Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw audio Kolumny-Wzmacniacz-Odtwarzacz Sieciowy


Bialyy

Recommended Posts

@Kraftmożna by wątek założyć k czytaniu sprzętu z parametrów. Mam jeszcze jedno pytanie ale to może już nie tu. Jak znajdziesz czas żalów wątek podyskutujemy, będziemy rozpatrywać poszczególne przykłady kolumn. Wy z tabel ja i może ktoś więcej z własnych odczuć a nóż widelec wnioski będą takie same? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dzik napisał:

Czy jednak na podstawie samych, gołych pomiarów można już coś wywnioskować? Oczywiście, że tak.

Dobrze powiedziane coś, ale nie wszystko. Spróbuję postawić inne pytanie, a mianowicie:

Sprzęt wypada dobrze w pomiarach, a po odsłuchu uważasz, iż jego granie jest marne.

Sprzęt wypada słabo w pomiarach, a po odsłuchu pełnia szczęścia.

Oczywiście to są skrajne przypadki, ale nie powiesz mi, że wybierzesz pierwszy zestaw?

Druga sprawa, czy inżynierowie, konstruktorzy po wykonaniu wzmacniacza, kolumny nie odsłuchują ich? Najpierw jest projekt, materiały, pomiary i końcowym etapem jest odsłuch, a jeśli jest inaczej, to proszę mi wytłumaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lysyrafal napisał:

Sprzęt wypada dobrze w pomiarach, a po odsłuchu uważasz, iż jego granie jest marne.

Sprzęt wypada słabo w pomiarach, a po odsłuchu pełnia szczęścia.

Oczywiście to są skrajne przypadki, ale nie powiesz mi, że wybierzesz pierwszy zestaw?

Zawsze powtarzam, że idealna sytuacja to taka, kiedy teoria spotyka się z praktyką, zresztą nawet wyklęty, zły duch Amir odsłuchuje recenzowane kolumny.

Wg mnie jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o dźwięku (nie mylić z muzyką) i wyrobiony gust, to właściwie nie ma takiej opcji, aby wybrał sprzęt, który kiepsko wypada w pomiarach.

Oczywiście niektórzy uważają, że mają pojęcie, bo wysłuchali ileś tam klocków, kolumn itd. Jest to absurd, bo to jakby ktoś uważał się za krytyka sztuki, gdyż obejrzał w życiu tysiąc, czy nawet dziesięc tysięcy, obrazów. Samo oglądanie nie zrobi przecież z nikogo znawcy, bo trzeba jeszcze wiedzieć, na co się patrzy (czyt. jakimi prawami rządzi się rysunek, malarstwo).

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

Zawsze powtarzam, że idealna sytuacja to taka, kiedy teoria spotyka się z praktyką.

To jestem w stanie zaakceptować, aczkolwiek nigdy bym nie wybrałbym sprzętu po samych pomiarach. Widocznie jeszcze dużo nauki przede mną, zanim dojdę do takiej wprawy!

Pozdrawiam-Rafał!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dzik napisał:

Zawsze powtarzam, że idealna sytuacja to taka, kiedy teoria spotyka się z praktyką, zresztą nawet wyklęty, zły duch Amir odsłuchuje recenzowane kolumny.

Tak, ale moim zdaniem nie obiektywnie.

Zawsze w opisie dzwieku odnosi się wcześniej do pomiarów. Tak ay tym krótkim opisem dzwieku tylko przypieczętować zasadę forum Czyli że najważniejsze jest lab.

Ja nie spotkałem się z sytuacja  w której coś wypadło idealnie w lab a graly przeciętnie i na odwrót.

A zaznaczmy oczywiscie to jest niemożliwe. Zwłaszcza że pare testowanych kolumn słuchałem z tych co opisał.

15 godzin temu, Dzik napisał:

Ja też nie.

No i tu się zgadzamy.

Z Kraftem jest dyskusja jednak o czymś innym. Bo jemu wszystko gra tak samo.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

pomiary są bardzo pomocne przy wstępnej weryfikacji kolumn żeby nie brać na odsłuch np 25 par kolumn tylko 3-4.

Ale też  z "drugiej strony", nic nie stoi na przeszkodzie by mimo wszystko wziąść na "warsztat" te 25 par, jesli taki mamy kaprys/możliwości i chęć poznania ich (chociażby wzgledem tego jak "rysuja" sie wykresy oraz kwestia dopasowania do wlasnego wzmacniacza), a nawet i wiecej par. Zwłaszcza że każdy produkt ma swój sposób na dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ale też  z "drugiej strony", nic nie stoi na przeszkodzie by mimo wszystko wziąść na "warsztat" te 25 par, jesli taki mamy kaprys/możliwości i chęć poznania ich (chociażby wzgledem tego jak "rysuja" sie wykresy oraz kwestia dopasowania do wlasnego wzmacniacza), a nawet i wiecej par. Zwłaszcza że każdy produkt ma swój sposób na dźwięk. 

Mozna jeśli ktoś na prawdę lubi testować i uważa że odsłuch jest najważniejszy. Jeśli ktoś kieruje się jednak głównej pomiarami i jeszcze obnosi się z tym jak z koroną na głowie to powinien być konsekwentny i korzystać ze swej pomiarowej wiedzy.  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2022 o 08:01, S4Home napisał:

Tak, ale moim zdaniem nie obiektywnie.

Zawsze w opisie dzwieku odnosi się wcześniej do pomiarów. Tak ay tym krótkim opisem dzwieku tylko przypieczętować zasadę forum Czyli że najważniejsze jest lab.

Ja nie spotkałem się z sytuacja  w której coś wypadło idealnie w lab a graly przeciętnie i na odwrót.

A zaznaczmy oczywiscie to jest niemożliwe. Zwłaszcza że pare testowanych kolumn słuchałem z tych co opisał.

Amir NAJPIERW odsłuchuje kolumny, potem wykonuje pomiary i odsłuchuje po raz drugi. Zdarzają się w jego recenzjach sytuacje, kiedy pomiary sugerują coś innego niż wychodzi w odsłuchu - i vice versa. Nie chodzi tu o jakieś kolosalne różnice, ale mimo wszystko w praktyce zdarzają się zaskoczenia.

W każdm razie, facet zawodowo zajmował się krytycznym słuchaniem, ma opracowaną odpowiednią metodologię i jest chyba tak obiektywny, jak to tylko możliwe, a na pewno bardziej obiektywny niż jakiś poeta z magazynu audio, który często jest w konflikcie interesów z producentami i branżą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...