Skocz do zawartości

Amplituner 5.0 do Quadral chromium style


Magic7

Recommended Posts

Witam, Serdecznie,

 

Chcialbym sie dopytac co myslicie o podlaczeniu zestawu Quadral chromium style do 

Marantz NR1609

Marantz NR1508

Denon AVR-X2400H

Jak myslicie ktory spisze sie najlepiej ? Jesli macie jakies inne propozycje. Docelowo chcialbym polegac glownie na wifi streaming ze spotify.

Pytanie moje odnosnie impedancji. Wiem ze frony i surroundy maja 4 ohm a centralny ma 8 ohm. Czy to jest ok ? Jak to podlaczyc i czy trzeba jakis specjalnych ustawien?

Pozdrawiam

Czechu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magic7 sklepy powyżej skupiły się na czymś prostym a ja powiem, że skoro zależy Ci tylko na muzyce to nie ma sensu płacić za amplituner kina domowego. Jeżeli jednak chcesz też kinowych efektów to te Maranze nie są złe pod warunkiem, że dokupisz do nich wzmacniacz stereo. Wtedy same fronty sobie podepniesz pod wzmacniacz a reszta będzie obsługiwana z amplitunera. Dzięki czemu w stereo będzie dostępne więcej zapasu co powinno poprawić dynamikę. Oczywiście takie rozwiązanie będzie droższe niż zakup tego Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Dzieki za odpowiedzi, Tak tez myslalem, dokladnie wiecej slucham niz ogladam wiec ma to sens. Jakies porpozycje z innych firm? Albo jakies nowsze konstrukcje warte wydania piniazka?

Odnosnie podlaczenia pod wzmacniasz stereo czy to sie wiaze z kazdorazowym przekladaniem kabli czy mozna to jakis inaczje rozwiazac? 

Jeszcze jedno pytanko zauwazylem ze amplitunery maja kosmiczny pobor mocy rzedu 700W. Rozumiem ze takie wartosci to jest absolutny max, zalezny od glosnosci, ilosci glosnikow itd?

Pozdrawiam

Czechu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Magic7 napisał:

zieki za odpowiedzi, Tak tez myslalem, dokladnie wiecej slucham niz ogladam wiec ma to sens. Jakies porpozycje z innych firm? Albo jakies nowsze konstrukcje warte wydania piniazka?

Jeżeli chodzi o ten "cienkie" amplitunery to chyba tylko Marantz jest warty uwagi.

41 minut temu, Magic7 napisał:

Odnosnie podlaczenia pod wzmacniasz stereo czy to sie wiaze z kazdorazowym przekladaniem kabli czy mozna to jakis inaczje rozwiazac? 

Te wersje Marantza mają komplet złącz pre-out. z tego co widzę model NR1609 ma tylko pre-out dla frontów czyli w twoim wypadku idealnie. Podpinasz wzmacniacz a tak naprawdę wystarczy końcówka mocy pod wyjście pre-out i nic nie musisz przepinać.

Przykładowa końcówka mocy: Marantz MM7025 która powinna pasować nawet stylistycznie.

Działa to wtedy tak, że wzmacniacz będzie napędzał frontowe kolumny w trybie stereo jak i kina domowego.

41 minut temu, Magic7 napisał:

Jeszcze jedno pytanko zauwazylem ze amplitunery maja kosmiczny pobor mocy rzedu 700W. Rozumiem ze takie wartosci to jest absolutny max, zalezny od glosnosci, ilosci glosnikow itd?

700W to nie jest dużo, rzekłbym tak normalnie. Jak ma grać to musi dostać prądu ale jak sam zauważyłeś to nie jest ciągły pobór a raczej szczytowy w specyficznych sytuacjach. Zazwyczaj system 5.1 z nowym TV i subwooferem zjada średnio 150W.

@Magic7 zerknąłem jeszcze do instrukcji tych Marantzów slim i niestety nic nie piszą na temat tych pre-out dla frontów. W sensie złącza fizycznie są ale nie ma nic jak one są sterowane itd.

I tutaj rodzi się pytanie czy wystarczy końcówka mocy czy jednak tam musi być wzmacniacz ze swoim pre chociaż nazwa złączy mówi nam co innego. Zanim się na to zdecydujesz, postaraj się zasięgnąć dodatkowej opinii w tym temacie.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Lolekdrugi dzieki za super odpowiedz! Caly cza sie ucze i nie wszystko jeszcze ogarniam. Udalo mi sie zakupic tego denona 2400 i dla mnie to jest dosc duza porazka. Zastanawiam sie czemu one sa tak chwalone? Szczerze do filmow jest ok ale muzyka to totalna klapa. Plaski dziwiek to malo powiedziane. Zonie slon na ucho nadepnal ale i ona potwierdza ze dziwek ze starego grata hk610 bije denona na glowe! Brak jest glebi, dynamiki, jest wiecej srodka to prawda do rocka fajnie ale reszta siada totalnie. Tak ze bede go sprzedawac. 

