Skocz do zawartości

Soundbar JBL Bar 3.1 do muzyki, polepszenie dźwięku


kamilchno

Recommended Posts

Witajcie. Posiadam soundbar JBL bar 3.1  i prosiłbym o pomoc w doborze źródła dźwięku, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk. Muzyki słucham głównie z Tidala, czasami YT/spotify) (polski hip-hop/dance. club). 

Pod JBL mam podłączony Tv-box Mi box 4k - jednak dźwięk z niego mnie nie zadawała, brak jakiegokolwiek equalizera sprawia że ten dźwięk jest bez rewelacji. 

Najlepszy dźwięk jaki udało mi się uzyskać podłączając poprzez adapter bt z aptx i telefon Xiaomi Mi 9 lite, android PIE, Viper4android+dolby atmos . Ale chciałbym go jeszcze ulepszyć z związku z czym moje pytanie - czy po zakupie adaptera bt  xDuoo X24004 będzie jakaś zauważalna różnica w dźwięku? Chciałbym łączyć się przez LDAC i podłączyć po optyku do JBL. 

Ten Xiaomi obsługuje SmartPA - to jest zasługa że ten dźwięk dobrze brzmi? Mam jeszcze LG V30 (próbowałem po mini jack podłączać, ale bez rewelacji), Xperia XZ/Z3 Compact też nie brzmiało to zbyt dobrze. 

Co chciałbym osiągnąć? Czysty, wyraźny dźwięk z dynamicznym basem :)

Będę wdzięczny za jakieś pomocne odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kamilchno napisał:

> soundbar
> Czysty, wyraźny dźwięk z dynamicznym basem

Wybierz jedno.
Nie wiem kto Cię namówił na soundbar jako sprzęt do słuchania muzyki ale okrutnie Cię zrobił w przysłowiowego, śląskiego ciula :>>>>
No chyba, że masz poprzeczkę odnośnie brzmienia zawieszoną bardzo nisko.  Ale skoro szukasz poprawy to tak raczej nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dnia 18.04.2022 o 14:21, kamilchno napisał:

Najlepszy dźwięk jaki udało mi się uzyskać podłączając poprzez adapter bt z aptx i telefon Xiaomi Mi 9 lite

W przypadku telefonów możesz ściągnąć różne "ulepszacze" dźwięku, np. equalizery, efekty, etc.

Dnia 18.04.2022 o 14:21, kamilchno napisał:

Co chciałbym osiągnąć? Czysty, wyraźny dźwięk z dynamicznym basem :)

Nie na belce. Zgadzam się z Piotrem - to nadaje się (?) do filmów. 

Jeżeli szukasz poprawy w jakości odtwarzanego materiału to nie skupiaj się na źródle. To nie ono jest problemem.

Jak masz możliwość to podjedź gdzieś posłuchać zestawu kolumn podstawkowych, np. Polk Audio s20 lub Heco Aurora 300, tak z czystej ciekawości.

Pozwoli Ci to ocenić czy coś takiego będzie Ci bardziej odpowiadało. Być może belka Ci wystarczy ;) 

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2022 o 14:21, kamilchno napisał:

Witajcie. Posiadam soundbar JBL bar 3.1  i prosiłbym o pomoc w doborze źródła dźwięku, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk. Muzyki słucham głównie z Tidala, czasami YT/spotify)

Źródło niewiele zmieni bo ograniczeniem będzie sam soundbar jeżeli zależy Ci na jakości zastanów się nad zestawem stereo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2022 o 14:21, kamilchno napisał:

Pod JBL mam podłączony Tv-box Mi box 4k

Pominę kwestię samego JBLa i słuchania na nim muzyki. Ale w jaki dokładnie sposób łączysz Miboxa z soundbarem? Xiaomi ma hybrydowe wyjście audio - analogowe i cyfrowe w jednym gnieździe. Można zastosować przewód optyczny toslink jack - wtedy mamy zupełnie inną jakość dźwięku. Polecam sprawdzić.

O taki kabelek:

obraz.png.e7834670c1d1b84af79e12931223a5d6.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2022 o 00:39, lpomis napisał:

Pominę kwestię samego JBLa i słuchania na nim muzyki. Ale w jaki dokładnie sposób łączysz Miboxa z soundbarem? Xiaomi ma hybrydowe wyjście audio - analogowe i cyfrowe w jednym gnieździe. Można zastosować przewód optyczny toslink jack - wtedy mamy zupełnie inną jakość dźwięku. Polecam sprawdzić.

O taki kabelek:

obraz.png.e7834670c1d1b84af79e12931223a5d6.png

mibox hdmi -> hdmi 1 do JBLa. Stosując taki przewód można uzyskać lepszą jakość dźwięki niż po HDMI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...