Skocz do zawartości

Jaka moc kolumn do amplitunera?


mopato10

Recommended Posts

21 minut temu, J4Z napisał:

To dlaczego do kef LS50 Meta (producent podaje 40-100W) powiedziano mi na forum że mój Nad 355 (ok 100W na kanał) może być za słaby? I w ogóle te Kefy podobno lubią prąd?

To jak to jest? Mam szykować się na zmianę wzmaka na potwora czy bać się że zapale głośniki w kolumnach? 

Może obejrzyj materiał, bo naprawdę jest tego wart.

Zamiast kpić i wyśmiewać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lolekdrugi napisał:

dobra, czyli nie mamy o czym rozmawiać.

słuchałeś podsumowania, chyba nie¬¬

Problem polega na tym, zakup sprzętu musi by dopasowany do wielkości pomieszczenia, nie kupujemy wzm. 100W do pokoju 16m2:(.

Należy brać pod uwagę że sprawność, efektywność kolumn i wzmacniacza ,  kolumny to od 20% do 40% ,  wzmacniacza tranzystorowego od 40% do 60%, wówczas może otrzymać dźwięk czysty bez zniekształceń z odpowiednią dynamiką. Jeżeli sparujemy ten zestaw 1:1 może to spowodować uszkodzenie głośników i zbyt duże zniekształcenia.

Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest moc kolumn powinna być  większa od wzmacniacza o 40%.

Ale każdy ma wybór i ocenę, czy to się opłaci i będzie to zestaw dobrze grający?

Pozdr.

P.S. film obejrzałem🥴

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, J4Z napisał:

Lolek to jest 30 minutowy materiał a mi wystarczy krótka odpowiedź. @S4Homepomożesz mi? 

Nie wiem czy jestem w temacie. Padlo dlaczego KEF tak podaje? Podaje zakres pradu który dobrze i bezpiecznie gra z takimi kolumnami ale przy założeniu że wzmacniacz jest w stanie bez problemów wygenerować taki prad.

Bo na przykład taki popularny tutaj Audiolab 6000a nie dostarczy Ci takiej mocy

Przy 8 omowych kolumnach w ogóle nie wygeneruje takiej mocy. Przy 4 omach tak. Ale będa już spore zniekształcenia.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3086-6000a

Inna sprawa po co realnie dostarczac do takich kolumn 100W?

Czy odpowiedziałem na Twoje pytanie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, S4Home napisał:

Nie wiem czy jestem w temacie. Padlo dlaczego KEF tak podaje? Podaje zakres pradu który dobrze i bezpiecznie gra z takimi kolumnami ale przy założeniu że wzmacniacz jest w stanie bez problemów wygenerować taki prad.

Bo na przykład taki popularny tutaj Audiolab 6000a nie dostarczy Ci takiej mocy

Przy 8 omowych kolumnach w ogóle nie wygeneruje takiej mocy. Przy 4 omach tak. Ale będa już spore zniekształcenia.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3086-6000a

Inna sprawa po co realnie dostarczac do takich kolumn 100W?

Czy odpowiedziałem na Twoje pytanie?

nie. Jednak już wcześniej padła odpowiedź, wystarczyło przeglądnąć poprzednie wpisy. Nie stracilibyście limitu postów czy co tam macie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...