Skocz do zawartości

Amplituner do KEF R3


pepe

Recommended Posts

Hej wszystkim!

Szukam amplitunera 2.0 lub 2.1 do głośników KEF R3. 

60% TV/40% Spotify

Budżet ok. 1000EUR

Póki co znalazłem na rynku jedynie takie propozycje:

- Denon DRA-800H

- Marantz NR 1200

- Yamaha R-N602

- Cambridge Audio AXR100

 

Co myślicie o tych amplitunerach? Dadzą radę z tymi głośnikami? Może polecacie coś innego?

 

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, engajner napisał:

Na pewno nie pokażą potencjału jaki drzemie w R3.

To prawda, potencjał R3 jest większy i przydałaby się lepsza elektronika. Raczej wzmacniacz niż amplituner. Z dobrze grających amplitunerów widzę jedynie Magnat MR780. To hybryda o soczystym i pełnym brzmieniu. Ewentualnie Cambridge AXR100. Optymalnie jednak byłoby pomyśleć o wzmacniaczu z funkcjami sieciowymi np. Audiolab 6000A Play lub Quad Vena II Play albo w ogóle funkcje sieciowe zostawić dla zewnętrznego urządzenia i skupić się na samym wzmacniaczu. Wtedy dla Kef R3 optymalny byłby Atoll IN50 lub IN80. Niedrogie ale dobrze dopasowane wzmacniacze dla tej serii kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grał przez chwile zestaw Yamaha 803 + KEF R3 i ta Yamaha nawet dawała radę z R3. 

Ostatecznie Yamaha została sprzedana i został kupiony Lyngdorf tdai-1120 który dał "kopa" R3. Ale 803 spokojnie ciągnie te "wymagające" podstawki.  Jak masz taką kwotę to szukaj używanej Yamahy. Swoją sprzedałem za 3,200zł w idealnym stanie na gwarancji. Więc coś powinieneś znaleźć.

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Yamaha 803 brzmi ciekawie, ale niestety niedostępna (ani nowa, ani używana)...

Dlatego skłaniam się ku proponowanemu rozwiązaniu ze wzmacniaczem z funkcjami sieciowymi. Ale dobrze by było, gdyby miał on sterowanie głosowe, konkretnie połączenie z asystentem googla. A z tego co widzę to w grę wchodzą tylko Denon/Yamaha/Marantz?

Z tego co udało mi się znaleźć:

- Denon PMA-150H (ale tu znowu problemy z dostępnością)

- Marantz PM 7000N

Co o nich sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pepe, u mnie z Kefami, co prawda starszymi bo R300, grał marantz Ki pearl lite. Mi takie połączenie odpowiadało. Amplituner denona - jeśli gra podobnie do mojego starego avr 1400h - odpuścił bym, ze względu na to, że może wyjść z tego po prostu buła. Marantz całkiem przyzwoicie kontroluje bas, ma też odpowiednią ilość "blasku" na górze, więc w połączeniu z ciepłymi kefami powinno być ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...