Skocz do zawartości

Topping MX5 czyli czy da się dobre mieć wszystko w jednym za 1100 zł


Tomasz S.

Recommended Posts

Trochę za wcześnie na recenzję ale pierwsze wrażenia pozytywne. Basu jest więcej i jest on bardziej punktowy. Góra nie ostra. Są bardziej efektowne, żywe. Elaci zato brzmią bardziej wyrafinowanie , są równiejsze, bardziej "audiofilskie" . Muszę jeszcze chwilę posłuchać ale jedne będą na sprzedaż / do zwrotu. Pytanie tylko które :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Trochę za wcześnie na recenzję ale pierwsze wrażenia pozytywne. Basu jest więcej i jest on bardziej punktowy. Góra nie ostra. Są bardziej efektowne, żywe. Elaci zato brzmią bardziej wyrafinowanie , są równiejsze, bardziej "audiofilskie" . Muszę jeszcze chwilę posłuchać ale jedne będą na sprzedaż / do zwrotu. Pytanie tylko które :)

Polk ES20 pod względem stylistyki wyglądają bardzo ładnie.  Ciekawi mnie jaka jest różnica w odsłuchu tych Elaców o których myślę, a tych które Ty testowałeś. Chciałbym w tym tygodniu domknąć temat kolumn żeby móc w weekend testować nowy sprzęt 😄

Z niecierpliwością czekam na dalsze informacje z odsłuchu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, stoper86 napisał:

Polk ES20 pod względem stylistyki wyglądają bardzo ładnie.  Ciekawi mnie jaka jest różnica w odsłuchu tych Elaców o których myślę, a tych które Ty testowałeś. Chciałbym w tym tygodniu domknąć temat kolumn żeby móc w weekend testować nowy sprzęt 😄

Z niecierpliwością czekam na dalsze informacje z odsłuchu.

Mam s20, poprzedni model podłączony do marantz 6006, i odsuchiwałem  te Elaci w Top Hifi, podłączone do nad c700. Elaci zrobiły na mnie wielkie wrażenie, szczególnie po wdześniejszych odsłuchach B&W. Była przestrzenń, spojność i gładkość brzmienia. Ta spójność (nie wiem jak inaczej to określić, wszystko było na swoim miejscu),i przyjemność z odsłuchu były super. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Karol321 napisał:

Elaci zrobiły na mnie wielkie wrażenie, szczególnie po wdześniejszych odsłuchach B&W. Była przestrzenń, spojność i gładkość brzmienia. Ta spójność (nie wiem jak inaczej to określić, wszystko było na swoim miejscu),i przyjemność z odsłuchu były super.

Cieszą mnie Twoje spostrzeżenia na temat kolumn które wybrałem. W sumie to chciałem zamknąć temat w tym tygodniu więc Elaci dzisiaj zamówiłem i mam nadzieję, że w weekend będę się cieszyć możliwościami nowego sprzętu audio 😄

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, stoper86 napisał:

Cieszą mnie Twoje spostrzeżenia na temat kolumn które wybrałem. W sumie to chciałem zamknąć temat w tym tygodniu więc Elaci dzisiaj zamówiłem i mam nadzieję, że w weekend będę się cieszyć możliwościami nowego sprzętu audio 😄

 

Mam nadzieję, że nie wprowadziłem Cię w błąd, miałem na myśli Elaci ub52, te których zdjęcie jest na górze strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Karol321 napisał:

Mam nadzieję, że nie wprowadziłem Cię w błąd, miałem na myśli Elaci ub52, te których zdjęcie jest na górze strony.

Fakt kupiłem inny model bo Elac Debut 2.0 B6.2, ale myślę że nie będą grały gorzej niż te, ze zdjęcia. Czekam z niecierpliwością na przesyłkę i będę testować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostają Elaci ale wybór wcale nie był prosty. Obydwie konstrukcje mają swoje zalety. Parę słów o tych es20.

Bardzo fajny bas - tutaj prawdopodobnie lepszy niż w Elacach. Sprężysty ale nie chudy. Nawet mięsisty bym powiedział. Zróżnicowany. Największa zaleta tych kolumn. 

Góra czysta, nie ostra ale wyraźna

Środek, mniej niż w Elacach ale bardziej kremowy niż w poprzedniej serii z tego co pamiętam. W porównaniu do tych s50e ,które miałem to wydają się bardziej dopracowane, dajorzałe.

Scene lepiej robią Elaci, Polki mają więcej powietrza i przejrzystości w graniu. UB52 mają więcej tej magii przy wieczornym słuchaniu.

Jak radzi sobie mx5 z tymi kolumnami ? Bez zająknięcia. Są chyba bardziej efektywne od Elacow bo są głośniejsze na tych samych poziomach. 

Ogólnie są fajne, myślę,że super by się zgrały że starszymi nadami 326,356 , Atollem 80,100, magnatem 780, do kina będą też świetnym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowallosu super ! Napisz jak to się zgrywa. 3030i to też może być dobry trop. Polkom daj pograć chwilę zanim ocenisz, ja po wyjęciu z pudełka w ogóle nie byłem zadowolony, musiały pograć z 2 godzinki ale możliwe,że przez to ,że z zimnego pudełka od razu wyjęte nówki sztuki to się musiały rozhuśtać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S. zestaw z Polk bedzie najdrozszy z zestawienia. Za kolumny Polk zaplacilem 1900zl. Za 3030i 1500 zl. Edifiery s3000 pro dorwalem za 2500 zl.

edifiery to spore kloce. Na zywo robia rewelacyjne wrazenie, bardzo mi sie podobają z wyglądu. Jestem bardzo ciekawy jak edifiery wypadną w porownaniu z pelnoprawnym zestawem. Co jak co te edifiery mają moc.  Do mojego salonu aż nadto. 

dzieki za rade, na pewno dam im szansę. Edifiery na poczatku tez nie graly za dobrze, a dzisiaj odczucia juz duzo lepsze.

Edytowano przez kowallosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem testy w ten sposób. Pobrałem na telefon Appke miernik dźwięku. Puszczałem piosenkę i z pozycji odsłuchowego mierzyłem jaki jest poziom głośności. Potem podłączyłem drugą parę i na na tej samej piosence ustawiałem ten sam poziom. Po piosence z dziewczyną krótka wymiana zdań co lepsze i kolejna piosenka. Potem znowu zmiana kolumn i tak przez kilka kolejnych. Okazało się, że żeby mieć taki sam poziom na Elacach muszę wzmacniacz odkręcić 8 punktów wyżej niż na Polkach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz S. napisał:

Na Polkach treble +3 bas +2 mi najbardziej pasowało. Grałem na low gain. Jakie źródło ? Z maliny czy Chromecast słuchałem na 45, z telewizora na 70. 

Iphone 11 PRO bluetooth. 

Po 2 godzinach testów mogę coś napisać - Edifiery grają dla mnie lepiej. 

Jak dla mnie Polki w połączeniu z Toppingiem MX5 mają zbyt wycofane brzmienie, próbowałem pobawić się equalizerem i niby było fajnie, ale wtedy przełączałem się na Edifiery i czar pryskał. 

Polki mają mocniejszy bas, to na pewno, jak ktoś słucha dużo muzyki elektronicznej i lubi dźwięk V, to wtedy Polk Elite ES20 z Toppingiem może być lepszym wyborem.

TV i filmy lepiej brzmią na edifierach ze względu na wyraźniejsze dialogi. 

Polki lecą na zwrot. Żona niezadowolona, bo z wyglądu jej się polki bardziej podobają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...