Skocz do zawartości

jaki dac do magnat ma900


Sebastian kozlowski

Recommended Posts

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ale Magnat MA900 ma DAC na pokładzie.

Chyba że chodzilo Ci o złącze USB?

To pomyśl jak wejść innym złączem. Nie wiem czy jest sens kupowania zewnętrznego DACa tutaj.

Co chcesz podłączyć?

Piotr

 

Ma dac ale nie ma usb typu B i chciałem sprawdzić jak będzie grać z innym dac 

warto spróbować? On jest chyba w miarę mlody na rynku ?

Edytowano przez Sebastian kozlowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Ale Magnat MA900 ma DAC na pokładzie.

Chyba że chodzilo Ci o złącze USB?

To pomyśl jak wejść innym złączem. Nie wiem czy jest sens kupowania zewnętrznego DACa tutaj.

Co chcesz podłączyć?

Piotr

Chciałbym telefon przes otg usb podłączyć pod magnata żeby słuchać tindal ma 

 

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

świeżynka ale bardzo dobrze wyceniona. Moim zdaniem warto, miałem poprzednią wersję. Jeżeli nie potrzebujesz MQA, kolorowego ekranu czy wyjść zbalansowanych to może być strzał w 10.

Właśnie chciałem żeby było mqa chce zobaczyć czy to mit czy prawda he 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Ale Magnat MA900 ma DAC na pokładzie.

Chyba że chodzilo Ci o złącze USB?

To pomyśl jak wejść innym złączem. Nie wiem czy jest sens kupowania zewnętrznego DACa tutaj.

Co chcesz podłączyć?

Piotr

 

Chciałbym kupić lepszego dac od tego co jest w środku i żeby można było telefon pod dac podłączyć laptopa mam popsutego nie wiem czy da się go uratować co wy byście polecili macie na stanie napewno ma900 I jakieś dac 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możesz od nas razem z MA900 wziąć któregoś Toppinga żeby sobie spróbować.

W zależności od kolumn ale też Cambirdge DAC 100 pasuje do Magnata.

Nie uważam żeby telefon był dobrym źródłem muzyki. Jesli tylko dla niego chcesz kupić dać za 1000/1500 zł to nie wiem czy jest po prostu sens.

Ale jak sprawdzisz to sam będziesz wiedział.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

No to możesz od nas razem z MA900 wziąć któregoś Toppinga żeby sobie spróbować.

W zależności od kolumn ale też Cambirdge DAC 100 pasuje do Magnata.

Nie uważam żeby telefon był dobrym źródłem muzyki. Jesli tylko dla niego chcesz kupić dać za 1000/1500 zł to nie wiem czy jest po prostu sens.

Ale jak sprawdzisz to sam będziesz wiedział.

Piotr

 

 

Rozumiem dzięki za zaproszenie ale mieszkam w Niemczech na granicy z Holandia trochę daleko 😉 .Zostaje mi naprawić laptopa i wtedy próbować 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Najtańszym rozwiązaniem byłby Topping D10s, którego połączysz z komputerem przez USB, a z Toppinga wyjdziesz Coaxialem na Magnata. 
Jeśli chciałbyś pójść oczko wyżej to proponowałbym zwrócić uwagę na iFI Audio Zen DAC Signature V2, który zapewni dynamiczne i przestrzenne brzmienie z pełnym dekodowaniem MQA. 

Zapraszam po wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,

Najtańszym rozwiązaniem byłby Topping D10s, którego połączysz z komputerem przez USB, a z Toppinga wyjdziesz Coaxialem na Magnata. 
Jeśli chciałbyś pójść oczko wyżej to proponowałbym zwrócić uwagę na iFI Audio Zen DAC Signature V2, który zapewni dynamiczne i przestrzenne brzmienie z pełnym dekodowaniem MQA. 

Zapraszam po wyceny.

Wszystko fajnie dzięki za radę ale nie posiada wejścia optycznego chciałbym też tv podłączyć pod niego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Q21 napisał:

Najtańszym rozwiązaniem byłby Topping D10s, którego połączysz z komputerem przez USB

Koledzy ale czytamy przed napisaniem posta.

