Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

Dnia 2.06.2024 o 14:07, Adi777 napisał:

Dzięki. Chodzi mi o naprawdę wysoką jakość. Byłby to prezent, także musi być konkret. 

Chodzi mi konkretnie o Mustanga Shelby GT 500 Eleanor.

 

Mój znajomy zbiera od 30 lat, ma tego, łącznie ze 2000-3000sztuk, plus kolejkę PIKO. Wszystko w oryginalnych pudełkach, nie rozpakowane. Ostatnio sprezentował mi, bo znalazł podwójne z firmy DeAgostino- może tam znajdziesz? 

Tak z ciekawości, to mnie się trafił z czasów PRL-u STAR dźwig :) ...przedwczoraj z okazji dnia dziecka, trafił w kolejne "małe rączki".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Brol napisał:

Czego to człowiek nie wymysli.

Dla kolegow z automatycznymi zegarkami, ktorych nie nosza caly czas.

Poza tym,  sporo tych pudełek na zegarki na Amazon. Najwidoczniej jest to też popularne hobby.

 

550x550.jpg

Rotomaty są już od dawien dawna na rynku, to żadna nowość. 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2024 o 19:19, tomek4446 napisał:

@Chmarski , @Artur Brol, @Michał Gałązka specem od zegarków to nie jestem jak już pisałem. Dzisiaj porządkując szuflady wyciągnąłem swoje zegarki. Jak popatrzyłem co prezentujecie to stwierdziłem , że do publikacji nadają się trzy , a resztę głęboko schowałem. Na co dzień noszę Garmina. Taki wół roboczy , nic go nie rusza. Cyma to pamiątka , staram się nakręcać regularnie . jest po serwisie. No i Orient , automat. Kiedyś poszedłem do sklepu kupić zegarek. Sklep z flagą Szwajcarii , napis zegarki szwajcarskie. Pani pyta , jaki bym chciał ? Pokazałem na Orienta i mówię , ze taki jak ten , żeby chodził też ponad 20 lat. Zapadła cisza i Pani mówi : " A co z nim jest nie tak ? " , nic powiadam , chodzi idealnie. To niech go sobie Pan nadal nosi :) Wyjaśniła mi , że te zegarki co oni mają , szwajcarskie , to tak naprawdę są składane w Szwajcarii natomiast produkcja komponentów to głównie Chiny i ona mi w życiu nie da 20 letniej gwarancji :) Orient ma porysowane szkiełko , jest oryginalne. Chciałem wymienić , i znowu usłyszałem od zegarmistrza , czy mi to bardzo przeszkadza , bo on by nie ruszał.

I pytanie do fachowców , mieli Ci ludzie rację , czy przesadzają ?

IMG_2495.JPG

IMG_2501.JPG

trochę mnie tu nie było ;) doszły kolejne zegarki ale ja nie o tym :)

Zegarki swiss made muszą być w 60% zrobione w szwajcarii :) Ale jest masa zegarków swiss, które są całkowicie składane i robione od podstaw w szwajcarii. Problemem skleow zegarkowych jest to, że często spotykam osoby, które nie mają pojęcia o zegarkach stąd takie odpowiedzi. Szkło porysowane jak najbardziej można a nawet jak Ci przeszkadza to trzeba zmienić :) Nie jest to ani problem ani nie ma wpływu na jego wodoszczelność jak zrobi to człowiek co ma odrobinę oleju w głowie :)

cco do 20 lat, to tu też się nie zgodzę, dalej są zegarki, które są robione tak, że będą chodzić latami :) kolejna sprawa, że każdy automat czy tam mechanik, po 5-6 latach powinien przejść serwis ale to nie znaczy, że całkiem padnie jak tego serwisu nie zrobisz, ale tu chodzi o zachowanie dobrego stanu mechanizmu. 

