Skocz do zawartości

Kable i pomiary, czyli niekończące się offtopy


Recommended Posts

3 minuty temu, T Z6 napisał:

Czyli posiadajac urzadzenia w tej drugiej klasie ochronnosci nie ma sensu nawet myslec o wymianie zasilajacych przewodow.

Brak pinu do uziemienia w Magnacie.To jest sens podlaczac przewod z wejsciami na trzeci uziemiajacy?

Nie No jak nie masz bolca z uziemieniem we wtyku magnata, ale sam wtyk stratusa jest w tym samym standardzie to go śmiało podłączaj. Po prostu nie będzie uziemienia. @DiBatonio dobrze mówię? Ja nawet nie wiem czy są kable z wtykami iec c13, które nie maja wejścia na ten pic uziemiający. Wszystkie są takie same.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, T Z6 napisał:

Podlaczyc sie da ale czy to bedzie mialo sens....

Będzie :) To nie uziemienie z tego co rozumiem, ma wpływ na to jakie te przewody wprowadzają zmiany. Uziemienie służy raczej bezpieczeństwu w chwili przepięcia itd. U mnie w instalacji np nie ma uziemienia w ogóle. Ale i tak wszystkie wtyczki, listwy są w tych czasach z bolcem, wiec ich używam. Mimo, ze w kontakcie mam bolec atrapę. Wiec brak tego uziemienia/PINu w Twoim magnacie nic nie zmienia.

Wiec podłączaj, słuchaj i korzystaj :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mateolo2 napisał:

Będzie :) To nie uziemienie z tego co rozumiem, ma wpływ na to jakie te przewody wprowadzają zmiany. Uziemienie służy raczej bezpieczeństwu w chwili przepięcia itd. U mnie w instalacji np nie ma uziemienia w ogóle. Ale i tak wszystkie wtyczki, listwy są w tych czasach z bolcem, wiec ich używam. Mimo, ze w kontakcie mam bolec atrapę.

W sumie masz racje.Ale ogolnie i tak podlacze jeszcze do Yamahy a nawet kilku starych Technicsow i jednego Soniacza 😁.I zobacze jaki to bedzie mialo wplyw na stare budzetowe slabe wzmacniacze.Pewnie sporo osob wciaz uzywa Yamahy RN803 na fabrycznych przewodach i bedzie wkoncu jasne czy wymiana na ciut lepszy poprawi cos czy absolutnie nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, T Z6 napisał:

W sumie masz racje.Ale ogolnie i tak podlacze jeszcze do Yamahy a nawet kilku starych Technicsow i jednego Soniacza 😁.I zobacze jaki to bedzie mialo wplyw na stare budzetowe slabe wzmacniacze.Pewnie sporo osob wciaz uzywa Yamahy RN803 na fabrycznych przewodach i bedzie wkoncu jasne czy wymiana na ciut lepszy poprawi cos czy absolutnie nic.

Jestem mega ciekaw co tam usłyszysz jak podłączysz ;)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, seba3002 napisał:

@DiBatonio, masz uprawnienia SEEP 😉?

Dlaczego pytasz?

To mój kierunek wykształcenia,  a swojego czasu miałem też uprawnienia SEP do 1kV plus pomiary, jeździłem na zlecenie do Pątnowa niedaleko Konina.

Dawne czasy.

26 minut temu, mateolo2 napisał:

To nie uziemienie z tego co rozumiem, ma wpływ na to jakie te przewody wprowadzają zmiany.

Niby nie, ale kiedy przewód jest ekranowany, to robi się dren z ekranu do żyły PE, żeby spływ zakłóceń gdzieś odprowadzić. 

Dlatego z tym może być różnie, czasem same żyły robocze L i N nie robią całej roboty,  tutaj jest jeszcze specyficzna geometria ułożenia przewodów w tym WW, sam widziałeś jak w przekroju wygląda illuminati.

😉

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wing0 napisał:

Widzę że całą szpulę miałeś tego drutu. Cenowy pieron. W magazynie nawet opisywany był widzę znanym. 

Nie, nie.

Miałem w sumie ok 16m, ale to były przewody tych, którzy zlecali mi oprawienie, ostatnio 3szt były dla jednego jegomościa 😉

Każda też na innej parze wtyków,  Piotr zaleca określone wtyki, żeby sonicznie było O.K. jestem w stanie potwierdzić, chociaż ostatnie sztuki zweryfikowaly trochę ten osąd i wybrałbym z inną parą wtyków. (Chyba 😀)

P.S.

 W jakim magazynie był opisywany, mówisz o jego handlowej wersji z drewienkami? 😉

 Nprawdę możnaby te wpisy przrnieść do stosownego tematu lub stworzyć nowy, bo szkoda wątku o krążku Wiim Mini vs Node.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, DiBatonio napisał:

Nie, nie.

