Skocz do zawartości

Zestaw stereo do małego biura (7m)


Fajfol

Recommended Posts

Dnia 15.04.2022 o 21:37, Fajfol napisał:

Chyba naturalnym wyborem będzie wspomniana w pierwszym poście Taga Harmony HTR-1000CD v.2 lub dwa razy droższy Magnat MR780. Pytanie czy jest sens dopłacać do Magnata aż prawie 1500zł? A może macie jakieś inne propozycje?

Taga zdecydowanie nie da Ci takiego dzwieku jak Denon PMA 560. To jest stary ale bardzo udany model. Taga to daleko od niego. Tak zdecydowanie warto dokładac do Magnata.

Z mojej strony to polecam Magnata albo Cyrusa One tutaj, oraz wspomniany na stornie wcześniej Dayens także by tu spasował.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. W trakcie rozważań nad wzmacniaczem uświadomiłem sobie jeszcze jedną kwestię - podłączenie wzmacniacza do komputera lub laptopa. O tyle o ile Magnat ma USB, to Audiolab 6000A lub Cyrus One już nie. Czy w takim razie rozwiązaniem dla Cyrusa i Audiolaba będzie zakup zewnętrznego DAC typu Topping E30 i za jego pośrednictwem łączenie się z PC/laptopem? Jest możliwość jeszcze przez wyjście słuchawkowe ale chyba jakość będzie znacznie niższa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer nie posiada wyjścia cyfrowego SPDIF , pozostaje wtedy konwerter z USB na potrzebny rodzaj wejścia jaki posiada DAC we wzmacniaczu lub DAC który ma wejście USB do podłączenia do komputera. W przypadku komputerów stacjonarnych jeśli brak jest wyjścia cyfrowego z tyłu obudowy, to zwykle jest takie wyjście z płyty głównej i wtedy wystarczy dokupić śledzia z potrzebnymi wyjściami. Laptopy czasem mają wyjścia optyczne wewnątrz gniazda jack w postaci mobilnej lub czasem daje się uzyskać sygnał cyfrowy elektryczny w tym gnieździe po uruchomieniu odpowiednich ustawień. Korzystanie z wyjścia słuchawkowego jack analogowo zwykle daje niższej jakości dźwięk, jeśli układ dźwiękowy jest marnej jakości, a tak jest zazwyczaj w laptopach i w przypadku kart dźwiękowych wbudowanych w płytę główną komputera stacjonarnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, MobyDick napisał:

Jeśli komputer nie posiada wyjścia cyfrowego SPDIF , pozostaje wtedy konwerter z USB na potrzebny rodzaj wejścia jaki posiada DAC we wzmacniaczu lub DAC który ma wejście USB do podłączenia do komputera. W przypadku komputerów stacjonarnych jeśli brak jest wyjścia cyfrowego z tyłu obudowy, to zwykle jest takie wyjście z płyty głównej i wtedy wystarczy dokupić śledzia z potrzebnymi wyjściami. Laptopy czasem mają wyjścia optyczne wewnątrz gniazda jack w postaci mobilnej lub czasem daje się uzyskać sygnał cyfrowy elektryczny w tym gnieździe po uruchomieniu odpowiednich ustawień. Korzystanie z wyjścia słuchawkowego jack analogowo zwykle daje niższej jakości dźwięk, jeśli układ dźwiękowy jest marnej jakości, a tak jest zazwyczaj w laptopach i w przypadku kart dźwiękowych wbudowanych w płytę główną komputera stacjonarnego.

Dzięki za wyjaśnienie. Sprawdziłem w specyfikacji i niestety w moim PC oraz laptopie nie ma takich wyjść. Czyli jak rozumiem w przypadku Audiolaba/Cyrusa pozostaje takie rozwiązanie: PC/laptop podłączony do DAC przez USB, a DAC po optyku/RCA do wzmacniacza? Co w przypadku Audiolaba który ma już DAC?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC-t stacjonarny bez wyjścia SPDIF z płyty głównej były chyba prawdziwym ewenementem :) . To przykładowa karta do podłączenia coax i wyjścia optycznego: https://allegro.pl/oferta/24bit-192khz-karta-rozszerzona-spdif-optyczna-i-rc-11984267387  . Do podłączenia z wyjścia USB dobrym wyjściem będzie Topping DX3 Pro+ lub FX-AUDIO DAC-SQ3 ewentualnie xDuoo XQ-50 Pro2 lub np. coś takiego: https://pl.aliexpress.com/item/32874642125.html  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Toppinga myślałem raczej o D10. Ten ma wyjście analogowe i 2 cyfrowe, tak jak inne które wymieniłem. Może on być używany jako konwerter z USB do SPDIF. DX3 Pro+ to bardziej standardowy DAC posiadający wyłącznie wyjście analogowe i kilka wejść cyfrowych.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

Tak nawiasem mówiąc, to jeśli nie przypadły Ci do gustu te kolumny, to lepiej je  wymieniać na inne niż szukać do nich innej elektroniki.

Szczerze mówiąc to bardzo mi podpasowały, z Denonem grały bardzo dobrze ale z różnych przyczyn muszę poszukać innego - koniecznie nowego - wzmacniacza. Stąd moje poszukiwania. Zainteresowałem się również Dayens Menuetto lub Ampino ale niestety praktycznie nie są dostępne do kupienia w Polsce (nawet używane).

Edytowano przez Fajfol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fajfol napisał:

Wracając do tematu chciałbym jeszcze podpytać o budżetowe rozwiązanie - jak z Lucie poradziłby sobie Topping MX5? Wcześniej miałem MX3 i nie byłem zadowolony ze względu na zbyt zimne i ostre granie.

Słuchałem go w weekend z Neat Acoustics Iota i bardzo fajnie to razem grało. Plus, na sąsiednim forum są jakieś testy forumowe i tam też ludzie piszą bardzo pozytywnie. Myślę, że warto posłuchać. Fajna rzecz, ciągle mi chodzi po głowie to połączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Fajfol napisał:

Wracając do tematu chciałbym jeszcze podpytać o budżetowe rozwiązanie - jak z Lucie poradziłby sobie Topping MX5? Wcześniej miałem MX3 i nie byłem zadowolony ze względu na zbyt zimne i ostre granie.

Z 5 tką mimo że poprawa to będzie to samo. Charakter brzmienia wzmacniacza został.

Z Neat osobiście tez jakoś widzę to połączenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2022 o 11:31, Fajfol napisał:

Wracając do tematu chciałbym jeszcze podpytać o budżetowe rozwiązanie - jak z Lucie poradziłby sobie Topping MX5? Wcześniej miałem MX3 i nie byłem zadowolony ze względu na zbyt zimne i ostre granie.

Niestety z MX5 będzie jeszcze jaśniej, jest to dynamiczniejszy i mocniejszy wzmacniacz niż MX3 ale nie ma takiej barwy. Tutaj zdecydowanie polecam posłuchać połączenia Lucia z Tagą Harmony HTR1000CD. Może to być strzał w 10tkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...