Skocz do zawartości

Stereo aktywne 2.1


JDboy

Recommended Posts

Dzięki wszystkim za aktywne udzielanie się w tym temacie. Iii tutaj update do tego co kupiłem. Argon audio A5 ehhh serdecznie nie polecam. Głośniki bardzo słabe. Grają bardzo płasko, wysokich tonów praktycznie nie da się odróżnić. Dźwięk zlany w jedno a samego basu za dużo nie ma. Sub jednak genialny. Więc jeśli ktoś miałby kupować argony. Nie dajcie się nabrać. Grają bardzo słabo. Dałem się naciąć na nie przez bajeczkę o 30 latach na rynku audio itd oraz oddzielnych wzmacniaczach dla tweetera i woofera. Jest to brzydko mówiąc pieprzenie. W zamian zamówiłem klipsche rp-51pm. Jutro przyjdą zobaczymy co będzie. Jak to też będzie pusty strzał to może spróbuję z Triangle Audio Active. 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Wróciłbym tu jeszcze do Audio Pro A26. Nie wiem, czy w końcu udało Ci się ich posłuchać?

 

Jak klipsche nie podejdą taki jest plan. Nie słuchałem. Wiem wiem mój błąd głupio mi trochę, ale ciężko pojechać gdziekolwiek dalej niż po bułki  pracując w służbie zdrowia w obecnych czasach. Coś takiego jak wolne średnio istnieje. Miałem się do was wybrać w piątek ale nie wyszło.

Wracajc do tematu. Klipsche miały być od początku ale kobieta uparła się na białe. Odsłuchała tamte i doszła do wniosku że mogą być byle jakie, aby dobrze grały. A jako że akurat była dobra promka na euro (z 2500 na 2100) to zamówiłem.  Ten sklep mam akurat u siebie w mieście więc chwila drogi i jak będzie trzeba to oddam. Szkoda tylko że zamówiłem z wysyłką na sobotę a paczka dalej sobie czeka w Warszawie w sortowni. Grzecznie dopłaciłem, aby porównać z argonami przed oddaniem i tu zong. (W pon muszę oddać żeby wyrobić się w 14 dniach na zwrot.) Niestety DPD sobie śpi, brak kontaktu. W sobotę paczki przychodzą od 9 do 19 a infolinia do 18 czyli jeśli chcemy się coś dowiedzieć to w poniedziałek. Infolinia w niedzielę nieczynna. Słaba sytuacja. Natomiast Pani na infolinii euro wprost mówi że to nie ich wina tylko wykonawcy. Zapewniła że się odezwie do firmy kurierskiej i da znać. Telefon milczy. Wydawało mi się że jeśli w mojej firmie mam podwykonawcę to w pełni za niego ręczę, ale no cóż tak to u nich nie działa. Żadnego przepraszam nic tylko informacja że na stronie jest formularz i tam mogę się zgłosić o zwrot zawrotnych 10 zł za wysyłkę. Jak to mówią życie.

Tak już kończąc ten przydługi wpis jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc! Będę dalej informował co i jak jeśli to kogoś jeszcze interesuje 😅

Pozdrawiam i miłego poniedziałku 

Edytowano przez JDboy
Uzupełnienie wypowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch zrobi na tobie w takim razie wrażenie po argon. Ale przesłuchań go dobrze bo tu będzie z kolei odwrotnie. Piszcząca góra i twardy owszem zróżnicowany ale trochę bez głębi bas. 

W audio pro będzie podobnie jak argon. Tam basu jest bardzo mało. 

Jeśli muszą być aktywne to sprawdź magnaty albo Dali.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2022 o 16:36, JDboy napisał:

Argon audio A5 ehhh serdecznie nie polecam. (....) W zamian zamówiłem klipsche rp-51pm.

Obawiam się, że to będzie "zamienił stryjek".

Są dobre, przetestowane modele w twoim budżecie:

JBL 308P MK2

ADAM T7V

KALI Audio LP-8 V2

do słuchania z bliskiej odległości. Do słuchania z dystansu sugerowałbym jednak pasywne + wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakoś mam wrażenie że jednak w pasywny system powinieneś pójść.

To co ja mam/miałem to maleństwo smsl 5q pro - 2 pudełka papierosów ;) a gra całkiem ciekawie.

Niedawno @MariuszZ proponował też wzmacniacz który ma wiele nowoczesnych rozwiazań.

Do tego można by podłączyć coś ze stajni magnata (ma białe kolumny) i w przyszłości uzupełnić o sub-a gdyby niskich tonów brakowało

i szybko wypożyczyć do odsłuchu Wharfedale Evo 4.2 - są białe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Klipsch zrobi na tobie w takim razie wrażenie po argon. Ale przesłuchań go dobrze bo tu będzie z kolei odwrotnie. Piszcząca góra i twardy owszem zróżnicowany ale trochę bez głębi bas. 

