Skocz do zawartości

Amplituner do 2000 zł


kulavi

Recommended Posts

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

utaj zawsze będziemy się spierać. Ja nadal jestem zdania , że jak o czymś mówię dobrze , czy źle to w oparciu o własne empiryczne doświadczenia a nie zasłyszane, czy przeczytane historie. To właśnie dzielenie się własnymi doświadczeniami jest wartością tego Forum.

czyli mówisz, że przewody grają?

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Może faktycznie mało ? :) 

widocznie po prostu był wadliwą jednostką, napisałem powyżej że był super tani więc na pewno cięcia jakieś były. Ja osobiście kupiłem uszkodzony sprzęt, padnięta kość pamięci, zdarza się i tego nie przewidzisz. Po wymianie śmiga aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lolekdrugi napisał:

Poza eARC oraz 8K/4K@120Hz ma wszystko co potrzeba nawet komplet wyjść pre-out.

 

3 minuty temu, maciek72 napisał:

On nie ma 8k itp 

No i lipa :) Jak żyć bez 8k ? :) Czekajcie sprawdzę , co dzisiaj mamy w TV w 8k .........

Dnia 28.01.2022 o 10:15, kulavi napisał:

Chciałbym jeszcze podłączać pod to gramofon ze wzmacniaczem. Jeżeli chodzi o opcje obrazu - tak bardzo mi na nich nie zależy, gdyż mam zwykły telewizor HD, więc różnicy bym pewnie i tak nie zobaczył. Chodzi przede wszystkim o jakość dzwięku - by grał ładnie na 2.1 jak i przy 5.1, by było przestrzennie, dynamicznie, z pełnym pasmem.

@kulavi zaraz co Ty chciałeś ? Bo wiesz , są problemy ze znalezieniem amp. z 8k. ...... :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomek4446 napisał:

No i lipa :) Jak żyć bez 8k ? :) Czekajcie sprawdzę , co dzisiaj mamy w TV w 8k .........

Czekaj, odpalę sobie kompa żeby pograć na 180" ekranie. Co jest? Czarny ekran? Aaa... No tak, amplituner się wykrzaczył.

Wiesz, masz dobry sprzęt audio i odczuwasz satysfakcję z jego używania. Bądź obiektywny, są osoby które z podobnym pietyzmem podchodzą do kwestii wideo. 4K 120Hz to nie jest jakaś wydumka dla mocnego komputera. Nie musisz być szyderczy w tej kwestii choćby przez wzgląd na swoje hobby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Butler napisał:

Nie musisz być szyderczy w tej kwestii choćby przez wzgląd na swoje hobby.

Nie jestem szyderczy. Jak by @kulavi napisał , że tworzy salkę kinową ,to nawet bym nie pisnął. Ale jak człowiek pisze , że chce podłączyć gramofon , 50/50- filmy , muzyka , a dyskusja jest czy wspiera 8k. , czy ma eARC , czy nie . A o dźwięku mam się dowiedzieć z wykresów ,  to mi się to jakoś nie spina. 

Faktycznie wolę stereo :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, umówmy się że jak ktoś szuka amplituner używkę za 2-2,5k to nie ma tematu o 4k/120Hz czy 8k/60Hz, z kontekstu Twojej wypowiedzi nie do końca to jednak wynikało bo uznałem wpis za ogólnie postawioną tezę. Ten Marantz sr5011 z 2016r jest godny uwagi za 2000zł. PS. On nie ma wejścia dla gramofonu.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się trochę niepotrzebne zamieszanie... Więc proszę o wypowiedzi klarujące, bo więcej zmieszania mi nie potrzeba. Gramofon podłącze z mikserem Reloopa zamiast bezpośrednio i też będzie ok. 4k fajny bajer - dla mnie to jest max, bo już 8k nie potrzebuję na pewno. A jak byście porównali tego Marantza z tym Onkyo? :

https://allegro.pl/oferta/amplituner-5-1-onkyo-ht-r758-pilot-gwarancja-11371764842

P. S. Nie gram na konsoli, tylko oglądam dużo filmów w dobrej jakości i słucham dużo rocka, reggae, dnb, trance, hip-hopu,czasem muzyki klasycznej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek4446 napisał:

Nic takiego nie powiedziałem. Za to powiedziałem , że ja słyszę różnicę.

aaa czyli ok :D

 

10 godzin temu, Butler napisał:

No dobra, umówmy się że jak ktoś szuka amplituner używkę za 2-2,5k to nie ma tematu o 4k/120Hz czy 8k/60Hz,

czy ja wiem? To jest do dostania tylko trzeba szukać.

10 godzin temu, Butler napisał:

Ten Marantz sr5011 z 2016r jest godny uwagi za 2000zł.

według mnie dużo za dużo, około 1-1.2k maks, to jest sprzęt z 2015 roku w dodatku jak poczytać na Amazonie to sporo ludzi się skarżyło na problemy. Również ludzie pisali, że się bardzo grzeje nawet bardziej niż Onkyo coś już samo w sobie jest zaskakujące bo to zazwyczaj Onkyo było królem "pieca".