Sproboje jakiegos Marantza tym razem ;)

Apropo. Kolega poleca mi Primare SPA22. Ale widze ze one sa tylko na 8 ohm. Jest jakis sprzet podobnej klasy ale na 4 ohm? 

Czytam tez dobre opinie o ONKYO kiedys sam mialem i sprawowal sie rewelacyjnie. Trudno sie odnalezc w ich numeracji polecacie jakis konkretny model?

 

Pozdrawiam

Czeslaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magic7 napisał:

Tak ze bede go sprzedawac.

zanim to zrobisz, skoro nie masz subwoofera to w amplitunerze włącz tryb direct i zobacz jak wtedy to gra. Proponuje jednak dokupić subwoofer i korzystać z trybu stereo do muzyki.

Pozwolę sobie jeszcze zapytać czy przeprowadziłeś kalibrację Audyssey i zweryfikowałeś ustawienia itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Bardzo mi pomagacie! Tak wszystko ustawione. Basy sa ok. Chodzi o generalny kontrast, dynamike i glebie. Tez jak by to ujac czystosc i rozdzielenie dzwiekow. W Denonie wszystko sie zlewa w jedno. Swoja droga ustawienia w Denonie sa nie to ze skomplikowane ale bardzo nieczytelnie. Deneruje zwlaszcza ze limit glosnosci mozna ustawic tylko na 60 lub wiecej, w onkyo moglem sobie ustawic ile.

 

Czyli jednak dobre stereo? Tego sie troche obiawialem. Czy bedzie roznica z wyzszymi flagowymi modelami Marantza lub Onkyo?

 

Pozdrawiam

Czechu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wyżej w hierarchii amp zagra lepiej w stereo od niższego.

Jak już byś chciał muzykę posłuchać na bardzo dobrym poziomie, to możesz przemyśleć (jak już mowa o Denonie) kupno modelu 3700H (lub wyższego), i podpiąć do niego przez pre-out wzmacniacz z main-in żeby ten mógł pracować jako końcówka mocy dla przednich kanałów z kina domowego.

Dla mnie 4700H gra akceptowalnie dobrze w stereo, ale mam do niego końcówkę mocy na fronty (nie integrę jak proponuję wyżej). Bliźniaczy model to Marantz SR7015.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Magic7 napisał:

Czyli jednak dobre stereo? Tego sie troche obiawialem. Czy bedzie roznica z wyzszymi flagowymi modelami Marantza lub Onkyo?

Różnica będzie ale to w stereo nigdy nie będzie przeskok na zasadzie WOW no teraz to gra.

Lepiej wybrać amplituner który ma PRE OUT i wstawić wzmacniacz albo końcówkę mocy. Wtedy jest realna poprawa.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rosk napisał:

A czy np Magnat 780 może być podpięty do takiego Denona 3700 i służyć jako końcówka mocy dla frontów?

Ten Magnat nie ma wejścia na końcówkę mocy

 

1 godzinę temu, Magic7 napisał:

I wtedy frontowe glosniki podlaczam do wzmacniacza a w denonie zostawiam nie podlaczone. Dobrze rozkminiam?

Denon AVRx2400h nie posiada pre-out do końcówki mocy na przednie kanały. To co widzisz w opcji 2 w instrukcji to pre-out na drugą strefę. Denon od serii 3x00 ma to dopiero.

AVC_X3700_Pre-Amp_Mode_OV.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rosk napisał:

A czy np Magnat 780 może być podpięty do takiego Denona 3700 i służyć jako końcówka mocy dla frontów?

Może z tym że podczas kalibracji musisz pamiętać jaki poziom głosu ustawiłeś i potem odsłuchiwać właśnie na takim.

 

16 godzin temu, Magic7 napisał:

Dzieki, 

Macie moze jakis zrodlo jak takie cos podlaczyc. Jestem kompletnym laikiem a nie chce czegos spalic.

Pozdrawiam

Czechu

Vademecum podłączenia główna strona

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Witam,

 

Sorka ze mecze was tutaj. Ale jestem kompletnym noobem ;) Nie moge strawic dzwieku tego denona, idzie won ;) . Postanowilem kupic jakis stereo wzmacniacz zeby zasilic fronty do sluchania muzyki. Szukam caly czas i mam juz mala liste. Co myslicie ktory sie moze nadac najbardziej? Musi miec mocny bas wiem ze quadralom trzeba mocno podbijac. Dodam tylko ze bardzo malo jest o quadralach i z czym dobrze graja w necie. Najlepiej by bylo jakies kombo ktore dziala ze spotify i mozna sterowac przez apke ale jestem gtow kupic stremara osobno. 

