Skocz do zawartości

NAD 316+DAC czy Topping MX5


elstrout

Recommended Posts

Witam,
Szybszym rozwiązaniem jest podłączyć Mx5, gra całkiem przyjemnie bardziej w stronę ocieploną,
jest to kompletne połączenie w zależności, jakie kolumny podepniemy.
Przy małych gabarytach uważam gra na poziomie w swojej klasie cenowej.
Topping sprawdza się bardzo dobrze jako przetwornik, lecz w porównaniu do mx5 gra na podobnym poziomie.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Q21 napisał:

Witam,
Szybszym rozwiązaniem jest podłączyć Mx5, gra całkiem przyjemnie bardziej w stronę ocieploną,
jest to kompletne połączenie w zależności, jakie kolumny podepniemy.
Przy małych gabarytach uważam gra na poziomie w swojej klasie cenowej.
Topping sprawdza się bardzo dobrze jako przetwornik, lecz w porównaniu do mx5 gra na podobnym poziomie.

 

Pozdrawiam.

Szybszym, ale czy lepszym? Bo, jak rozumiem, NAD jako wzmacniacz jest porównywalny do MX5, tyle że nie ma wielu funkcjonalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elstrout napisał:

Czy ktoś mógłby mi doradzić, co jest lepszym muzycznie rozwiązaniem do kolumn ELAC Debut Reference B6 - NAD 316 i np. Topping E30 (żeby podłączyć komputer po USB) czy po prostu Topping MX5 - w roli wzmacniacza?

Cześć,

Nad C316 to kontynuacja starej szkoły Nada. To jedyny taki "rodzynek" z ich rodziny, który przypomina, dobre, proste konstrukcje z lat 90'. Dla głośników Elac-a to wystarczające wsparcie. Nie słuchałem MX5 w konfiguracji z Debutami, więc tutaj się nie wypowiem aczkolwiek można znaleźć zadowolonych użytkowników z tego urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 2 zupełnie inne szkoły budowania wzmacniaczy. W sumie obydwa mogą Ci się spodobać i najlepiej wypożycz obydwa. 316 nie słuchałem ale miałem 326. Moim zdaniem z obydwu możesz być zadowolony. Spytałem czy masz już kolumny bo u mnie MX5 też gra z Elacami tylko ja oszczędności na Wzmacniaczu / Dacu dodałem do Elac UB52. Moim zdaniem to super połączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

To 2 zupełnie inne szkoły budowania wzmacniaczy. W sumie obydwa mogą Ci się spodobać i najlepiej wypożycz obydwa. 316 nie słuchałem ale miałem 326. Moim zdaniem z obydwu możesz być zadowolony. Spytałem czy masz już kolumny bo u mnie MX5 też gra z Elacami tylko ja oszczędności na Wzmacniaczu / Dacu dodałem do Elac UB52. Moim zdaniem to super połączenie.

 

2 godziny temu, Kubad napisał:

Muzycznie lepiej wypadnie nad c316 funkcjonalnie topping e30. 

 

10 godzin temu, S4Home napisał:

Tutaj w pełni się zgadzam z przedmówcą.

NAD zapewni lepszą melodyjność analogowość w przekazie.  MX5 zagra jaśniej pokazując te kolumny od strony dokładniejszej.

Jak kolumny masz to wypozyczenie wzmacniacza nie jest trudne.

Piotr

 

 

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Cześć,

Nad C316 to kontynuacja starej szkoły Nada. To jedyny taki "rodzynek" z ich rodziny, który przypomina, dobre, proste konstrukcje z lat 90'. Dla głośników Elac-a to wystarczające wsparcie. Nie słuchałem MX5 w konfiguracji z Debutami, więc tutaj się nie wypowiem aczkolwiek można znaleźć zadowolonych użytkowników z tego urządzenia.

Dziękuję za te wszystkie wskazówki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2022 o 17:04, elstrout napisał:

Szybszym, ale czy lepszym? Bo, jak rozumiem, NAD jako wzmacniacz jest porównywalny do MX5, tyle że nie ma wielu funkcjonalności.

Czy lepszym? To zależy co kryje się pod tym określeniem. Jeśli stawiasz na dynamikę i precyzję to owszem będzie to lepsze rozwiązanie ale niewątpliwie bardziej wyrafinowane brzmienie zapewni Ci NAD 316, który będzie mniej funkcjonalny i musiałbyś do niego dokupić DACa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Q21 napisał:

Czy lepszym? To zależy co kryje się pod tym określeniem. Jeśli stawiasz na dynamikę i precyzję to owszem będzie to lepsze rozwiązanie ale niewątpliwie bardziej wyrafinowane brzmienie zapewni Ci NAD 316, który będzie mniej funkcjonalny i musiałbyś do niego dokupić DACa. 

Tak, o to bardziej wyrafinowane brzmienie mi chodzi :) Więc np. NAD plus topping d10s. Dziękuję.

15 godzin temu, Jurda napisał:

Cześć, miałem ostatnio okazję podpiąć do mojego NAD c316 kilka DACów, z Toppinga były to d10s, e30 i d50s. Pod względem brzmienia najlepsze wrażenie zrobił na mnie właśnie ten pierwszy, więc uważam że możesz rozważyć jeszcze taki kierunek. :)

Z wielką chęcią, dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...