Na koniec dodam od siebie, że owszem ogrom zegarków jest robionych w chinach ale to wcale nie jest standard, bardzo dużo podróbek też jest wiadomo typowo chińskich choć czasem jakością wykonania na pierwszy rzut oka niczym nie odbiegają od oryginału ( nie mówię o podróbkach za 200-300 zł tylko tych takich bardziej Pro) 

Edytowano przez Michał Gałązka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie rozumie, moze mu poprostu nie zalezy. Wychodzi na to ze mi bardziej zalezy od niego. Jako czlowiek juz nie najmlodszy, mam pewne podejscie do tego co sie za zarobione kase kupilo, trzeba o to dbac. Mlode pokolenia chyba maja odmienne zdanie. Pozatym ma urodziny za kilka dni, myslalem ze me jako prezent kupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz skromnej kolekcji zegarków czuję się wywołany. Mam dwie sztuki przeznaczone do pracy, z którymi specjalnie się nie cackam,bo muszą tam sprostać niekorzystnym warunkom i jest tylko kwestią czasu kiedy ulegną jakimś uszkodzeniom. To niedrogie kwarce.  Co innego znacznie kosztowniejsze mechaniczne automaty,z którymi wręcz się pieszczę😀 . W przypadku syna kolegi kluczowe,moim zdaniem, są dwa aspekty: świadomość i poświęcenie . Jeśli się wie,co się kupiło i dlaczego/taki automat np.,by podziwiać kunszt wykonania i sposób pracy mechanizmu/,plus trzeba było przeznaczyć 3-miesięczne wynagrodzenie i obronić to przed NIĄ, to człowiek podchodzi do tematu zegarka ,czy innej rzeczy zupełnie inaczej...😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Brol napisał:

Chodzi mi by ten zegarek jakies miejsce miala nie byle gdzie lezal. Jakas mala platforma przyciagajaca wzrok, by go tam odkladal.

Artur, naprawdę ?

Zaskakujesz mnie okrutnie, kiedy chcesz znaleźć ładny sprzęt audio przychodzi Ci to z wielką łatwością,  ale kiedy warto by poszukać interesujacych Ciebie rzeczy jak kasetki na zegarki, masz już problem.

Jak Ty to robisz? 🤭

Wpisz w Google kasteka/ki na zegarek i masz mnóstwo wyników. 

Nie traktuj tego jak przytyk, potraktuj raczej jak wskazówkę i problem do rozmyślenia, popracuj trochę nad tym.

😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No az tyle to nie wydal, ale trzeba powiedziec ze jeszcze nie pracuje, dorabia jako uczen. Nie jest to automat, co nie zmienia faktu ze to calkiem ladny zegarek. Nie potrafie mu przegadac ze o to co sie kupilo trzeba dbac.

image.png.111634c19d4a9184a6c2403889311e95.png

Wlasnie nie chce kasetki. Myslalem raczej o czyms pomiedzy, raczej jakas elegancka platforma. Cos wyzszego niz kawalek luksusowego materialu, polozonego na stole a, wlasnie , kasetka. Jesli takie powiedzmy podkladki istnieja. Z tego co widze nie, bo byscie Panowie o tym wiedzieli.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur Brol napisał:

No az tyle to nie wydal, ale trzeba powiedziec ze jeszcze nie pracuje, dorabia jako uczen. Nie jest to automat, co nie zmienia faktu ze to calkiem ladny zegarek. Nie potrafie mu przegadac ze o to co sie kupilo trzeba dbac.

image.png.111634c19d4a9184a6c2403889311e95.png

 

Przed chwilą, Nowy75 napisał:

 

Omsknął się palec😀 . Na forum zegarkowym,by chłopaka zjedli ,że marka nie zegarkowa, tylko modowa😀 . No,ale  te modowce są rozsądnie wycenione i nieżle wykonane . W sam raz dla młodzieży . Wracając do meritum pieniądze to rzecz w tym przypadku drugorzędna. Najważniejsza jest świadomość posiadania czegoś wyjątkowego,wtedy się dba . Jeśli jednak młody odkłada byle gdzie,a nie rzuca, to myślę .że nie jest żle 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...