Kolega nie będzie go na razie podłączał pod komputer.

10 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

ale nie posiada wejścia optycznego chciałbym też tv podłączyć pod niego 

To masz bezpośrednio w MA900

10 godzin temu, rafau napisał:

O co chodzi z tym wyrównaniem głośności?

Jak testujesz z różnych źródeł, albo różne daci to możesz przy tym samym poziomie Głośności na potencjometrze mieć inną głośność na kolumnach.

A to zaburza porównanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

A to zaburza porównanie.

Piotr

Jasne. Myślałem tylko, że może chodzi o jakiś niekontrolowany skok głośności, który może zniszczyć głośnik. 

Przy okazji zapytam się,  czy jest sens podłączać takiego daca pomiędzy tv a amplituner stereo przez złącze optyczne. Oglądam sporo koncertów na YT i zastanawiam się czy zyskałbym coś na jakości. PS. mam amp. Yamaha RN 602.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

Wszystko fajnie dzięki za radę ale nie posiada wejścia optycznego chciałbym też tv podłączyć pod niego 

ale TV możesz zawsze podłączyć do DACa w magnacie więc problem raczej powinien się rozwiązać. Jeśli chciałbyś DACa o większej funkcjonalności to polecam Fiio K5 Pro. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rafau napisał:

Jasne. Myślałem tylko, że może chodzi o jakiś niekontrolowany skok głośności, który może zniszczyć głośnik. 

Przy okazji zapytam się,  czy jest sens podłączać takiego daca pomiędzy tv a amplituner stereo przez złącze optyczne. Oglądam sporo koncertów na YT i zastanawiam się czy zyskałbym coś na jakości. PS. mam amp. Yamaha RN 602.

Jesli łączysz TV i amplituner który ma wejście optyczne to nie widzę w tym żadnego sensu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2022 o 08:31, rafau napisał:

Przy okazji zapytam się,  czy jest sens podłączać takiego daca pomiędzy tv a amplituner stereo przez złącze optyczne. Oglądam sporo koncertów na YT i zastanawiam się czy zyskałbym coś na jakości. PS. mam amp. Yamaha RN 602.

DACi zewnętrzne w kwocie jakiej szukasz, na pewno wniosą poprawę jakości grania. Na jaki się zdecydować, to już zależy od oczekiwań co do stylu grania jaki preferujesz. W tej kwocie można już pokusić się o zakup zewnętrznego odtwarzacza sieciowego z wbudowanym DACiem, np. NuPrime Omnia WR-1, która ociepli granie Yamahy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rms.pl napisał:

DACi zewnętrzne w kwocie jakiej szukasz, na pewno wniosą poprawę jakości grania. Na jaki się zdecydować, to już zależy od oczekiwań co do stylu grania jaki preferujesz. W tej kwocie można już pokusić się o zakup zewnętrznego odtwarzacza sieciowego z wbudowanym DACiem, np. NuPrime Omnia WR-1, która ociepli granie Yamahy.

Witam a jaki będzie lepszy dac niż ten wbudowany w magnat ma900 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Lepszy pod jakim kątem?

Bo to ma sens tylko jeśli mocno chcesz zmienić brzmienie. 

Moim zdaniem nie ma sensu kupowania zewnętrznego daca do tego. 

Po prostu po co?

Lepiej ten budżet wrzucić w kolumny. 

Albo w źródło cyfrowe

Piotr

Oki rozumiem jakie źródło cyfrowe byś polecił??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2022 o 08:25, S4Home napisał:

Lepszy pod jakim kątem?

Bo to ma sens tylko jeśli mocno chcesz zmienić brzmienie. 

Moim zdaniem nie ma sensu kupowania zewnętrznego daca do tego. 

Po prostu po co?

Lepiej ten budżet wrzucić w kolumny. 

Albo w źródło cyfrowe

 

Zastanawiam się jednak nad dac chce żeby obsługiwał MQA czy GUSTARD DAC-X16 jest dobrym dac w swojej  cenie ?? czy znajdę coś lepszego fajnie że mogę podłączyć telefon przez usb opinie ma dobre 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...