Skocz do zawartości

Powieszone kolumny podłogowe


sebastianw4

Recommended Posts

Witam. 

Mam zamiar wymienić głośniki na kolumny podłogowe Q Acoustics 3050i tylko problem w tym, że nie bardzo mam miejsce aby je postawić na podłodze. Dołączam zdjęcie jak to u mnie wygląda....

Czy można je przywiesić do ściany pomiędzy szafkami? Czy nie będzie to miało większego wpływu na jakość dźwięku? 

Dodam, że jakbym już je miałbym montować to były by oczywiście jak najniższej to możliwe że względu na niskie tony.

20220210_125741.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sobie suba kupić, te małe kolumny też odsuń deko od tych ściany, no chyba że lubią się przytulać...  Kolumny podłogowe jak sama nazwa wskazuje są kolumnami przeznaczonymi do postawienia na podłodze nie na ścianie czy suficie. 

Inna sprawa że kolumny można postawić przed szafkami założę się że cokolwiek z nich wyciągane jest raz na ruski rok ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszanie kolumn podłogowych nie ma sensu, jak pisze kolega wyżej - co nie znaczy że się nie da 😉 jest tu gdzieś na forum dział z fotkami różnych pomysłów. A na poważnie, w tym ciasnym układzie nawet większe monitory czy głośniki podstawkowe mogą być problemem - masz tam dość ciasno. Domyślam się, że brakuje Ci niskich tonów, pomyśl o subwooferze, rozstaw troszkę te monitorki i będzie OK. Jeżeli chcesz podłogówki to faktycznie musiałyby stać przed szafkami, ale pomijając kwestie funkcjonalne to estetycznie też nie będzie to wyglądało. Ale przede wszystkim zadbaj o chłodzenie amplitunera - wizualnie wygląda super, ale cyrkulacja tam chyba słabiutka, do tego jedyną przestrzeń którą może swobodnie uciekać gorące powietrze przesłoniłeś zdjęciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba już mam, pierwszy to Q Acoustic QB 12 a drugi to jakiś tam ONKYO...

Tylko że główny sub niestety nie mieści się między ścianą a szafką,  0.5cm brakuje i musi stać przy sofie...

Chyba będę musiał żonę namówić na wymianę szafek na węższe bo inaczej nici z moich planów i efektów dźwiękowych...

 

Zdjęcie z ampli zabrane, monitorki rozstawione ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozważyć głośniki montowane na/w ścianie, ale u Ciebie wylądują w tych wnękach między szafkami, a "kominkiem" i to nie jest dobre rozwiązanie, chyba że jakoś byś tę przestrzeń zabudował i wtedy montaż takich głośników. No szczerze mówiąc łatwo nie będzie. Tym bardziej że jeszcze (jak u większości z nas 😉) żona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sebastianw4 napisał:

Czy można je przywiesić do ściany pomiędzy szafkami?

Chcąc kupić kolumny, należy ustawić je w miejscu docelowym zanim podejmniemy decyzję czy nam pasują dzwiekowo. Zastanawiam się jak chciałbyś tego dokonać z sprzetem wynajetym na czas odsłuchu? W jaki sposób zawiesilbys ciężkie podłogówki by ich nie zarysować itp. Technicznie mija sie to z celem nie mówiąc juz o "prawidłach" głoszonych tu i ówdzie..

Co poradzić zatem? 

Jesli te szafki stojace sa separowane, mozna pokusić sie o nałożenie jednej na drugą (w jednym zestawie wymontowujesz nóżki), i rozstawiasz najszezej jak sie da. Wiszace rowniez rozszerzyć analogicznie do szafek i masz juz sporo miejsca pomiedzy kominkiem a szafkami. W te wnęki można wstawić podłogowe np. Białe, odpowiednio głęboko by wizualnie front był na równi frontów szafki. 

Ps: zawsze można w wyjatkowych okazjach wysunąć w jakimś stopniu z wnęk kolumny na czas odsluchu. Czego nie da Ci żaden sposob montowania w ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Chcąc kupić kolumny, należy ustawić je w miejscu docelowym zanim podejmniemy decyzję czy nam pasują dzwiekowo. Zastanawiam się jak chciałbyś tego dokonać z sprzetem wynajetym na czas odsłuchu? W jaki sposób zawiesilbys ciężkie podłogówki by ich nie zarysować itp. Technicznie mija sie to z celem nie mówiąc juz o "prawidłach" głoszonych tu i ówdzie..

Co poradzić zatem? 

Jesli te szafki stojace sa separowane, mozna pokusić sie o nałożenie jednej na drugą (w jednym zestawie wymontowujesz nóżki), i rozstawiasz najszezej jak sie da. Wiszace rowniez rozszerzyć analogicznie do szafek i masz juz sporo miejsca pomiedzy kominkiem a szafkami. W te wnęki można wstawić podłogowe np. Białe, odpowiednio głęboko by wizualnie front był na równi frontów szafki. 

Ps: zawsze można w wyjatkowych okazjach wysunąć w jakimś stopniu z wnęk kolumny na czas odsluchu. Czego nie da Ci żaden sposob montowania w ścianę.

Niestety szafki nie są separowane, inaczej to już dawno by stały jedna na drugiej 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żonę postawić przed faktem dokonanym i tyle heheh. Moja też na początku marudziła a teraz mam w salonie sprzęt, na ścianach ustroje i nawet jest zadowolona że pokój się przytulny zrobił, ciepły heheheh. 

Nie może tak być że żona ma mieć jak jej się podoba kosztem męża. Ona szafki oki, to ty kolumny przed szafki. A w wielu salonach tak kolumny są ustawione i fajnie to wygląda ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sebastianw4 napisał:

Czy można je przywiesić do ściany pomiędzy szafkami? Czy nie będzie to miało większego wpływu na jakość dźwięku? 

No to by była niezła komedia.

Nie można tak zrobić. Absolutnie.

Prawda jest taka że albo wymieniasz te szafki albo nie ma mowy o wymianie na kolumny podłogowe.

Czy tam jest kolumna centralna? Tyły w kinie też masz?

Czego Ci brakuje w kinie skoro masz dwa suby?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

No to by była niezła komedia.

Nie można tak zrobić. Absolutnie.

Prawda jest taka że albo wymieniasz te szafki albo nie ma mowy o wymianie na kolumny podłogowe.

Czy tam jest kolumna centralna? Tyły w kinie też masz?

Czego Ci brakuje w kinie skoro masz dwa suby?

Piotr

 

Tyły mam takie same jak przednie. Centrala to Q Acoustic 3090ci

Brakuje mi tej mocy i jakości dźwięku przy oglądaniu filmów akcji.... Noi brakuje mi sufitówek, ale to z czasem się zrobi...

Może poprostu wymienić ampli?? 

Nie wiem sam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sebastianw4 napisał:

Może poprostu wymienić ampli??

To chyba wiele nie zmieni. Ja na Twoim miejscu rozważyłbym to co pisałem wcześniej - czyli specjalne głośniki do montażu na ścianie (coś w tym stylu) i ewentualnie zrobienie takich powiedzmy maskownic, żeby nie wciskać ich w te wnęki, tylko żeby były równo z frontem "kominka", a raczej tej ozdobnej ścianki na której wisi TV. Tyle że tak na pierwszy rzut oka to będą wąsko, ile ma ta ścianka 1,5m szerokości? Na więcej mi nie wygląda. Jaką masz odległość do TV z miejsca oglądania?

Edytowano przez tomek72
uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...