Skocz do zawartości

Argon Audio Solo


Seb

Recommended Posts

Powyższy streamer zwrócił moją uwagę. Ma na pokładzie wszystko, co potrzeba i kosztuje niedużo. Niestety zupełnie o nim cicho na naszych forach. Przypuszczam, że kosztuje zbyt mało, jak na sprzęt dla audiofilów, żeby zwrócili na niego uwagę. A może po prostu jest kiepski? Czy ktoś z was może go posiada? Zależy mi najbardziej na opiniach, jak gra na wyjściach cyfrowych.

Znalazłem kilka recenzji obcojęzycznych, całkiem pozytywnych.

https://hifi.be/artikel/30471/Review-Argon-Solo-budgetvriendelijke-streamer-met-Roon!.html

https://www.lowbeats.de/test-argon-audio-solo-streaming-player-praktisch-guenstig-und-roon-ready/

 

 

Edytowano przez Seb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny sprzęt ze względu na jego uniwersalność, można odtwarzać praktycznie z wszystkiego wygodnie.

Chromecast, Airplay 2, Bluetooth, Spotify Connect, wbudowany DAC ale też wyjścia cyfrowe ( coax i optczne ) ,DLNA , Roon endpoint

24-bit / 192kHz via Roon. 24-bit / 96kHz via Chromecast. 16-bit / 44.1 kHz via AirPlay 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu jego elastyczną możliwość łączenia się ze wszystkim, plus niską cenę, zwróciłem na niego uwagę. Wydaje się, że to sprzęt idealny dla mnie. Nurtuje mnie tylko to, co reprezentuje sobą na wyjściach cyfrowych.  Czy jest w stanie nawiązać walkę z np takim Node? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Seb no to będzie mocno uzależnione od Twojego DAC. Bluesound to jednak  przede wszystkim świetna platforma no i po optyku masz 24b/192khz korzystając z ich aplikacji czyli więcej bez Roon jeżeli to istotne. Nie masz też Tidal Connect ale jest Chromecast więc obsługa i tak wygodna z natywnej aplikacji. A i jeszcze Node ma / ma mieć wyjście po USB do dac no i HDMI też ma. Musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto dopłacić do tych rzeczy.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne są mi znane. Dla mnie liczy się głównie Chromecast (Deezer) oraz Dlna (radio i pliki). Dlatego ten Argon w zupełności byłby wystarczający. Patrząc na jego popularność na portalach sprzedażowych, miałem nadzieję, że ktoś do zakupił i podzieli się wrażeniami z odsłuchów. Widzę jednak, że chyba będę musiał być pierwszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Seb napisał:

Dzięki. Korzystając z okazji, zapytam się, jak oceniasz Dts Play Fi (Polk Omni P1, czy Def. Tech. Wadapt) i Ifi Zen Stream?

 

23 godziny temu, rms.pl napisał:

Jeszcze nikt go u nas nie słuchał więc nie pomogę na razie w tej kwestii.

Nie wiem czy realnie ktoś go już ma albo testował. Bo nawet w europie o nim cisza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiarów przez ASR jeszcze nie ma. Ktoś tylko wrzucił,że ciekawe urządzenie i konstruktor się odezwał i napisał,że chętnie wyślą do testów jak wyjdzie nowy firmware. Potem ludzie zaczęli mu zadawać pytania o funkcjonalność czy pomiary.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/argon-audio.25307/

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2022 o 12:17, Seb napisał:

Dzięki. Korzystając z okazji, zapytam się, jak oceniasz Dts Play Fi (Polk Omni P1, czy Def. Tech. Wadapt) i Ifi Zen Stream?

Dts Play Fi ogólnie działa dobrze. Problem jest przy multiroom, jeżeli chcemy sterować paroma urządzeniami z Play Fi na raz, pojawią się wtedy problemy z połączeniem. Przy graniu na jednym urządzeniu jest OK. iFi Zen Stream działa dobrze po przez Tidal i Spotify Connect, jak testowaliśmy w ubiegłym roku to Chromecast nie działał i czasem przycinała się aplikacja iFi, z posiadanych informacji wiem że cały czas pracują nad udoskonaleniem i poprawą oprogramowania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem niedawno z jednym sprzedawcą na temat Audiolaba 6000N i odradzał mi zdecydowanie ze względu na okropną aplikację. Nie ukrywam, że podoba mi się jego wygląd bardziej niż Argona. Cena te nie jest odstraszająca. Dla mnie jest dużą zaletą obsługa z laptopa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seb napisał:

Rozmawiałem niedawno z jednym sprzedawcą na temat Audiolaba 6000N i odradzał mi zdecydowanie ze względu na okropną aplikację. Nie ukrywam, że podoba mi się jego wygląd bardziej niż Argona. Cena te nie jest odstraszająca. Dla mnie jest dużą zaletą obsługa z laptopa

Wzorem do naśladowania jest aplikacja od Cambridge Audio, aczkolwiek DTS PlayFi wcale źle sobie nie radzi. Najbardziej newralgicznym elementem jest pierwsza konfiguracja sprzętu, później już jest znacznie lepiej :)
Ewentualne przycięcia występują przy słabym połączeniu internetowym, wtedy urządzenia potrafią się pogubić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2022 o 08:51, Tomasz S. napisał:

Pomiarów przez ASR jeszcze nie ma. Ktoś tylko wrzucił,że ciekawe urządzenie i konstruktor się odezwał i napisał,że chętnie wyślą do testów jak wyjdzie nowy firmware. Potem ludzie zaczęli mu zadawać pytania o funkcjonalność czy pomiary.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/argon-audio.25307/

Produkty jeszcze nie ma we wszystkich sklepach a już nowy firmware. To salon było z zen stream od ifi. Wypuszcza się teraz produkty które nie są w pełni przetestowane. Zapotrzebowanie na rynku jest oo prostu duże. 

Dzięki. Poczytam.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to zrozumiałe akurat bo w stanach w ogóle nie był dostępny. W europie jest już od jakiegoś czasu bo nawet na czarny piątek były obniżki więc update to normalka, pewnie znalazł się jakiś błąd , który można naprawić. W przypadku iFi to inna sytuacja bo oni wypuścili produkt bez jednej z funkcjonalności ( chromecast ) i to mieli zmienić aktualizacją oprogramowania. Sony tez tak robi w ich telewizorach czy kinach. Wychodzi TV z HDMI 2.1 ale VRR nie działa ale kiedyś zrobią aktualizację i będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...