Skocz do zawartości

Kable i pomiary, czyli niekończące się offtopy


Recommended Posts

4 godziny temu, T Z6 napisał:

W sumie masz racje.Ale ogolnie i tak podlacze jeszcze do Yamahy a nawet kilku starych Technicsow i jednego Soniacza 😁.I zobacze jaki to bedzie mialo wplyw na stare budzetowe slabe wzmacniacze.Pewnie sporo osob wciaz uzywa Yamahy RN803 na fabrycznych przewodach i bedzie wkoncu jasne czy wymiana na ciut lepszy poprawi cos czy absolutnie nic.

:) W Yamahach podobnie jak w Magnatach ,także nie ma bolców uziemiających.......

Co nie znaczy ,że w swojej Yamaszce  nie wymieniłem przewodu na inny (to akurat jest Isotek - był w promce :) ) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, terracan1929 napisał:

:) W Yamahach podobnie jak w Magnatach ,także nie ma bolców uziemiających.......

Co nie znaczy ,że w swojej Yamaszce  nie wymieniłem przewodu na inny (to akurat jest Isotek - był w promce :) ) 

Yamaszka taki ma.     A nie przepraszam jednak tez nie ma.😁Pomylka.Ale fabryczny przewod ma trzy piny😂.

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz tutaj.Podlaczony Wireworld do Pioneera PD50 cd.Tu zmiana spora.To ogolnie bardzo dobry odtwarzacz ale po zmianie zasilajacego jeszcze lepszy.Wieksza detalicznosc, szersza scena, ogolnie wrazenie jakbym zmienil kolumny na lepsze o jedna klase.A przeciez kolumny te same.Warto zmienic przewod zasilajacy w tym odtwarzaczu.Naprawde wnosi zmiany na lepsze.Yamaha RN 803 tu jakby niskich tonow pojawilo sie wiecej z Wireworldem.I srednica troszke do przodu a jak wiadomo z tym yamaszka miala zawsze pewien problem.Ale najwiecej zmian slychac jednak z odtwarzacza Pioneer PD 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post jest pierwszy w tym wątku, żeby była jasność nie jestem autorem tematu, to po po administracja wycięła i przeniosła te wszystkie posty z innego tematu gdzie zrobił się kablarski offtop. Czystym zbiegiem okoliczności mój post jest tu pierwszy i oczywiście większość o tym wie, ale niektórzy zaglądający tu pierwszy raz czytając pierwszy post zdziwią się o co "autorowi" chodzi. To tak w kwestii wyjaśnienia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, T Z6 napisał:

No to teraz tutaj.Podlaczony Wireworld do Pioneera PD50 cd.Tu zmiana spora.To ogolnie bardzo dobry odtwarzacz ale po zmianie zasilajacego jeszcze lepszy.Wieksza detalicznosc, szersza scena, ogolnie wrazenie jakbym zmienil kolumny na lepsze o jedna klase.A przeciez kolumny te same.Warto zmienic przewod zasilajacy w tym odtwarzaczu.Naprawde wnosi zmiany na lepsze.Yamaha RN 803 tu jakby niskich tonow pojawilo sie wiecej z Wireworldem.I srednica troszke do przodu a jak wiadomo z tym yamaszka miala zawsze pewien problem.Ale najwiecej zmian slychac jednak z odtwarzacza Pioneer PD 50.

Moja Yamaha 1200 od początku gra na "wciśniętym " mi przy zakupie IsoTek Intinium, więc nie wiem czy przewód poprawił granie.

Wczoraj natomiast ,dostarczyli mi przewód do streamera (doczekałem się lepszej promocji niż była do tej pory i kupiłem :) ) .

To Audioqest NRG-Y2 (teraz w promce 299 zł). W porównaniu do Isoteka ,który jest elastyczny i mięciutki :) , ten przewód  jest dużo bardziej sztywny, trudniej "urabialny" i zajęło mi trochę czasu zanim go popodpinałem i poprzeciągałem za sprzętami i szafką.

I teraz tak......... Wydaje mi się ,że gra to faktycznie lepiej :) Ale zaznaczam - wydaje mi się. Większy bas (taki dokładniejszy i dociążony)  i klarowność.

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, terracan1929 napisał:

Moja Yamaha 1200 od początku gra na "wciśniętym " mi przy zakupie IsoTek Intinium, więc nie wiem czy przewód poprawił granie.

