Skocz do zawartości

Yamaha A-S 1200...


Mumia70

Recommended Posts

52 minuty temu, Khedron napisał:

 A poza tym :

Gdybym kupil ktoras z tych Yamah, mialbym ciezki orzech do zgryzienia. Wiem ze dzwiek to porazka, ale bardzo bardzo ciezko byloby sie z takim wzmacniaczem rozstac i zamienic na cos grajacego duzo lepiej ale wygladajcego jak Atoll, Hegel czy inny Arcam. 

I tu sie roznimy ,nie wiem jak gra Atoll czy Arcam ale akurat majac Yamahe AS 2100 gonilem kroliczka i testowalem w domu Hegla 190 ,zostala Yamaha ,choc mam tez Rosta na innym mieszkaniu z ktorego jestem zadowolony .Czytajac fora bylo tylu zwolennikow co i przeciwnikow Hegla pewnie podobnie jest z Yamaha ....ale podsumowujac ...sa tacy ktorzy sa zadowoleni jak gra Diora i stare poczciwe Altusy i na tym to polega ,kazdy ma swoj gust i dlatego powinien sam osobiscie posluchac zestawu zanim sie zdecyduje na zakup :)

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest,jak zdefiniować idealny dżwięk?Czy w ogóle takowy wystepuje?Czy siedząc na koncercie,na żywo,to słuchamy idealnego dżwieku czy nie?Bo przecież ten dzwięk pokonuje kilometry róznych kabli i złączy.Zgadzam się z Kolegą,że to bardziej indywidualna sprawa.Oczywiście róznice w brzmieniu zapewne są spore....ale to chyba dotyczy sprzętu grajace kupionego za 200,300 zł, a takiego za 5000 czy 10000 zł.Swoją drogą ciekaw jestem różnicy w brzmieniu miedzy sprzętem za 500 000 a 900 000?Czy taką róznicę mozna dosłyszeć?Chyba nie.Koszt technologii,nowinek,materiału,rozwiązań technicznych to zapewne koszt 1/4 takiego sprzętu,pozostała część to walory wizualne i snobizm.

Zgadzam się,że wygląd też gra.Jak sprzęt ładnie wyglada,to mordka się smieje.Oczywiście przede wszystkim musi się radować słuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się pewnie na wzmacniacz Yamahy A-S 1200,tylko niech zacznął produkować.Co do pozostałych elementów to wezmę pod uwagę cenne podpowiedzi Klubowiczów,choć na pewno będę musiał umówić się na kilka odsłuchów,bo jak sami stwierdziliście,idealny dzwięk jest sprawą bardzo indywidualną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mumia70 napisał:

Zdecyduję się pewnie na wzmacniacz Yamahy A-S 1200,tylko niech zacznął produkować.Co do pozostałych elementów to wezmę pod uwagę cenne podpowiedzi Klubowiczów,choć na pewno będę musiał umówić się na kilka odsłuchów,bo jak sami stwierdziliście,idealny dzwięk jest sprawą bardzo indywidualną.

Dostępność tego modelu może sięgnąć 2 miesięcy. Więc jeśli jesteś pewien tego wzmacniacza, to byłoby dobrze abyś go "zabukował" - naprawdę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Gwarancja na Yamahę, od Nas jest na lat 3, nie wiem skąd sprzedający ma 5, ale prawdopodobnie nie zrozumiał...

ale to nie zmienia faktu że ktoś sprzedaje niemal nowe urządzenie.

Rejestrując urządzenie na stronie yamahy, również dostałem gwarancje na 5 lat. Dziwne, że oficjalny dystrybutor nie wie o takich zasadach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,też mam certyfikat 5-ciu lat gwarancji, uzyskany ze strony Yamahy.

Tu strona z możliwośćią rejestracji.

https://europe.yamaha.com/en/support/warranty/high-end-extended-warranty.html

5 lat można otrzymać na :

 

A-S3200, A-S3000, CD-S3000

A-S2200, A-S2100, CD-S2100

A-S1200

NS-5000, NS-3000, C-5000, M-5000, GT-5000

RX-A2A, RX-A4A, RX-A6A, RX-A8A

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, farti napisał:

Rejestrując urządzenie na stronie yamahy, również dostałem gwarancje na 5 lat. Dziwne, że oficjalny dystrybutor nie wie o takich zasadach.

