Skocz do zawartości

Yamaha RX-V485 czy Denon AVR-S650H


MemQ

Recommended Posts

Czołem, noszę się z zamiarem zmiany soundbara na amplituner + zestaw kina domowego. Udało mi się ograniczyć wybór do dwóch amplitunerów. Konkretnie tych dwóch z racji ceny i wymogu eARC + Spotify. Użytek filmy, konsola, muzyka. Dość uniwersalnie.

Nowy Denon AVR-S650H + zestaw Wilson Viper 5.0 (3499). Zestaw którego nie mogę rozbić.

Uzywana Yamaha RX-v485 za 1900 + do tego jakiś zestaw 5.1 np Tannoy FX.

Pomijając na chwilę temat zestawu głośników - który amplituner byście bardziej polecali ?

Edytowano przez MemQ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa modele absolutnie konkurencyjne.

Yamaha gra bardziej rozdzielczym, jaśniejszym dźwiękiem, Denon z kolei ciemniej,

Wybierz ten do którego możesz wybrac kolumny które chcesz.

Vipery nie są jakimś szczytem techniki. Uważam że w takim razie jeśli Denona nei masz solo to wziąć Yamahe + kolumny które chcesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Q21 napisał:

Jeśli udało się znaleźć solo Yamahę, wybrałbym właśnie ten model. W kinie domowym wypadnie nawet bardziej dynamicznie. Lepszym modelem Denon jest np. AVR-X1700h albo dołożyć już do Onkyo 696.

Dzięki. Trochę się doedukowałem, przeanalizowałem swoje wymagania i faktycznie będę celować w Denona X1700H (ew. S760h) z racji portów HDMI 2.1, do których wepnę PS5/Xboxa Series X.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

albo dołożyć już do Onkyo 696.

@MemQ dokładanie do Onkyo 696 nie ma sensu, jak już to Onkyo NR6100. Różnica to tylko 8%.

46 minut temu, MemQ napisał:

zięki. Trochę się doedukowałem, przeanalizowałem swoje wymagania i faktycznie będę celować w Denona X1700H (ew. S760h) z racji portów HDMI 2.1, do których wepnę PS5/Xboxa Series X.

to skoro jest to wymóg to ewentualnie Onkyo NR6100 również ma obsługę 4K@120Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Yamaha odpada bo w Polsce jak na razie nie ma serwisu HDMI aby wspierać 4K120

A procedura opisana tu nie działa? W info z 2021r. jest napisane że "Darmowy program aktualizacji będzie dostępny jeszcze w tym roku. Termin wdrożenia programu aktualizacji różni się w zależności od kraju". @Top Hi-Fi & Video Design arogancko pisze że nic nie wie o problemie i chowa głowę w piasek. Nie ma nikt kompetencji by rzeczowo odpowiedzieć? Że klienci się wkurzają to oczywiste, ale że niezależne salony w branży nie mogą dostać info to już kuriozum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Polski serwis Audioklan się tym nie zajmuje.

Reklamacje składa się na stronie Yamaha europe i centrala ogarnia transport oraz wymianę płytki HDMI u siebie.

Audioklan jako oficjalny dystrybutor Yamahy nie bierze w tym udziału.

to jest niezły dowcip w takim razie. Ale przynajmniej ktoś w końcu coś wyjaśnił.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...