Wczoraj natomiast ,dostarczyli mi przewód do streamera (doczekałem się lepszej promocji niż była do tej pory i kupiłem :) ) .

To Audioqest NRG-Y2 (teraz w promce 299 zł). W porównaniu do Isoteka ,który jest elastyczny i mięciutki :) , ten przewód  jest dużo bardziej sztywny, trudniej "urabialny" i zajęło mi trochę czasu zanim go popodpinałem i poprzeciągałem za sprzętami i szafką.

I teraz tak......... Wydaje mi się ,że gra to faktycznie lepiej :) Ale zaznaczam - wydaje mi się. Większy bas (taki dokładniejszy i dociążony)  i klarowność.

U mnie zmiana poszla bardziej w wysokie i srednie tony.Szczegolnie slysze poprawe srednicy w yamaszce.Ale ogolnie i Rn803 i Magnat brzmia teraz nazwe to-dostojniej.Dzwiek jest taki mega wyrazny i bardzo detaliczny.W znanych mi na pamiec utworach uslyszalem dzwieki o ktorych pojecia nie mialem ze tam wystepuja.A to przeciez dosc tani kabelek...Odtwarzacz PD50 tez dostal nowa energie.Mam juz dwa Wireworldy😁.Potrzebuje trzeci ale chyba znajde cos innego zeby nie bylo glupio😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wito76 napisał:

Mój post jest pierwszy w tym wątku, żeby była jasność nie jestem autorem tematu, to po po administracja wycięła i przeniosła te wszystkie posty z innego tematu gdzie zrobił się kablarski offtop. Czystym zbiegiem okoliczności mój post jest tu pierwszy i oczywiście większość o tym wie, ale niektórzy zaglądający tu pierwszy raz czytając pierwszy post zdziwią się o co "autorowi" chodzi. To tak w kwestii wyjaśnienia. 

Wito76,
uzupełniłem Twój post - który jest jako pierwszy w niniejszym wątku, o następujący komentarz (podobnie jak poniżej - jest na czerwono, więc rzuca się w oczy):

Uwaga - pierwszy post tworzący niniejszy wątek wraz z kolejnymi wpisami został przeniesiony z innego wątku,
https://forum.audio.com.pl/topic/86086-wiim-mini-nowy-streamer-na-rynku-który-mocno-namieszał/page/34/
Poniżej komentarz Administratora dotyczący utworzenia nowego wątku na tematy (i zazwyczaj niestety: kłótnie) dotyczące kabli i tego, czy grają/nie grają (w sensie: czy słychać różnice między tańszymi i droższymi kablami) :

"Panowie, cały offtop o kablach przeniosłam do nowo utworzonego tematu, więc gdybyście chcieli jeszcze do niego wrócić z niezmordowanymi siłami, zapraszam   

I pozdrawiam, życząc miłego piątku i weekendu,
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RoRo napisał:

Wito76,
uzupełniłem Twój post

Dziękuję - bo tak niechcący wyszło, jakbym to ja zainicjował temat. A w tym feralnym wątku o Wiim de facto dołączyłem do dyskusji dopiero następnego dnia, gdy dyskusja była w fazie "oko cyklonu" :). Dziękuję za wyjaśniającą interwencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Wito76 napisał:

Dziękuję - bo tak niechcący wyszło, jakbym to ja zainicjował temat.

Winni się tłumaczą .... :) No , dobra , taki żarcik. 

Mam prośbę , czy mógłbyś wkleić link do testu Amira Wiima , już słuchałem tego urządzenia , ale może źle słuchałem / prawda @Dzik :) / i dowiem się co powinienem usłyszeć :) Mam je nadal to mogę powtórzyć odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76 właśnie dowiedziałem się że ani mój Pioneer ,ani Malina nie są transparentne ,czyli są do niczego. Bo skoro 

" Wnioski
Jeśli korzystasz z aplikacji i wyjścia Toslink, w zasadzie masz przezroczyste łącze bezprzewodowe do swojego zestawu stereo. Podłącz go do swojego ulubionego przetwornika cyfrowo-analogowego, a Twoja wydajność będzie ograniczona tylko przez resztę systemu. "

a ja słyszę różnicę , to oznacza , że moje streamery odbiegają od wzorca jakim jest Wiim po optyku.

