Skocz do zawartości

Nie mogę odkręcić jednego z terminali we wzmacniaczu


Recommended Posts

Chłopaki, help

Mam wzmacniacz Primare i21. Nakrętki na trzech terminalach mi się normalnie odkręcają, żeby włożyć goły kable, albo widły. Jednak nakrętka na minusie na prawym kanale - no nie mogę jej za nic odkręcić palcami - chyba się zapiekła. Wkładam tyle siły ile mogę i nic. Myślałem, że spróbuję kombinerkami, ale kurczę mogę wtedy ukręcić gniazdo prawda? Co robić? wziąć kombinerki czy oddać do serwisu?

1859894-d263036c-primare-i21-integrated-amplifier.jpg.12d1d880079d6f963036c3872ec7dfa7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pierwszym właścicielem. Terminale są na pewno oryginalne. Patrzyłem na stronie producenta. Nigdy ich nie odkręcałem. Zawsze jechałem na bananach. Tej nakrętki całkowicie nie da się wykręcić z gwintu bo się blokuje w pewnym momencie, wiec krzywo wkręcona nakrętka raczej odpada. Cholera wie czemu tak jest 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mateolo2 napisał:

Tej nakrętki całkowicie nie da się wykręcić z gwintu bo się blokuje w pewnym momencie, wiec krzywo wkręcona nakrętka raczej odpada. Cholera wie czemu tak jest 

Może poprzedni właściciel używał Gołych kabli i jeden lub kilka drucików wkręciło się pomiędzy nakrętką a gwintem. Ja bym wymontował całkowicie ten jeden terminal i spróbował potraktować jakimś specyfikiem ktory ma właściwości "ślizgu". Jednak trzeba uważać czym to potraktujemy, bo jest tam jednak materiał przezroczysty i może być odbarwienie lub co gorsza zaistnieć niepożądana reakcja chemiczna na ów tworzywo. Jesli by pomogło to rozkręcić nakrętkę, odtłuścić dokladnie i zamontować spowrotem. 

Nie sugeruj sie tym na 100%. Piszę tylko co Ja bym uskutecznił. 

Ps: rozumiem (z tekstu powyżej) że pozostałe trzy wykręcają się całkowicie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Może poprzedni właściciel używał Gołych kabli i jeden lub kilka drucików wkręciło się pomiędzy nakrętką a gwintem. Ja bym wymontował całkowicie ten jeden terminal i spróbował potraktować jakimś specyfikiem ktory ma właściwości "ślizgu". Jednak trzeba uważać czym to potraktujemy, bo jest tam jednak materiał przezroczysty i może być odbarwienie lub co gorsza zaistnieć niepożądana reakcja chemiczna na ów tworzywo. Jesli by pomogło to rozkręcić nakrętkę, odtłuścić dokladnie i zamontować spowrotem. 

Nie sugeruj sie tym na 100%. Piszę tylko co Ja bym uskutecznił. 

Ps: rozumiem (z tekstu powyżej) że pozostałe trzy wykręcają się całkowicie

Chyba po prostu będę używał bananów i zapomnę o tym hahha :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...