nie spodobał 👍

o fuck! miękniego, stłumionego, spokojnego grania?

chyba mam inny wzmak, bo jest zupełnie inaczej, tym bardziej że dobierałem to dłuuuugo i głównie do muzyki elektronicznej, która nie lubi miekkięgo, spokojnego, stłumionego grania. Ciekawe czemu takie wrażenia odniosłeś. Ten wzmak jest przeciwieństwem tego co opisałeś i nie tylko ja mam takie wrażenia, bo większość użytkowników opisuję go w taki sposób jak ja.

Dnia 10.08.2022 o 17:02, zolt napisał:

A zaraz zerknę.

Generalnie żeby mnie też źle nie zrozumieć. Ja jestem zainteresowany testem R3 i będę chciał je sprawdzić, natomiast mam obawy, że wysokie będą stłumione. Ale to nie znaczy, że ja lubię ostre i mocne wysokie tony, bo też nie. ;)
Nie lubię zbyt "syczących" i ostrych wysokich, ale chcę, by jednak pewna doza niuansów była przekazana i by w rocku też dały radę.
Dlatego muszę R3 między innymi też przetestować, żeby wyrobić sobie opinię.
Najlepiej właśnie z Lyngdorfem. :)
Ale cały czas czytam i sprawdzam wszelkie propozycje, by móc wiedzieć na czym się skupić.

Monitor Audio Gold 100 poza budżetem.

przetestuj sobie ten zestaw, ale koniecznie na dłużej, tam możesz dodać góry, możesz nawet zmienić jej częstotliwość. 
Taki test w sklepie na godzinke nie ma sensu, chyba że sobie ogarniesz wszystkie ustawienia.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2022 o 18:29, stach_s napisał:

 Kefy jeszcze bardziej dudnily przy 30cm za plecami

Kefy nie dudnią. Zła akustyka, złe ustawienie kolumn. Od tego właśnie jest RP jak nie można akustycznie dobrze tego ustawić. R3 też mają "zatyczki" do BR.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie KEFy dudniły tylko akustyka pomieszczenia.

To się zdarza z różnymi kolumnami.

13 godzin temu, zolt napisał:

Na pewno idą na testy, ale cały czas szperam i jeszcze zastanawiam się co do nich dołożyć, żeby mieć pewien ogląd. Ciekawią mnie jeszcze ELACi, więc będę starał się dodatkowo i je wpleść w testy wraz z KEFami.

Cariny czy Vela?

Vela niestety tylko w Topach do odsłuchu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...