Skocz do zawartości

Pytanie do posiadaczy Bluesound node


mateolo2

Recommended Posts

15 minut temu, Artur Charicki napisał:

Dam, dam. U mnie powinna być przepaść bo do tej pory słucham muzyki przez bluetooth. Niby 5.0 z aptx ale jestem ciekaw jak zabrzmi master z tidala przez wiim.

Tak jak pisałem - teraz chwilowo jak można to na olx za 200 zł kupić moim zdaniem to groszowe sprawy i warto spróbować. Jeśli nie zabrzmi to dobrze to posłucham chlopakow i szarpnę się na tego bluesounda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Dam, dam. U mnie powinna być przepaść bo do tej pory słucham muzyki przez bluetooth. Niby 5.0 z aptx ale jestem ciekaw jak zabrzmi master z tidala przez wiim.

Póki co to Tidal w 16/44. Wyższe jakości będą w kwietniu.

https://wiim.freshdesk.com/support/solutions/articles/72000525435-tidal-hi-res-master-supported-

Jakby kogoś interesował co się zmienia w kolejnych aktualizacjach to lista zmian jest tutaj:

https://wiimhome.com/releaseNote

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Daj znać jak dojdzie , może ja tez się skuszę

Myślę,że dla samych funkcji warto, zwłaszcza w tej cenie po , której jest na olx teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz S. napisał:

Póki co to Tidal w 16/44. Wyższe jakości będą w kwietniu.

https://wiim.freshdesk.com/support/solutions/articles/72000525435-tidal-hi-res-master-supported-

Jakby kogoś interesował co się zmienia w kolejnych aktualizacjach to lista zmian jest tutaj:

https://wiimhome.com/releaseNote

Dzięki za info. Dobre wieści z rana 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić opinie jednego z kolegów z innego portalu który zakupił urządzenie Wiim Mini:

"Porównanie Sabre ES9038Q2M vs WIM Mini
Chiński ES9038Q2M z shopee.pl za 160 zł zapięty po I2S do Pi3b+ z Volumio Free i Spotify Premium. Zasilanie: prosty zasilacz 12V impulsowy do DACa + ikeowy zasilacz na 3 porty USB do Pi3b (na ten moment to mam na stanie)
Wiim Mini (Burr Brown PCM5121) spięty z Tidal Premium. Zasilanie IKEA jak wyżej 
Wzmacniacz: Rotel RA 714 (vintage sprzęt, ponad 40 latek ma, ze średniej półki, zniekształcenia 0,05%, poziom głośności ze 25% skali)
Słuchamy Jamiroquai.
Bardzo subtelne różnice.
ES9038 Q2M gra odrobinkę szerzej, odrobinkę soczyściej. ale bardzo subtelne różnice. Detale podobne
Słuchamy Harry Styles (Fineline)
podobne odczucia. wysokich o kilka procent więcej na ES9038.
Apka Wiima wydaje się lepsza niż Volumio. I ładniejsza.
Ja chyba wybieram Sabre, ale 100 pln za Wiim to jak zero pln. Pi teraz drogie (ze 250 - 300 zł za pi3), dac z chin 168 zł chyba, i naczekać się trzeba. Zasilacze do tego dołożyć trzeba i przewody.
Wiim wymaga zasilania z USB, ale wszystkie druciki są w komplecie.
Na gorąco to tyle. W ciągu tygodnia ogarnę zasilacze liniowe. Jak nie zapomnę, jutpro przyniosę Loxjie A30 i też posłucham z oboma źródłami, plus dac z Loxjie."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stoper86 napisał:

Pozwolę sobie wkleić opinie jednego z kolegów z innego portalu który zakupił urządzenie Wiim Mini:

"Porównanie Sabre ES9038Q2M vs WIM Mini
Chiński ES9038Q2M z shopee.pl za 160 zł zapięty po I2S do Pi3b+ z Volumio Free i Spotify Premium. Zasilanie: prosty zasilacz 12V impulsowy do DACa + ikeowy zasilacz na 3 porty USB do Pi3b (na ten moment to mam na stanie)
Wiim Mini (Burr Brown PCM5121) spięty z Tidal Premium. Zasilanie IKEA jak wyżej 
Wzmacniacz: Rotel RA 714 (vintage sprzęt, ponad 40 latek ma, ze średniej półki, zniekształcenia 0,05%, poziom głośności ze 25% skali)
Słuchamy Jamiroquai.
Bardzo subtelne różnice.
ES9038 Q2M gra odrobinkę szerzej, odrobinkę soczyściej. ale bardzo subtelne różnice. Detale podobne
Słuchamy Harry Styles (Fineline)
podobne odczucia. wysokich o kilka procent więcej na ES9038.
Apka Wiima wydaje się lepsza niż Volumio. I ładniejsza.
Ja chyba wybieram Sabre, ale 100 pln za Wiim to jak zero pln. Pi teraz drogie (ze 250 - 300 zł za pi3), dac z chin 168 zł chyba, i naczekać się trzeba. Zasilacze do tego dołożyć trzeba i przewody.
Wiim wymaga zasilania z USB, ale wszystkie druciki są w komplecie.
Na gorąco to tyle. W ciągu tygodnia ogarnę zasilacze liniowe. Jak nie zapomnę, jutpro przyniosę Loxjie A30 i też posłucham z oboma źródłami, plus dac z Loxjie."

No tak, ale my tutaj głównie celujemy w brzmienie po optyku :)

 

3 godziny temu, Artur Charicki napisał:

Dzięki za info. Dobre wieści z rana 🙂

Oficjalnie zaraz wprowadzają w Tidal MQA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mamy kolejną osobę, która pozbywa się node’a na rzecz wiim ponieważ po optyku do daca nie słyszy żadnej różnicy. Urządzenie jest na rynku od chwili, a tych głosów jest coraz więcej. Za około tydzień będą wyniki pomiarów i będziemy mieli informacje czy laboratorium tez to potwierdza. Moja sztuka będzie jutro! Jeżeli to się potwierdzi to będę w szoku. Zwłaszcza ze za swoją sztukę zapłaciłem 170 zł na olx 😂

0FD55D7C-B7E1-4D00-9730-E03C5A861B90.png

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mateolo2 napisał:

No dobra, mamy kolejną osobę, która pozbywa się node’a na rzecz wiim ponieważ po optyku do daca nie słyszy żadnej różnicy. Urządzenie jest na rynku od chwili, a tych głosów jest coraz więcej. Za około tydzień będą wyniki pomiarów i będziemy mieli informacje czy laboratorium tez to potwierdza. Moja sztuka będzie jutro! Jeżeli to się potwierdzi to będę w szoku. Zwłaszcza ze za swoją sztukę zapłaciłem 170 zł na olx 😂

0FD55D7C-B7E1-4D00-9730-E03C5A861B90.png

A ja właśnie od nikogo nie moge się doprosić odpowiedzi.

Niby dużo oferta a nikt nie odpisuje. Nie chca sprzedawać :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już podłączyłem i szczenę zbieram. Nie mam możliwości podłączenia przez optyka i na razie jest jack-rca ale to co słyszę to jest szok. Dźwięk wręcz aksamitny. Że ja wcześniej takiego urządzenia nie kupiłem tylko tym bluetoothem się mordowałem... Polecam wszystkim niezdecydowanym. Najlepiej wydane 200pln ever 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Artur Charicki napisał:

A ja już podłączyłem i szczenę zbieram. Nie mam możliwości podłączenia przez optyka i na razie jest jack-rca ale to co słyszę to jest szok. Dźwięk wręcz aksamitny. Że ja wcześniej takiego urządzenia nie kupiłem tylko tym bluetoothem się mordowałem... Polecam wszystkim niezdecydowanym. Najlepiej wydane 200pln ever 🙂

Witam ,mozesz podac link do tego wima na olx?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Artur Charicki napisał:

I jak? Chyba dobry sprzęcik.

To amplituner.Ale calkiem dobry.Wymienione lampy na psvane jak dotad po mniej wiecej 70 godzinach nie przyniosly zmian.Bynajmniej ja nie slysze roznicy.Fabrycznie montowane JJ sa moim zdaniem tak samo dobre jak psvane.Jeszcze moze kiedys zamowie jakies inne bo pewnie nie da mi to spokoju😂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...