A było tego nie czytać .....  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomek4446 napisał:

a ja słyszę różnicę

Możesz zmienić kapcie i słyszeć różnicę. Możesz przemalować ściany i słyszeć różnicę. Możesz zetrzeć kurze i słyszeć różnicę. Możesz zmienić kabel i słyszeć różnicę.

Samo słyszenie różnicy nie oznacza, że taka jest, bo ludzki umysł po prostu tak działa. Czy to takie straszne, szokujące, trudne do przyjącia?

Zrozumiałbym, gdyby chodziło o trudną diagnozę albo informację, że w stronę ziemi leci asteroida, ale psychoakustyka...?

Co za ludzie. Co za czasy. Kur*a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dzik napisał:

Możesz zmienić kapcie i słyszeć różnicę. Możesz przemalować ściany i słyszeć różnicę. Możesz zetrzeć kurze i słyszeć różnicę. Możesz zmienić kabel i słyszeć różnicę.

Czy jak Amire Kałmanawardze testuje rózne kolumny lub urzadzenia, to piszesz jemu to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DiBatonio napisał:

Czy jak Amire Kałmanawardze testuje rózne kolumny lub urzadzenia, to piszesz jemu to samo?

Po co mam mu pisać coś, o czym dobrze wie? Facet zawodowo nasłuchiwał zniekształceń w dźwięku i jako jedna z niewielu osób na świecie potrafi rozróżnić 16 bit od większych głębi bitowych, porównując krótkie próbki.

Amir to taki trochę Batman audio.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik nie licz na jakąś dłuższą dysputę ze mną w tym temacie. Swoje odczucia co do grania Wiim zamieściłem w wątku o nim jeszcze przed pomiarami na ASR. Przyłożyłem się do porównań i wiem co słyszę , mam gdzieś z jakiego powodu tak się dzieje. Ba cieszę się , że tak jest , bo mam przez to bogatsze życie , niż miałbym bezkrytyczne opierać się na pomiarach i ich interpretacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tomek4446 napisał:

a ja słyszę różnicę , to oznacza , że moje streamery odbiegają od wzorca jakim jest Wiim po optyku.

A było tego nie czytać ....

W wątku Wiima już o tym dyskutowaliśmy. I wnioski byly te same - powinniśmy sie skonsultować z lekarzem lub farmaceutą, bo to mózg nas oszukuje. Oczywiście nie muszę Ci mówić kto wysnuł te wnioski :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzik napisał:

Facet zawodowo nasłuchiwał zniekształceń w dźwięku i jako jedna z niewielu osób na świecie potrafi rozróżnić 16 bit od większych głębi bitowych, porównując krótkie próbki.

Przypomnij mi, ile on ma lat. Bo wygląda zdrowo po 60ce.

Powiadasz, że słyszy różnice, jak to, przecież sam gdzieś pisałeś, że nie da się, zresztą często piszemy tutaj, że utrata słuchu postępuje wraz z wiekiem.

A tu proszę Guru Amir, odróżnia 16bit od 24bit, no lecę po popcorn 😆😆😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taka dyskusja to coś jakby napisać, że przecież fizycznie każdy facet pasuje do każdej kobiety i z każdą kochanką będzie tak samo, nie będzie różnicy. A ta niby inność to mózg płata figle. Takie coś może napisać tylko totalny teoretyk, ktoś kto nigdy nie miał okazji porównać. A najlepsze jest to, że wciągamy się w taką dyskusję i tłumaczymy teoretykowi, że jest różnica, wyraźna, słyszalna, w każdym aspekcie, że ludzie na ulicy na chodniku nawet by ją usłyszeli. Nie, wydaje ci się tylko, to psychoakustyka. -Nic mi się nie wydaje. -To udowodnij pomiarami.

I tak na X stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wito76 napisał:

mnie taka dyskusja to coś jakby napisać, że przecież fizycznie każdy facet pasuje do każdej kobiety i z każdą kochanką będzie tak samo, nie będzie różnicy. A ta niby inność to mózg płata figle. Takie coś może napisać tylko totalny teoretyk, ktoś kto nigdy nie miał okazji porównać

Coś mam wrażenie że jednak nie przemyślałeś tego postu.

Dopiszę że nie chodzi o  to że będzie "tak samo" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...