3 godziny temu, kulavi napisał:

4k fajny bajer - dla mnie to jest max, bo już 8k nie potrzebuję na pewno.

tu nie tylko chodzi o 8K co o 4K@120Hz. Po prostu marketing musiał sobie cyferkę zmienić bo oni inaczej nie potrafią. Ludzie potem też nie zrozumieją. Ot cała reklama. Zatem jak nie planujesz podpinać nowej konsoli lub komputera do grania to nie ma problemu.

10 godzin temu, tomek4446 napisał:

czy ma eARC , czy nie

eARC wbrew pozorom się przydaje jak amplituner nie ma obsługi 4K@120Hz. Wtedy podpinasz konsolę do TV a TV poprzez eARC do ampka i powinieneś mieć wszystkie sygnały w HD.

Tak, to nie jest stereo, ale niektórzy chcą czegoś więcej niż stereo. Bo stereo nie oddać Ci przelatującego śmigłowca nad głową czy pocisków z tyłu.

Kiedyś widziałem fajny określenie, że stereo pozwala Ci oglądać akcję z boku, kino domowe pozwala Ci uczestniczyć w tej akcji.

 

Zatem jak masz stereo i jesteś zadowolony to plus dla Ciebie ale Ci co chcą kino i chcą kupić amplituner, powinni dostać informację co jest czym bo jednak nadal ludzie nie potrafią tego ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

czy ja wiem? To jest do dostania tylko trzeba szukać.

To by oznaczało kupno ampitunera z aktualnych serii x700H Denon (ewentualnie bliźniaczego Marantz) , lub coś z nowego wypustu Onkyo/Pioneer. Poniżej 3000zł coś gdzieś jest? Jeśli trzeba szukać to ja nie wiem jak.

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

4K@120Hz. Po prostu marketing musiał sobie cyferkę zmienić bo oni inaczej nie potrafią. Ludzie potem też nie zrozumieją. Ot cała reklama. Zatem jak nie planujesz podpinać nowej konsoli lub komputera do grania to nie ma problemu.

Zgadza się. Do tego musiał by być TV 120Hz

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

ludzie pisali, że się bardzo grzeje nawet bardziej niż Onkyo coś już samo w sobie jest zaskakujące

Z tego co kojarzę ma problem z kolumnami o niskiej impendancji dlatego się grzeje. A te często opisywane jako 8Ohm mają realnie sporo mniej i wszyscy mają to w poważaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

To by oznaczało kupno ampitunera z aktualnych serii x700H Denon (ewentualnie bliźniaczego Marantz) , lub coś z nowego wypustu Onkyo/Pioneer. Poniżej 3000zł coś gdzieś jest? Jeśli trzeba szukać to ja nie wiem jak.

trzeba szukać i polować

3 minuty temu, Butler napisał:

Zgadza się. Do tego musiał by być TV 120Hz

no tak, oczywiste.

 

3 minuty temu, Butler napisał:

Z tego co kojarzę ma problem z kolumnami o niskiej impendancji dlatego się grzeje. A te często opisywane jako 8Ohm mają realnie sporo mniej i wszyscy mają to w poważaniu.

jak już poruszyłeś ten temat to czy jest coś nowego co ma 8ohm? bo jak się nie mylę to ciężko z tym.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wczęsniej piszesz o nowym a tu jednak używane? Szybko Ci się to zmienia. Ale może i dobrze.

Czyli na 100% szukasz używanego tak? Stawiasz na lepszy dźwięk.

W pierwszej kolejności może sprawdź czy ktoryś z nich jest obok Ciebie. Bo to jest bardzo istotna kwestia.

Oszustów na OLX właśnie z amplitunerami jest teraz cała masa,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home No właśnie w tym przedziale cenowym, z tego co koledzy nadmienili, bym nie znalazł czegoś adekwatnego do kolumn i subwoofera, czegoś co by gwarantowało opłacalny przeskok. Nie wyobrażam sobie zakupu amplitunera bez osłuchania go, więc wybrałem Yamahę RX v781 (wierzę jednemu z kolegów z tego posta, że jest dobra), która jest 100 km ode mnie i najpierw ją dobrze osłucham, a dopiero potem wezmę :) . 

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kulavi napisał:

@S4Home No właśnie w tym przedziale cenowym, z tego co koledzy nadmienili, bym nie znalazł czegoś adekwatnego do kolumn i subwoofera, czegoś co by gwarantowało opłacalny przeskok. Nie wyobrażam sobie zakupu amplitunera bez osłuchania go, więc wybrałem Yamahę RX v781 (wierzę jednemu z kolegów z tego posta, że jest dobra), która jest 100 km ode mnie i najpierw ją dobrze osłucham, a dopiero potem wezmę :) . 

Pozdro

A no to słuszny kierunek.

Ok

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...