Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

Pewnie ze grają, jednak jak by nie patrzeć dźwięk mają różny, biorąc np.  wzmacniacze pod uwagę. Zegarki tykają tak samo.

To jedno, wzornictwo też bardziej różnorodne, to drugie. Tak,  zegarki też różne są ale przeważnie okrągłe. Ok, różnokolorowe też są.

Co by tu jeszcze, wzmacniacze mogą być zintegrowane,  w różnych klasach, razem ze streamingiem, analogowe lub mogą posiadać wejścia cyfrowe. Mogą mieć wyjscie na sub lub być używane jako przedwzmacniacz. Mają też różne moce. To tak tyle ile mi do głowy przyszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Artur Brol napisał:

Zegarki tykają tak samo.

No nie. Przyłóż do ucha tego kwarca od TH, kwarcową Bulovę z Precisionistem, automat od Seiko, jakiś inny z np. Valjoux 7750, potem jakiegoś manuala i dorzuć jeszcze jakiegoś na Unitasie. Na końcu popraw G-Shockiem tylko z wyświetlaczem.

 

44 minuty temu, Artur Brol napisał:

To jedno, wzornictwo też bardziej różnorodne, to drugie. Tak,  zegarki też różne są ale przeważnie okrągłe. Ok, różnokolorowe też są.

Ja bym się nie odważył ścigać na wzornictwo sprzętu audio i zegarków. Sprowadzenie zegarka do okrągłego kształtu koperty to tak jakbyś obudowy wzmacniacza sprowadził do prostopadłościanu. Kolory różne? I już?

 

55 minut temu, Artur Brol napisał:

Co by tu jeszcze, wzmacniacze mogą być zintegrowane,  w różnych klasach, razem ze streamingiem, analogowe lub mogą posiadać wejścia cyfrowe. Mogą mieć wyjscie na sub lub być używane jako przedwzmacniacz. Mają też różne moce. To tak tyle ile mi do głowy przyszło. 

I znowu nie ścigałbym się pod względem ilości różnych klas czy funkcjonalności wzmacniaczy w stosunku do zegarków. 

Różne mechanizmy, od kwarcy, przez hybrydy, manuale i automaty. Tu też od bardzo prostych po super zaawansowane.

Funkcje? Zwykłe wskazanie czasu podawane w różny sposób - standardowe wskazówki, cyfry na wyświetlaczu, a może tak jak w Schaumburgu Coctail - dyski.

Strefy czasowe? Też można różnie pokazać. Popatrz sobie na Jacob&Co Epic SF24 jak to mega zrobili. 

Dorzuć różne kalendarze, od zwykłych dni miesiąca, po takie, które dorzucają dni tygodnia, po całoroczne z miesiącami czy kolejnymi latami.

Chronografy z różną dokładnością - mój wskazówkowy pokazywał z dokładnością do 1/1000 (tysięcznej) sekundy.

Są zegarki, które mają nawet kilkadziesiąt różnych funkcji. W amplitunerze KD musiałbyś policzyć wszystkie odtwarzane standardy audio, a i tak by chyba było za mało.

 

Nie można tego sprowadzić do stwierdzenia, że każdy z zegarków tak samo odmierza czas. Po pierwsze zegarki wskazują czas, i robią to różnie. Do odmierzania czasu są potrzebne komplikacje takie jak chronograf albo timer. 

 

Ja tam uważam, że jednym z najpiękniejszych dźwięków, jest dźwięk Unitasa gdy człowiek się przebudzi w środku nocy i usłyszy to cykanie dochodzące z nocnej szafki przy łóżku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AudioTube napisał:

Po wyjściu z grupy, a wyjdziemy z grupy💪, nasz trener będzie miał nowy.
A teraz nie zgadywać, a o odpowiedź proszę. 

Też bym się przychylał do Ulysse Nardin , ostatnimi laty poszli trochę w takie większe cebule . Ale takiego np. marine torpilleur chętnie na nadgarstku bym zobaczył😃 . Jakby nieco więcej było widać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AudioTube napisał:

Czapka z głowy Panowie. I szacun. Dużo wiedzy na temat zegarków. Ona sama nie przyszła.

Na zajęciach/warsztatach fotografii, mamy trening tzw uważności. Gapimy się na przesuwającą się wskazówkę/sekundnik zegara. 
To działa.

A po treningu będę o Was wspominał.

Swego czasu przebieg choroby był bardzo gwałtowny i to się objawiało absorbowaniem informacji z dostępnych żródeł 😃 . Teraz  ,kiedy jestem w domu  i wieczorem hipnotyzują mnie lampy z Tagi ,wiem ,że znowu wpadłem...😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...