Miałem w sumie ok 16m, ale to były przewody tych, którzy zlecali mi oprawienie, ostatnio 3szt były dla jednego jegomościa 😉

Każda też na innej parze wtyków,  Piotr zaleca określone wtyki, żeby sonicznie było O.K. jestem w stanie potwierdzić, chociaż ostatnie sztuki zweryfikowaly trochę ten osąd i wybrałbym z inną parą wtyków. (Chyba 😀)

P.S.

 W jakim magazynie był opisywany, mówisz o jego handlowej wersji z drewienkami? 😉

 Nprawdę możnaby te wpisy przrnieść do stosownego tematu lub stworzyć nowy, bo szkoda wątku o krążku Wiim Mini vs Node.

 

@DiBatonio to może go stworzysz? Tylko jak go zatytułować….” Kable zasilając - znowu. Lets fight”

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Mam teraz sprzedawać kable z ogromną stratą? Ceny które ja bym zaakceptował, nie akceptują nabywcy. Co do innych "voodu" to co masz na myśli ?

Akurat nie miałem nic złego na myśli, tylko umówmy się że podoba mi się, że korzystasz z dobrodziejstw powszechnej wiedzy na temat audio. Wiadomo, nie wszystkie eksperymenty są udane, frycowe wszyscy płaciliśmy i jeszcze nieraz będziemy. Masz swoje zdanie, masz do niego prawo, ale przynajmniej wiadomo, że jesteś partnerem do dyskusji bo coś tam już słyszałeś i testowałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wito76 napisał:

Masz swoje zdanie, masz do niego prawo, ale przynajmniej wiadomo, że jesteś partnerem do dyskusji bo coś tam już słyszałeś i testowałeś.

Ja dwa IC nawet kiedyś pomierzyłem UMIK-iem. Tak jak zaleca @MariuszZ zmierzyłem sygnał na końcu toru. Jak miało coś wpłynąć, zakłócić, zainterferować, zamodulować to miało szansę;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Jak dobrze pojdzie to moze bede mial we czwartek lub w piatek.

Tu Pisałeś że zmieniłeś już kabel zasilający I nic to nie dało...więc na co liczysz tym razem?


https://forum.audio.com.pl/topic/61267-magnat-mr780/?do=findComment&comment=478803

Edytowano przez tchocky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

Nie No jak nie masz bolca z uziemieniem we wtyku magnata, ale sam wtyk stratusa jest w tym samym standardzie to go śmiało podłączaj. Po prostu nie będzie uziemienia.

Popsuć nic  nie popsujesz. Nie będzie ochrony i tyle, ale o to już sam producent Magnata "zadbał". No i raczej Magnat nie ma w środku żadnej filtracji EMI/RFI na zasilaniu. Zwykle jest to prosty filtr pasmowo zaporowy LC i gdy w cewce zaindukują się jakieś zakłócenia to poprzez kondensator upływają one do żyły PE. Skoro nie ma żyły PE to i raczej nie ma filtracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mateolo2 napisał:

U mnie w instalacji np nie ma uziemienia w ogóle. Ale i tak wszystkie wtyczki, listwy są w tych czasach z bolcem, wiec ich używam. Mimo, ze w kontakcie mam bolec atrapę

Elektryk z odpowiednimi uprawnieniami powinien się tym zająć i wyzerować, czyli połączyć bolec z neutralnym. Ja się kiedyś dowiedziałem że jakiś debil założył gniazdka z bolcami bez zerowania jak nowa zmywarka zaczęła mnie kopać 😉 (niektóre sprzęty muszą być uziemione). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerowanie i uziemianie to nie są pojęcia tożsame. Proponuję czasem skorzystać z pomocy elektryka. Niechlujne zerowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

P.S.

Właśnie przyszły dwie fajne laski do mojej żony, podłączyłem im Wiima i dziewczyny zadowolone jak nie wiem co. Zobaczymy co będzie jak opróżnią to różowe co przyniosły w torebce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wito76 napisał:

Zerowanie i uziemianie to nie są pojęcia tożsame. Proponuję czasem skorzystać z pomocy elektryka

 

29 minut temu, marcinmarcin napisał:

Elektryk z odpowiednimi uprawnieniami powinien się tym zająć i wyzerować, czyli połączyć bolec z neutralnym.

A co ja napisałem? "Elektryk z odpowiednimi uprawnieniami “

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Elektryk z odpowiednimi uprawnieniami powinien się tym zająć i wyzerować, czyli połączyć bolec z neutralnym. Ja się kiedyś dowiedziałem że jakiś debil założył gniazdka z bolcami bez zerowania jak nowa zmywarka zaczęła mnie kopać 😉 (niektóre sprzęty muszą być uziemione). 

Zerowanie mam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Kupilem różne by dowiedzieć się czy w ślepym teście rozpoznam różnice.

Mam teraz sprzedawać kable z ogromną stratą? Ceny które ja bym zaakceptował, nie akceptują nabywcy. Co do innych "voodu" to co masz na myśli ?

Znaczy się, nakupowałeś kabli bo ich nie słyszysz a teraz ich nie sprzedasz bo na tym stracisz? To... postepowanie mocno opozycyjne do rozumnego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...