Skocz do zawartości

Powrót do słuchania - pomoc w wyborach.


Bazyl3

Recommended Posts

18 godzin temu, gienas napisał:

kup na Aliex.... DAC z bluetooth z kodekami aptxHD i LDAC - przykładowo FiiO BTA30 pro

Może to laickie pytanie, ale jam laik :) Rozumiem, że żeby skorzystać z dobrodziejstw LDAC źródło (komórka) musi obsługiwać standard? Bo u mnie w chałupie same budżetowce :) No i czy rzeczywiście oszczędność zakupu na Ali wynagrodzi dluuuugi czas oczekiwania? :) BT jak rozumiem wyklucza problem z aktualizacjami softu sprzętu, bo wszystko mam aktualne na źródle?

Zainteresował mnie też opisywany w sąsiednim wątku Argon Solo, bo wydaje się mieć wszystko czego potrzebuję. I znów pytanie - czym jest Roon? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AptxHD lub LDAC nie musi być w telefonie  bo nie on będzie przetwarzał z cyfry na analog. Te kodeki muszą być "wbudowane" w DAC czyli ostatni element przed wzmacniaczem.

To co wysyła ( telefon/tablet/laptop ) musi tylko mieć wersję bluetooth minimum 4 żeby zapewnić  odpowiedni przesył.

Roon to droższa i bardziej rozbudowana wersja Spotify :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gienas napisał:

AptxHD lub LDAC nie musi być w telefonie 

Dzięki za wyjaśnienie. Jaka jest zatem wyższość wspomnianego już Argona nad FiiO? Oprócz ceny rzecz jasna. Czy teraz zakupy z Ali są już podwyższone o VAT czy są jakieś przypały z zakupami? Bo może skórka warta wyprawki i lepiej kupić w kraju :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Argona - ta aktualizacja softu przez internet :)  mnie nijak nie przekonuje. Wsio można aktualizacją softem tak "usprawnić" ( czytaj zepsuć ) że musisz kupić nowy sprzęt :) .

Jako człek w podejszłym :D wieku ( czyli ja ) - zwykły DAC z zaszytym softem na stałe a "zasilany" ze źródła jakiego używasz daje o wiele więcej mozliwości...

 Co do Aliexpress - cło jest naliczane kiedy dostajesz info o odbiorze za opłatą, ale można to ominąć wybierając wysyłkę z kraju unijnego - o ile taka opcja jest na stronie...

 

Edytowano przez gienas
dubel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2022 o 20:41, gienas napisał:

Jako człek w podejszłym :D wieku ( czyli ja ) - zwykły DAC z zaszytym softem na stałe a "zasilany" ze źródła jakiego używasz daje o wiele więcej mozliwości...

Poszedłem wskazaną przez Ciebie drogą :) I nawet gdyby mi się ona nie spodobała, spokojnie, pretensji mieć nie będę. Podejszły wiek, to w końcu chyba umiejętność brania odpowiedzialności za swoje wybory :D Z Ali zrezygnowałem, bo wg mnie nie warta skórka wyprawki. Transport wyłącznie z ChRL, cena ok. 6 stówek, dostawa za 2-4 tygodnie i nie wiadomo co z cłem :( 

Zatem w miarę rozsądną maszynę do funkcji sieciowych mam. Na razie będę się bawił Kodą i czekał na lepsze czasy dla elektroniki. A jak nadejdą, to pewnie znów będę męczył bułę :P

Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli szukałbyś dynamicznego wzmacniacza to Yamaha AS501 byłaby dobrym kierunkiem. Bardziej muzykalne brzmienie zapewni Ci Cambridge Audio AXA35 ale stracisz nieco szczegółów względem Yamahy. 
Warto byłoby także rozważyć małego Toppinga MX5, który sporo namieszał na rynku wzmacniaczy ;) 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2022 o 10:34, Q21 napisał:

Warto byłoby także rozważyć małego Toppinga MX5, który sporo namieszał na rynku wzmacniaczy ;) 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Tylko czy takie maleństwo napędzi Kody AV707? I co wtedy z właśnie zakupionym FiiO BTA30 pro, bo rozumiem, że Topping ma BT i własnego DACa?

Szkoda, że mam do Was kawałek, bo chyba najlepiej byłoby się pofatygować na rozmowę z siłą fachową, zamiast snuć tu bajędy lajkonika :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Q21 napisał:

Ten mały wzmacniacz poradzi sobie z takimi kolumnami i jest wyposażony w wejścia cyfrowe i bluetooth.

Zatem, ponawiając pytanie, świeżo zakupione FiiO stałoby się zbędnym gadżetem? W czym, oprócz oczywiście ceny, przejawia się wyższość Toppinga nad pozostałymi urządzeniami? Nie podoba mi się też zasilanie zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
27 minut temu, lysyrafal napisał:

Ustaw na LOW przy wyłączonym zasilaniu. Przewody podłącz do zacisków A lub B.

Nie chcąc czekać, ustawiłem na high i podpiąłem do konektorów A. Grają. Skoro kolumny to 8 ohm, to czemu low czyli 4 ohm i więcej, a nie 6 ohm i wiecej? Na czym polega mój błąd? :)

Wydaje mi się też że potrzebuję (apetyt rośnie w miarę jedzenia) lepszych kolumn głośnikowych. Co do tej Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...