W audio pro będzie podobnie jak argon. Tam basu jest bardzo mało. 

Jeśli muszą być aktywne to sprawdź magnaty albo Dali.

Piotr

Nie zgodziłbym się z Tobą, że w A26 brakuje basu (chyba, że w 30m2...) choć i w takich pokojach dalej "pompowały" - moim zdaniem obowiązkowy jest odsłuch w pokoju docelowym.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 3,5m to jednak faktycznie dośc sporo. To jednak faktycznie system pasywny.

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie zgodziłbym się z Tobą, że w A26 brakuje basu (chyba, że w 30m2...) choć i w takich pokojach dalej "pompowały" - moim zdaniem obowiązkowy jest odsłuch w pokoju docelowym.

 

Wiem, i wiem tez dlaczego. Już kilka razy klienci Wasi testowali ttuaj na forum te kolumny i jednak 80-90 % odbiorów to jest mała ilośc niskich tonów

No fizyki nie oszukamy. Małe membrany mały bas.

20 godzin temu, JDboy napisał:

Jak dali i magnaty to jakie ? 

 

Oberon jest aktywny.

https://www.magnat.de/en/active-speaker-systems/multi-monitor-220/

https://www.magnat.de/en/active-speaker-systems/monitor-reference/

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:
Dnia 21.02.2022 o 16:17, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Nie zgodziłbym się z Tobą, że w A26 brakuje basu (chyba, że w 30m2...) choć i w takich pokojach dalej "pompowały" - moim zdaniem obowiązkowy jest odsłuch w pokoju docelowym.

 

Wiem, i wiem tez dlaczego. Już kilka razy klienci Wasi testowali ttuaj na forum te kolumny i jednak 80-90 % odbiorów to jest mała ilośc niskich tonów

No fizyki nie oszukamy. Małe membrany mały bas.

Wspomniałem to co dzieje się u nas. Ale mało kto skarżył się, że są braki na basie. 

Jest tam faktycznie mały głośnik 125 mm ale mimo mi ma dość duży wychył i to ratuje sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mowie nie mam zamiaru się kłucić. Słuchałem ich. Kiedyś nawwt klient je do nas przyniósł bo szukał alternatywy i chciał odsłuchać , porównać cos innego.

No moim zdaniem 12 cm głośnik nawet jesli ma duży wychył (a to też nie jest zawsze plusem) no nie zapewni basu w takim pomieszczeniu.

Ale przecież klient sam zdecyduje prawda?

Przyjdzie do Was odsłucha i bedzie wiedział.

https://www.audiostereo.pl/topic/124865-wielkość-głośnika-a-bas/

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nadszedł finalny update do tego co się działo. Klipsche przyszły jest ogromna róznica. Co ciekawe nie odczuwam męczących wysokich tonów którymi każdy straszy. Może to kwestia mojego pokoju ustawienia czy coś ale stwierdziłbym że bass i średnica są delikatnie silniejsze. Ale same głośniki bajka. Polecam serdecznie. Miłym bonusem jest pilot sterujący głośnością subwoofera i możliwość zatrzymania muzyki puszczanej przez bluetooth (nieszczęsne argony tego nie miały). Podsumowując Klipsche grają bardzo przyjemnie i osobiście polecam. Oczywiście nie mam tak szerokiej perspektywy jak koledzy wyżej ale sądzę że to dość solidny wybór. Jak na razie brak większych wad. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za udzielanie się w tym temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 27.02.2022 o 23:07, JDboy napisał:

Więc nadszedł finalny update do tego co się działo. Klipsche przyszły jest ogromna róznica. Co ciekawe nie odczuwam męczących wysokich tonów którymi każdy straszy. Może to kwestia mojego pokoju ustawienia czy coś ale stwierdziłbym że bass i średnica są delikatnie silniejsze. Ale same głośniki bajka. Polecam serdecznie. Miłym bonusem jest pilot sterujący głośnością subwoofera i możliwość zatrzymania muzyki puszczanej przez bluetooth (nieszczęsne argony tego nie miały). Podsumowując Klipsche grają bardzo przyjemnie i osobiście polecam. Oczywiście nie mam tak szerokiej perspektywy jak koledzy wyżej ale sądzę że to dość solidny wybór. Jak na razie brak większych wad. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za udzielanie się w tym temacie. 

Odkopuje, ale jaki subwoofer do nich pasuje? Najlepiej polaczony bluetoothem. Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...