Skocz do zawartości

Kable i pomiary, czyli niekończące się offtopy


Recommended Posts

Przeczytałem większość postów w wątku i podzielę się moimi wrażeniami. Za każdym praktycznie razem kiedy zmieniałem jakiś z kabli miałem wrażenie, że coś się zmienia. A to scena, a to szczegółowość, a to bas głębszy itd itd. Raczej twardo stąpam po ziemi i niezwykle cenię sobie argumenty oparte na dowodzie tudzież szeroko pojetej matematyce 😉 i teraz tak - kiedy z jakiegoś powodu wracam do starego kabla, czsem poprzedniego zakupionego a czasem oryginału jak zasilające dodawane przez producenta to już ta różnica się nie uwydatnia. Niemniej przekonany, że na nowym było lepiej podpinam z powrotem. I czuję satysfakcję. Słuchając muzyki od wielu lat doszedłem do wniosku, że to czego w niej poszukujemy, jak na nas wpływa i co z niej wyodrębniamy czyt. słyszymy w danej chwili w większości zależy od świata zewnętrznego i naszego stanu emocjonalnego. Czasem jest tak jak pisał Wito że słyszę na swoim ulubionym utworze każde przesunięcie palca po strunie a czasem  jakoś mi to umyka. Mam wtedy czasem wrażenie że coś mi tu gra gorzej. 

Druga strona medalu to ograniczenie sprzętowe. Im wyższe modele, tym więcej różnic słyszę... nie nie w kablach bo na te dziesiątek ani setek tysięcy nie wydałem ale w reszcie toru już tak. Zmienia się świat i technologia. Fanatycy analogu najczęściej usłyszą różnice.... Ci zakochani w cyfrze mają nieco mniejsze pole do popisu. Ale bardzo jak wszyscy chyba chciałbym abyśmy kiedyś spotkali się i dokonali tego ślepego testu. Był zlot wczoraj, czy problemem było abybtego dokonać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...