Skocz do zawartości

Zestaw do 1600zł


MrSzymonh

Recommended Posts

Witam.
Aktualnie posiadam piętnastoletnie głośniki 2.1 o zatrważającej mocy 9W. Poszukuję czegoś do odsłuchu muzyki w ogólnym tego słowa znaczeniu. Dlaczego tak pisze? Bo słucham wielu różnych gatunków. Od rapu, przez pop, rock, metal kończąc na muzyce elektronicznej. Obecnie głośniki znajdują się na biurku i chciałbym aby tam pozostały. Miejsca powinno wystarczyć. Pokój w jakim będzie odsłuch ma około 24m2. W oko wpadły mi Edifier S2000MKIII. Czytałem, że mają dosyć dobrą opinie i jest to zestaw aktywny. Czy do 1600 złotych jest coś jeszcze godnego uwagi z aktywnych zestawów? A może warto zainwestować w dobrego DAC'a i połączyć to z kolumnami. Przy drugim rozwiązaniu mogłyby skorzystać na tym również słuchawki, a których też często słucham muzyki (sa to Audio-Technica ATH-MSR7). Proszę o pomoc. Może ktoś ma jakieś inne pomysły. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W 24m2 możesz lepiej pomyśleć o monitorach aktywnych takich jak Magnat  Monitor Reference 3a lub zbudowanie małego systemu stereo takiego jak Topping MX5 + Indiana Line Nota 260x. 

Jeśli miałyby to być monitory do bliskiego pola to bardzo dobrze w takiej roli sprawdzają się głośniki Klipsch Promedia 2.1

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220419_153707.thumb.jpg.ca99d94810658692b91c7b6639ed4a04.jpgIMG_20220419_153623.thumb.jpg.c08ae209e3222e3b676182d7fc6be1f4.jpgIMG_20220419_153647.thumb.jpg.b49b7efd43fc9131aaad8eaf8c5c4f6a.jpg

Tak to wygląda. Biurko ma wymiary 130x60cm. Stoi oddalone od ściany jakieś 15 cm. Istnieje możliwość przesunięcia biurka, aby zrobić więcej miejsca do ściany ( tak do 40-50cm). Aktualnie głośniki są za monitorem i chciałbym aby tam pozostały. Chyba że się nie będą mieścić to wtedy będzie można pomyśleć nad jakąś półką lub stojakami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzałem się trochę po forum, przeczytałem cały wątek dotyczący Toppinga MX5 i jestem bardziej niż pewny na ten wzmacniacz. W tej cenie chyba nic lepszego nie będzie. Teraz tylko kwestia kolumn. Muszę trochę dołożyć do mojego budżetu bo kolumn za 500 złotych będzie ciężko kupić. Jestem zdecydowany na Indiana Line 260X, Klipsch R-51M lub KEF Q350. Które z tych kolumn będą godne polecenia i będą się dobrze zgrywały z tym wzmacniaczem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to na biurku nie ustawiałbym kolumn, ponieważ będzie słabo. Zdecydowanie lepszą opcją byłoby rozstawienie kolumn na standach po bokach biurka. 

Co do kolumn musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy szukasz muzykalności ( Indiana Line Nota 260x) czy analityczności ( Klipsch R51m). KEFy Q350 będą pomiędzy i uważam, że zapewnią uniwersalne brzmienie. 

Zapraszam po wycenę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz S.tak jak pisałem wcześniej również posiadam słuchawki. Są to Audio Technics ATH-MSR7. Może nie są najwyższych lotów ale w tej cenie są bardzo polecane. Dlatego właśnie zastanawiam się na wzmacniaczem by te słuchawki wzmocnić. A kolumny swoją drogą

Co do ich umiejscowienia to faktycznie na biurku może zrobić się ciasno. Więc pozostaje albo dokupić standy albo dołożyć (chociaż i tak już ponad budżet jest) do jakichś kolumn podłogowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ja tez bym Ci polecał słuchawki tam.

Gdzie Ty te Indiany, KEFy chcesz postawić?

Czemu ten komputer nie stoi na podłodze obok biurka?

Piotr

No właśnie teraz tak patrzę że to nie są wcale takie malutkie kolumienki tylko całkiem duże kolumny. Będę rozważał standy i postawienie tego obok. Chyba że zamiast standów rozważyć kolumny podłogowe. W dosyć przystępnej cenie jak dla mnie są Indiana Line Nota 550X. Warto rozważać ich zakup?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz S. napisał:

No to MX5 wydaje się rzeczywiście naturalnym wyborem. Póki co napędzi słuchawki, na biuro się zmieści a z czasem kolumny na standach jak budżet się uzbiera. 

Czasem w Twoim budżecie można znaleźć uzywane edifiery s2000 ze standami. Trzeba polować i myślę że to bylaby fajna opcja. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra mała aktualizacja. Budżet trochę wzrósł. Zamówiłem nowe biurko szerokie na 160cm. Jednostka centralna pójdzie na podłogę więc będzie więcej miejsca aby kolumny postawić na biurko. Co do samych kolumn to sklep Q21 podrzucił pomysł na kolumny aktywne od Klipscha a dokładnie model The Fives. Ostatecznie kupiłem używane kolumny The Sixes w podobnej cenie co nowe The Fives. Mam nadzieję, że będę zadowolony z tego zestawu. Jak już Ogarnę biurko oraz kolumny i zrobię odsłuchy to na pewno podzielę się wrażeniami. 
Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...