Skocz do zawartości

Konwerter C/A, problem.


Pan Grzegorz

Recommended Posts

Witam serdecznie. Nie posiadam sprzetu audiofilskiego raczej dobry sprzęt amatorski. Problem mam w tym, że jak przesyłam dźwięk w aplikacji Tidal z odtwarzacza sieciowego Denon DNP-800NE, następnie dekoder MQA Loxije D30, potem do amplitunera Denon AVC-X8500H, to zawsze na dekoderze widnieje napis, że dziwęk jest w formacie PCM i częstotliwość to 48 kHz. Nadmienię, że z odtwarzacza do dekodera prowadzi przewód optyczny. W odtwarzaczu mam wybraną opcję LPCM. Pytanie, dlaczego jest zawsze taka niska częstotliwość i dlaczego w formaci Tidal Master, nie widnieje napis na moim dekoderze MQA? Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest bardzo duża różnica w dzwięku, jak mam 48 kHz a 384 kHz bo tyle mam podłączając Taidala z komputera,mimo, że kolumny mam nie najwyższych lotów, bo to Klipsch RP 800F. Nie jestem znawcą sprzętu to w związku z odpowiedzią Pana Amarok, po co się robi takie urządzenie jak dekoder mqa Loxjie D30 jak do niego jak dobrze zrozumiałem trzeba podać sygnał z odtwarzacza który ma mqa, po co te dekodowanie dublować? Czyli w przypadku moich urządzeń, mimo, że posiadam dekoder mqa nigdy nie będę mieć dzwięku w mqa, tak?

Według mojej oceny ale mogę się mylić, przy dźwięku 384 kHz, wydaje mi się, że jestem w stanie zlokalizować instrumenty na scenie, w przybliżeniu, natomiast w 48 kHz, tego nie zauważam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał jestem ciekaw czy to faktycznie jest 384 ? No i trzeba szukać nie że  odpalasz cokolwiek i , pach jest 😋

I powiedz  Sam że to trochę jak z Yeti wszyscy wiedzą że jest ale nikt nie widział 😂 (słyszał) Pzdr 

Miłego dzionka 👍

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pan Grzegorz napisał:

Tak mam w amplitunerze Tidal ale Loxije D30 ma dekoder mqa i dlatego jest to tak połączone, a odtwrzacz sieciowy jest napisane, że ma po optyku 192 kHz.

DNP-800NE obsługuje Tidala przez HEOS'a ale tylko jako HiFi. Z większą rozdzielczością jest tylko Amazon Music - można skorzystać z darmowego miesiąca.

Żeby pobawić się z DAC'em możesz spróbować użyć mConnect (iOS/Android, wystarczy wersja darmowa) - wtedy puścisz Tidala z pełną rozdzielczością (i chyba z MQA).

Możesz też pobawić się Audirvaną (MacOS/Windows, jest darmowy okres testowy) i tam są różne ustawienia dotyczące MQA (Audirvana może dekodować pierwszą warstwę):

image.png.6b4ab3d97d785796a8335b7c57b3631b.png

Jako ciekawostka - bez dodatkowego DAC'a te najgęstsze pliki przez Audirvanę są odtwarzane jako 24/88,2:

image.thumb.png.ed0ff598e06fcfe3f9204c2680649741.png

Ten sam utwór przez mConnect to 24/44,1:

image.png.5a9fdddc755c6f969270fed657826506.png

a przez HEOS 16/44,1:

image.png.8a0a704209315e689fedaa4e2a8e92c0.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...