Podam w razie czego detale quadrali:

Type 3-way

Design principle bass reflex

Nominal/music power (W) 140/200

Frequency response (Hz) 32...55.000

Crossover frequency (Hz) 340/3.400

Efficiency (dB/1W/1m) 89

Impedance (Ohm) 4

Tweeter Aluminum ribbon

Midrange 155 mm Ø Titanium-PP

Woofer 2 x 180 mm Ø Titanium-PP

 

Pytanie odnosnie efektywnosci 89dB to znaczy ze powinienem szukac wzmacniacza ktory ma wieksza efektywnosc np: 110 dB? zeby uzyskac wieksza dynamike ? Dobrze mysle ?

Moja lista:

Audiolab 6000a

Cambridge audio cxa60/61 80/81 czy tu bedzie duza roznica?  Ludzie tez pisza ze starsze modele jak azur 651a sa duzo lepsze maja lepszego DACa?

MUSIC HALL A30.3

MARANTZ PM6007

ARCAM SA10 

ROTEL RA-12

Moze jakis uzywany Hegel? 

Pozdrawiam

Czechu

Edytowano przez Magic7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magic7 napisał:

Sorka ze mecze was tutaj. Ale jestem kompletnym noobem ;) Nie moge strawic dzwieku tego denona, idzie won ;)

jak dla mnie, nie denon jest tutaj problemem. Ale życzę powodzenia.

  

1 godzinę temu, Magic7 napisał:

Musi miec mocny bas wiem ze quadralom trzeba mocno podbijac

od tego są głośniki niskotonowe nazywane subwooferami.

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzieki za odpowiedzi, Tak z dononem przerobilem kilka razy wszystkie ustawienia. Do filmow jest super. Natomiast muzyka nie ma tej dynamiki i jest jak by przytlumiona, testowalem wiele opcji i kilka zrodel. Przebrnalem kilka razy przez wszystkie ustawienia. Nie wiem co jeszcze moge zrobic. Jest bardzo wyrazna roznica miedzy denonem a moim starym chyba 15 jak nie 20 letnim HK610. 

Dzieki Piotrze jakie polecasz wzmacniacze w takim razie? Czy cos z powyzszej listy sie nada?  Chyba najbardziej przekonuje mnie CA cxa60 mozna dostac w calkiem niezlej cenie i zbiera bardzo dobre opinie. Ale jestem otwarty na propozycje. 

 

Pozdrawiam

Czechu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem wzmacniacze w stereo grają dużo lepiej i ja z tym nie walcze ale chciałem pomoc :) uratować go jeszcze.

CXA80 jest ok. da się go dostać w fajnej cenie.

Widze że reszta raczej nowsze. W cenie nowego PM 6007 dało siędostać używany  8005. wiec raczej takie polecam.

Albo Roksan K2

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2022 o 16:59, Magic7 napisał:

Witam,

 

Sorka ze mecze was tutaj. Ale jestem kompletnym noobem ;) Nie moge strawic dzwieku tego denona, idzie won ;) . Postanowilem kupic jakis stereo wzmacniacz zeby zasilic fronty do sluchania muzyki. Szukam caly czas i mam juz mala liste. Co myslicie ktory sie moze nadac najbardziej? Musi miec mocny bas wiem ze quadralom trzeba mocno podbijac. Dodam tylko ze bardzo malo jest o quadralach i z czym dobrze graja w necie. Najlepiej by bylo jakies kombo ktore dziala ze spotify i mozna sterowac przez apke ale jestem gtow kupic stremara osobno. 

Podam w razie czego detale quadrali:

Type 3-way

Design principle bass reflex

Nominal/music power (W) 140/200

Frequency response (Hz) 32...55.000

Crossover frequency (Hz) 340/3.400

Efficiency (dB/1W/1m) 89

Impedance (Ohm) 4

Tweeter Aluminum ribbon

Midrange 155 mm Ø Titanium-PP

Woofer 2 x 180 mm Ø Titanium-PP

 

Pytanie odnosnie efektywnosci 89dB to znaczy ze powinienem szukac wzmacniacza ktory ma wieksza efektywnosc np: 110 dB? zeby uzyskac wieksza dynamike ? Dobrze mysle ?

Moja lista:

Audiolab 6000a

Cambridge audio cxa60/61 80/81 czy tu bedzie duza roznica?  Ludzie tez pisza ze starsze modele jak azur 651a sa duzo lepsze maja lepszego DACa?

MUSIC HALL A30.3

MARANTZ PM6007

ARCAM SA10 

ROTEL RA-12

Moze jakis uzywany Hegel? 

Pozdrawiam

Czechu

Kupiłeś denona w ciemno bez odsłuchów

Chcesz zrobić to samo z wzmacniaczem?

Pogadaj z branżą, wypożycz kilka i odsłuchaj, tylko tak będziesz wiedział czy gra jest warta świeczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...