Skocz do zawartości

Topping D90SE


FromBorg

Recommended Posts

Witajcie. Wychodzi mi, ze na ta chwile w moim systemie najbardziej ogranicza źródło. Wzmacniacz, kolumny, kabelki są już wystarczające. Kombinowałem z zamiana Pioneera N50AE na N70AE by dojść do wniosku, ze najładniej gra Onkyo 6170, ale ze i tak może być lepiej. Streamer zostawię jako źródło i dokupie zewnętrzny DAC. Ten upatrzony początkowo ma już swoje lata, zacząłem rozglądać się za czymś nowszym. W oko wpadł mi Topping S90SE.
Miał ktoś okazje słuchać tego DACa a najlepiej porównywać go z czymś innym? Może znajdzie się użytkownik chcący podzielić się wrażeniami i opinia na jego temat? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

W oko wpadł mi Topping S90SE.

Miałem D90, grał bardzo przyzwoicie, ale największy jego minus to było podobieństwo i brak dużej różnicy do znacznie tańszego E30. Dla mnie lepiej trochę od D90 zagrał Rme Adi (bardziej detalicznie i przestrzennie) a wbudowane DSP przeważyło szalę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcinmarcin napisał:

Miałem D90, grał bardzo przyzwoicie, ale największy jego minus to było podobieństwo i brak dużej różnicy do znacznie tańszego E30. Dla mnie lepiej trochę od D90 zagrał Rme Adi (bardziej detalicznie i przestrzennie) a wbudowane DSP przeważyło szalę 

Słyszałem/czytałem o RME Adi bardzo dużo dobrych opinii. Zdaje się, że bez wypożyczania i testów i tak się nie obędzie. Którą wersję D90 miałeś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Kombinowałem z zamiana Pioneera N50AE na N70AE by dojść do wniosku, ze najładniej gra Onkyo 6170, 
 

To jest ciekawe stwierdzenie moim zdaniem. Obala to wiele wręcz niepodważalnych argumentów przeczących temu co napisałeś. Przepraszam za Off Top, ale dla mnie ten cytat jest bardzo ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromBorg napisał:

Którą wersję D90 miałeś ?

D90 na Akm i bez MQA (wybór celowy bo nie używam MQA, a wersja z MQA robi upsampling do 394 wszystkiego jak leci) 

11 minut temu, FromBorg napisał:

Zdaje się, że bez wypożyczania i testów i tak się nie obędzie.

Adi może zabrzmieć źle, nie doda konturu, w ciemno nikomu go nie polecę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcinmarcin napisał:

D90 na Akm i bez MQA (wybór celowy bo nie używam MQA, a wersja z MQA robi upsampling do 394 wszystkiego jak leci) 

Adi może zabrzmieć źle, nie doda konturu, w ciemno nikomu go nie polecę

Wersja ES jest na innych kościach bo po pożarze w fabryce AK 4499 stały się niedostępne. Teraz to układy  ES9038Pro. Recenzje wskazują, że nowa wersja brzmi nieco lepiej, ale wiadomo, że różnie z nimi bywa i lepiej posłuchać. 

26 minut temu, karolkos napisał:

To jest ciekawe stwierdzenie moim zdaniem. Obala to wiele wręcz niepodważalnych argumentów przeczących temu co napisałeś. Przepraszam za Off Top, ale dla mnie ten cytat jest bardzo ciekawy.

Każdy ma inny gust a i sam system w którym gra dany element ma ogromne znaczenie. Pioneer N-70AE jako streamer po RCA zagrał u mnie po prostu kiepsko. N-50AE używałem bardzo długo i byłem zadowolony, ale Onkyo 6170 w moim odczuciu gra przyjemniej. Akurat mam u siebie obydwa, mogę bawić się w przepinanie kabli i różnica jest duża. Ale jak wspomniałem - to moje odczucia. Jak się właśnie okazuje przyjemniej w moich uszach brzmi system z Ricable Magnusem niż z dwukrotnie droższym Dedalusem, choć pewnie większość osób mających okazję je poznać także i z tym się nie zgodzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, J4Z napisał:

Serio? Pisząc posta nie pomyliłeś nic? Kurcze bo różnica w cenie na prawdę niemała. Jaki system wtedy grał u Ciebie? Z akustyką było coś zrobione? 

Pozdr. 

Niekoniecznie. Widziałem gdzieś recenzje z podobna opinia. Z jednoznacznym wskazaniem na D90, ale i zaznaczeniem, ze tańszy model jest nieznacznie gorszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

Serio? Pisząc posta nie pomyliłeś nic? Kurcze bo różnica w cenie na prawdę niemała. Jaki system wtedy grał u Ciebie? Z akustyką było coś zrobione? 

Pozdr. 

Nie, na kilku systemach w tym u kolegi gdzie oba Toppingi złoił Pontus. Ale Toppingi grały bardxo podobnie do siebie, z tą samą manierą 

1 godzinę temu, FromBorg napisał:

Niekoniecznie. Widziałem gdzieś recenzje z podobna opinia. Z jednoznacznym wskazaniem na D90, ale i zaznaczeniem, ze tańszy model jest nieznacznie gorszy. 

Właśnie tak samo je odebrałem 

Porównywałem nawet oba na 2 CA grających to samo (grupa) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, FromBorg napisał:

Witajcie. Wychodzi mi, ze na ta chwile w moim systemie najbardziej ogranicza źródło. Wzmacniacz, kolumny, kabelki są już wystarczające. Kombinowałem z zamiana Pioneera N50AE na N70AE by dojść do wniosku, ze najładniej gra Onkyo 6170, ale ze i tak może być lepiej. Streamer zostawię jako źródło i dokupie zewnętrzny DAC. Ten upatrzony początkowo ma już swoje lata, zacząłem rozglądać się za czymś nowszym. W oko wpadł mi Topping S90SE.
Miał ktoś okazje słuchać tego DACa a najlepiej porównywać go z czymś innym? Może znajdzie się użytkownik chcący podzielić się wrażeniami i opinia na jego temat? 
 

