Skocz do zawartości

Jakie polecicie głośniki stereo do komputera, okolice 2000zł lub więcej jeśli warto.


Bogo

Recommended Posts

53 minuty temu, Bogo napisał:

jest jeszcze jakaś alternatywa, tylko nie monitory studyjne?

Widzę ze za kazdym razem mocno podkreślasz, tylko nie "studyjne"! Zapytam... dlaczego? Czy to tylko efekt mocno podzielonych opinii? Piszesz również że...

Dnia 29.01.2022 o 20:31, Bogo napisał:

Nie jestem audiofilem, chcę żeby to w miarę ładnie grało i był jakiś bas

Piszesz również że komputer jest źródłem. Jesli tak to w tym wypadku masz chyba możliwości korekcji (czuje ze tego sie obawiasz, czyli studyjne=płaski dzwiek).

Mysle również jak koledzy powyżej, że monitory bliskiego pola "studyjne" mogą być tym czego szukasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Widzę ze za kazdym razem mocno podkreślasz, tylko nie "studyjne"! Zapytam... dlaczego? Czy to tylko efekt mocno podzielonych opinii? Piszesz również że...

Piszesz również że komputer jest źródłem. Jesli tak to w tym wypadku masz chyba możliwości korekcji (czuje ze tego sie obawiasz, czyli studyjne=płaski dzwiek).

Mysle również jak koledzy powyżej, że monitory bliskiego pola "studyjne" mogą być tym czego szukasz.

Potrzebuję uniwersalnych "rozrywkowych" głośników do oglądania filmów, słuchania muzyki, nie jestem przywiązany do biurka, czasem przebywam w innej części pokoju, Widywałem komentarze pod jakimiś testami, rokkity zjedzą te pierdziawki na śniadanie czy adamy.  Najlepiej byłoby wypróbować to u siebie, w swoich warunkach, nie lubię się bawić w zamawianie odsyłanie. Tutaj wybór jest znaczny widziałbym u siebie takie rokit RP... Yamaha HS.. czy tannoy gold, przynajmniej odpada zagwozdka z doborem wzmacniacza a najwyżej sam dac. Może tkwię w błędzie że od samego początku je przekreślając. Najbardziej boję się tego, że przebywając 2-3m dalej, oglądając film z takich głośników dźwięk już będzie bardzo "ubogi". Przecież mówi się że są to głośniki bliskiego pola, raczej nie widziałem żeby ktoś robił sobie z nich kino domowe, a przynajmniej fronty do stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bogo napisał:

Najbardziej boję się tego, że przebywając 2-3m dalej, oglądając film z takich głośników dźwięk już będzie bardzo "ubogi". Przecież mówi się że są to głośniki bliskiego pola, raczej nie widziałem żeby ktoś robił sobie z nich kino domowe, a przynajmniej fronty do stereo.

No to chyba właściwa chwila by odpowiedzieć sobie na pytanie czym różni sie monitor (podstawkowy) hifi od monitora bliskiego pola. Bo widze ze to płaskie pasmo to nie to co Cię "gryzie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bogo napisał:

A co konkretnego można kupić z aktywnych głośników, polecane tutaj były Klipsch the fives, jest jeszcze jakaś alternatywa, tylko nie monitory studyjne?

Opinie na temat tych głośników są mocno podzielone.

Obecnie pracuję zagranicą w Niemczech ,a sprzęt został w domu ,no i musiałem coś kupić by czasem posłuchac ulubionej muzyczki i poprawić dzwięk z tv.Długo myślałem i się zastanawiałem ,aż wpadły mi w oko aktywne kolumienki KEF LSX. Wyglądają jak dla mnie obłędnie ,są w różnych kolorach(moje akurat niebieskie i pasują mi do wystroju)są przy tym malutkie 24 cm wysokie ,na głębokość i szerokość po około 16cm to i na biurko mogą się nadać. Do tv mam podłączane przez optyka.Można słuchać przez bluetooh ale ja muzy słucham przez wifi poprzez aplikację KEF STREAM lub przez Mconnect. Jakością dzwięku jestem zachwycony,nie myślałem ,że z tak małych skrzynek można uzyskać taką jakość,i basu też nie brakuje. Cenowo musiałbyś dołożyć ,ale moim zdaniem warto,bo brzmią napewno lepiej niż monitory do 3 -4 tys zł ,i jeśli komuś wystarcza streaming i radio internetowe to nie potrzeba innego sprzętu. Widziałem nówki po 799 euro,ja kupiłem roczne za 600 euro i jestem bardzo zadowolony.

kef lsx 2.jpg

kef lsx.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Asia napisał:

Tomku, a jaka wielkość pomieszczenia?

Asiu pokój ma nie całe 20m2,ale jak już nastawiam się na sesję odsłuchową to stawiam wygodne krzesełko gdzieś w odległości około 2 ,metrów od kolumn.Same kolumienki stoją od siebie o około 140cm.W aplikacji KEF Settings można sobie poustawiać w jakiej odległości stoją od ścian,jaka jest wielkośc pomieszczenia i jego zabudowa ,jaki chcemy bas,ale dla mnie nawet w ustawieniu z malą ilością basu jest go dużo ,może dlatego że w nagraniach ,które słucham jest go sporo.

A ostatnio słucham tego

https://tidal.com/browse/playlist/8c55a51c-4780-4224-9620-f27d5505c476

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
POPRAWIENIE LINKU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Asiu pokój ma nie całe 20m2,ale jak już nastawiam się na sesję odsłuchową to stawiam wygodne krzesełko gdzieś w odległości około 2 ,metrów od kolumn.Same kolumienki stoją od siebie o około 140cm.W aplikacji KEF Settings można sobie poustawiać w jakiej odległości stoją od ścian,jaka jest wielkośc pomieszczenia i jego zabudowa ,jaki chcemy bas,ale dla mnie nawet w ustawieniu z malą ilością basu jest go dużo ,może dlatego że w nagraniach ,które słucham jest go sporo.

A ostatnio słucham tego

https://tidal.com/browse/playlist/8c55a51c-4780-4224-9620-f27d5505c476

Bardzo ciekawa opcja, fajnie wyglądają, wielkościowo akceptowalne, nie zajmują wiele miejsca na biurku, odpada dopasowywanie wzmac/dac. Trochę bardziej podobają mi się kefy ale q150, taki monolit, jednak trzeba to czymś napędzić a w grę wchodzą jedynie chinczyki a jak już coś bardziej markowego to miejsce na biurku zajmuje a i cena dogania lub nawet jest ponad takich LSX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...