Mieszamy pojęcia.

My jako dystrybutor Audio Klan dajemy 3 lata gwarancji a nie 5. Dwa dodatkowe lata uzyskujemy po rejestracji na stronie producenta. Ale tutaj muszę zweryfikować, jak wygląda procedura po tych 3 latach.

52 minuty temu, terracan1929 napisał:

W  Audioklanie poinformowano mnie,że jeśłi otrzymałem z Yamahy taki certyfikat, to oni -Audioklan, będą go honorować.

Mógłbyś opisać, jaki certyfikat dostałeś od Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha ma gwarancję europejską. Więc ich produkty mogą być rejestrowane na stronie Yamaha europe.

TopHiFi o ile się nie mylę to Wy jesteście odpowiedzialni za serwis tych urządzeń tak? Nawet jesli sa kupione gdzie indziej w europie i zarejestrowane na 60 miesięcy. Mam znajomego w UK i to działa także w drugą stronę. Wziął Yamahe stąd i tam pomoc serwisowa została mu udzielona

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2022 o 17:25, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Dostępność tego modelu może sięgnąć 2 miesięcy. Więc jeśli jesteś pewien tego wzmacniacza, to byłoby dobrze abyś go "zabukował" - naprawdę...

Pytanie ile ten wzmacniacz będzie kosztował po 01.02.2022r?I jak można zabukować wzmacniacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2022 o 10:58, ADAM7 napisał:

Ja na twoim miejscu kupiłbym używany AS 2000 za 4-5, k myślę że to to samo a może 2000 ciut lepsza

Nie sądze aby tak było.

Dla zainteresowanych Yamahami, wywiad z jednym z twórców nowych , czterocyfrowych Yamah.

https://www.phileweb.com/review/article/202010/09/3933.html

Oczywiście musicie ustawić translatora na język polski, no chyba,że ktoś zna j.japoński :) 

48 minut temu, Kubad napisał:

Szkoda tylko że as2000 nie ma wycieraczek wizualnie z wycieraczkami yamaha prezentuje się jak dla mnie zdecydowanie lepiej. 

Bez dwóch zdań :) 

Dnia 31.01.2022 o 09:49, Mumia70 napisał:

Pytanie ile ten wzmacniacz będzie kosztował po 01.02.2022r?I jak można zabukować wzmacniacz?

Na japońskiej stronie Yamahy, ceny pozostały bez zmian.

https://jp.yamaha.com/products/audio_visual/hifi_components/index.html

 

Translator oczywiście obowiązkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do góry?

Bo to faktycznie poluj na AS 2000, AS 2100

10 godzin temu, terracan1929 napisał:

Nie sądze aby tak było.

Dla zainteresowanych Yamahami, wywiad z jednym z twórców nowych , czterocyfrowych Yamah.

https://www.phileweb.com/review/article/202010/09/3933.html

Oczywiście musicie ustawić translatora na język polski, no chyba,że ktoś zna j.japoński :) 

Abstrahując od tego jaka to firma.

Czy Twórcy zawsze nie będą zachęcać do nowych wersji?

Zawsze przecież chcą coś poprawić. I wierzymy że tak jest. Pytanie ile klient ma dołożyć względem wersji poprzedniej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mumia70 napisał:

Oczywiście duzo w tym prawdy,jednak lubię zapach nowości🙂.

Z drugiej strony Polska,to jeszcze nie Japonia,i pewnie znajdzie się sto powodów żeby te,już wysokie ceny podnieść....oby nie!!

Ja też :)

Albo sprzęt nowy a używany to już takie którego nie ma :)

No niestety znajdujemy się w gospodarczo-geologicznie trudniejszej pozycji :)

Ale trzymajmy kciuki żeby było jednak lepiej

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...