Podłączając tego Toppinga zyskasz lepszą dynamikę i przestrzeń, ale trochę kosztem masy brzmienia. Wg mnie to trochę skok w bok a nie progres. Najlepiej by było przetestować, żebyś sam sobie wyrobił zdanie. Zerknij jeszcze na Musical Fidelity MX-dac i NuPrime DAC-9SE. Gdybyś chciał wypożyczyć i potestować to daj znać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Q21 napisał:

Podłączając tego Toppinga zyskasz lepszą dynamikę i przestrzeń, ale trochę kosztem masy brzmienia. Wg mnie to trochę skok w bok a nie progres. Najlepiej by było przetestować, żebyś sam sobie wyrobił zdanie. Zerknij jeszcze na Musical Fidelity MX-dac i NuPrime DAC-9SE. Gdybyś chciał wypożyczyć i potestować to daj znać ;)

I to byłoby fatalne. Dymniki i przestrzeni mam w swoim systemie mnóstwo. Utrata substancji dźwięku dla mnie byłoby tragedia. Oj zdaje sie, ze bez kilkunastu tysięcy na DACa nawet nie ma sensu  kombinować ze zmianami u mnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Podłączając tego Toppinga zyskasz lepszą dynamikę i przestrzeń, ale trochę kosztem masy brzmienia. Wg mnie to trochę skok w bok a nie progres. Najlepiej by było przetestować, żebyś sam sobie wyrobił zdanie. Zerknij jeszcze na Musical Fidelity MX-dac i NuPrime DAC-9SE. Gdybyś chciał wypożyczyć i potestować to daj znać ;)

A nie macie tam gdzieś jakiegoś Atolla ST200 Signature / DAC200/300 z ekspozycji w dobrej cenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, FromBorg napisał:

A nie macie tam gdzieś jakiegoś Atolla ST200 Signature / DAC200/300 z ekspozycji w dobrej cenie? 

Coś by się znalazło. 
Wydanie 10k na DACa do Onkyo 6170 nie jest najlepszym rozwiązaniem i lepiej byłoby sprzedać Onkyo i kupić czysty transport taki jak iFi Audio Zen Stream czy Silent Angel M1t i do niego dorzucić DACa. Dzięki takiemu rozdzieleniu będziesz w stanie lepiej dopasować brzmienie pod swoje preferencje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Q21 napisał:

Coś by się znalazło. 
Wydanie 10k na DACa do Onkyo 6170 nie jest najlepszym rozwiązaniem i lepiej byłoby sprzedać Onkyo i kupić czysty transport taki jak iFi Audio Zen Stream czy Silent Angel M1t i do niego dorzucić DACa. Dzięki takiemu rozdzieleniu będziesz w stanie lepiej dopasować brzmienie pod swoje preferencje. 

Rozważam to, ale również kupienie streamera z dac za większą sumę. Na Onkyo nie stracę, kupiłem go bardzo rozsądnie.
Tylko, ze nie chce zmiany której będę musiał się domyślać lub sobie wyobrażać a taka, którą będę wyraźnie słyszał. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Q21 napisał:

Onkyo jest bardzo rozchwytywany także nie będzie najmniejszego problemu ze sprzedażą. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam na odsłuch w naszym salonie, podłączymy kilka różnych konfiguracji i sam ocenisz czy jest coś godnego zainteresowania. 

Niestety spóźniłeś się :(... Kilka godzin temu kupiłem Lumina D2 w jakimś salonie ... Zdaje się, że w Q21  :). Ma być jutro albo w piątek. 

Co do Onkyo masz rację. Musiałem zdjąć ogłoszenie bo ludzie dzwonili na potęgę. Myślałem, że będą się targować , ale gdzież tam - nawet na OLX deklarują natychmiastową wpłatę na konto i tylko żeby im wysłać. Poczekam na Lumina, porównam i jeśli będę zadowolony to po Świętach sprzedam Onkyo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromBorg napisał:

Niestety spóźniłeś się :(... Kilka godzin temu kupiłem Lumina D2 w jakimś salonie ... Zdaje się, że w Q21  :). Ma być jutro albo w piątek. 

Co do Onkyo masz rację. Musiałem zdjąć ogłoszenie bo ludzie dzwonili na potęgę. Myślałem, że będą się targować , ale gdzież tam - nawet na OLX deklarują natychmiastową wpłatę na konto i tylko żeby im wysłać. Poczekam na Lumina, porównam i jeśli będę zadowolony to po Świętach sprzedam Onkyo. 

Ciekawy jestem opinii zwrotnej :) Napisz parę słów jak już posłuchasz i porównasz z Onkyo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby różnica dźwięku była taka jak różnica cen :). I oby nie było wrzaskliwej góry. Ile godzin go wygrzewać ? Jestem ogromnym fanem chińskich elementów audio. Są genialnie wykonane, nieziemsko solidne i rewelacyjnie grają. 

Mam nadzieję, że Lumin spełni moje oczekiwania. Pomysł z DAC i streamerem był  niebezpieczny. Otworzyłby drogę do kolejnego kombinowania, dodał dalsze niewiadome i to nie tylko z samymi klockami, ale i kablami pomiędzy nimi  i pomiędzy DAC a wzmacniaczem a kto wie czy jeszcze nie z zasilaczami. 

A tak to moim zmartwieniem na teraz jest zdobycie wypasionego, koniecznie drogiego i szpanerskiego kabelka 8P8C bo Lumin nie ma Wi-Fi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...