Skocz do zawartości

Sprzęt dla seniora


Christianisatinis

Recommended Posts

Hej, 

Poszukuję sprzętu  dla mojego taty. Tata jest 80 latkiem, który chciałby nowe radio.

Jest miejsce na aplituner stereo i dwa nieduże głośniki. 

Mam nawet jakąś parę głośników vintage, które mogę mu dać.

Jego wymagania to wyświetlacz z RDS, ja dodam że im większy i czytelniejszy tym lepiej.

Myślałem  o jakimś niedrogim aplitunerze stereo, może coś  z OLX.  Fanie jakby miał gałki Bass, Treble lub guziki bezpośrednie do tych ustawień.

 

Ale przyszło mi do głowy że może jakieś radio internetowe? One mają też FM, całkiem spore wyświetlacze i widzę że za kilka stówek można coś kupić.

Wtedy mógłbym mu dodać jakieś ulubione stacje internetowe z muzyką jaką lubi.

 

Wiem że to nie audiofilska sprawa, no ale przecież salon nie jest jedynym miejscem w jakim słuchacie muzyki, więc liczę na Waszą wiedzę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Sądzę, że sprzęt musi być jak najprostszy aby tata nie miał większych problemów z obsługą. Rozważ jakiś prosty amplunter Yamaha RN303 plus do tego jakieś budżetowe monitorki Indiany Line. Tym sposobem nie zapłacisz wiele a zdobędziesz dużą funkcjonalność i przyzwoitą jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Markcox napisał:

Postaw kolego górną granicę budżetu za całość, nie będzie takich niedomówień. Będzie zdecydowanie łatwiej doradzać. "Niedrogi" jest pojęciem względnym ;) Ale tu faktycznie propozycja Pianocrafta, w używce, mogłaby się sprawdzić

Może to i racja, chociaż nie lubię sugerować. Jasno napisałem ż dla seniora do słuchania radia :) ew. radia internetowego. Takie radia internetowe chodzą po 600-1200zł. 

https://allegro.pl/oferta/radio-internetowe-philips-tar8805-10-dab-fm-bt-9521007642

https://allegro.pl/oferta/radio-internetowe-auna-connect-100-se-bt-wlan-usb-11362754749

Partrzyłem tylko po allegro, nie znam tego sprzętu.

Fajny sprzęt ma Philips (650zł), ale tata chce z pilotem więc odpada.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko budżet na to pozwala to polecałbym Yamahę Pianocraft 570 i wyżej.  

Bliżej 1500zł miałbyś radia wszystko w jednym. Auna to niestety niemiecki chłam, który polecam omijać szerokim łukiem. PHILIPS TAR8805 brzmi całkiem nieźle i głównie znajduje zastosowanie w kuchni. Od siebie polecam także spojrzeć na Lenco Dir2000, który zapewni dynamiczne i czyste brzmienie. Wyświetlacz jest czytelny i kolorowy. Obsługa nie powinna być problematyczna. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...