Skocz do zawartości

Kable i pomiary, czyli niekończące się offtopy


Recommended Posts

27 minut temu, Dzik napisał:

podłączał te super kable do różnego sprzętu i sprawdzał, czy coś się zmienia na wyjściu - nie zmienia się

Pokaż mi to właściwe wyjście, czyli miejsce pomiarowe w którym słuchamy, że się nie zmienia. Nie interesuje mnie pomiar na zaciskach przewodu w "połowie" systemu audio. Taki pomiar jest oderwany od rzeczywistości, od wpływu wielu dodatkowych czynników środowiskowych mających wpływ na to co słyszymy. Nie wykluczajmy z pomiarów zakłóceń, sprzężeń, dopasowań, kompatybilności i wielu innych składowych na to co słyszymy w kontekście wymiany przewodów, które różnie będą wchodziły w interakcje z całym środowiskiem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Z tej wypowiedzi odnoszę wrazenie ze z "łatwością" wrzucam tu przykłady. W/w "łatwość" można roznie interpretować! Jesteś pewny że chcesz by to "tak właśnie" było odebrane?

Luz. Po prostu pomylona tabletka czy też nie, placebo - to taki fajny przykład do zdeprecjonowania jakiegokolwiek tematu. Miały być w systemie drogie kable a w rzeczywistości były "zwykłe", miał grać streamer za 10k a grał Wiim - i pacjent-cwaniak się nie poznał, wiesz, tabletka placebo to taki ulubiony gadżecik w zależności od potrzeb danej dyskusji. Nie drążmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dzik napisał:

No ale chociażby Amir podłączał te super kable do różnego sprzętu i sprawdzał, czy coś się zmienia na wyjściu - nie zmienia się. Nie wiem, co można zrobić więcej.

Amir stwierdził, że Wiim jest "transparentny", kryształowy jak Banaś i "płataniem figli w mózgu" znowu wytłumaczysz że gra jak gra czyli przeciętnie i adekwatnie do ceny ? Pewnie mózg podpowiada, że w tej cenie tak ma grać.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mateolo2 napisał:

Ja nie chce wchodzić w tę dyskusję, ale tylko to tutaj pozostawię:

I jeszcze raz gorąco poproszę, jako autor tego wątku o przeniesienie się z tematem kablowym do wątku o kablach :) 

Dobrego Dnia Wszystkim!

A jak ktoś wrzuci film z UFO albo z trzygłowym Dzikiem to też od razu jest to dowód na ich istnienie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wito76 napisał:

Wiim też wyszedł w pomiarach "transparentny", kryształowy jak Banaś i "płataniem figli w mózgu" znowu wytłumaczysz że gra jak gra ?

Tak.

Nawet w tym temacie ludzie, którzy mają ten sprzęt twierdzą, że nie słyszą różnicy w odniesieniu do droższych transportów. Skoro więc pomiary też nic nie wykazują, to do jakiej konkluzji dojdziesz:

a) masz nadzwyczajny słuch, a pomiary nie grają,

b) może to jednak placebo i warto zrobić ślepy test.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzik napisał:

to do jakiej konkluzji dojdziesz:

c) Właśnie w tym temacie są ludzie, którzy mają ten sprzęt i słyszą ewidentną różnicę w każdym aspekcie względem innych transportów.

9 minut temu, Dzik napisał:

i warto zrobić ślepy test.

Każdy chyba ma swój ulubiony set utworów , obsłuchany wielokrotnie i znasz w takich utworach każdy dźwięk, każdą nutę. I co ja tu mam mierzyć? W jednej konfiguracji sprzętowej słyszę kontrabas jakby gość stał obok, słyszę fakturę strun a w drugiej namiastkę, dźwięki z narzuconym kocem - o jakim placebo my mówimy? Tu nie chodzi o żaden szyderczy nadzwyczajny słuch, a o zwykłe słuchanie i dwa różne światy muzyczne. Naprawdę zwątpiłem teraz, ręce opadają. Naprawdę nie wierzysz w to, że dwa urządzenia cyfrowe grają inaczej? 

Kurde, co ja piszę, to nie jest przecież kwestia wiary tylko włączenia i posłuchania, no głuchy by usłyszał różnicę przecież. Dopóki nie podłączysz nie posłuchasz to do emerytury będziesz pisał bzdury i robił z siebie audio trolla.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dzik napisał:

Burz słonecznych, promieniowania kosmicznego... To jest smoleńska logika.

Zmierz sobie wiesz co i na tej podstawie określ jakie masz libido. To jest smoleńska logika. Przekonuję do zaakceptowania pomiaru jabłek z jabłkami. Nie da się mierzyć banana i porównywać jego miary do tego jak smakuje. 

Należy mierzyć to co jest najbliżej naszych wrażeń słuchowych. Jeżeli chcemy porównać konturowość czy szybkość basowych nut to ustalmy co je definiuje w miejscu odsłuchu. Znajdźmy narzędzia do pomiaru. Zróbmy to właściwie, a nie jak Amir w oderwaniu od rzeczywistości na sole laboratoryjnym próbując dopasować domenę elektrycznych wartości napięć do rozkładu ciśnienia powietrza w naszych przewodach słuchowych 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MariuszZ napisał:

Zróbmy to właściwie, a nie jak Amir w oderwaniu od rzeczywistości na sole laboratoryjnym próbując dopasować domenę elektrycznych wartości napięć do rozkładu ciśnienia powietrza w naszych przewodach słuchowych

A tu się zgodzę, tyle że następnym krokiem powinien być ślepy test

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

@Fafniak a na czym stanęło jeśli chodzi o ślepy test kabli u Bogusława?

Nigdy nie miało być ślepych testów u Bogusława. Miały być u mnie i wstępnie się dogadywaliśmy co do terminu. Niestety potem Marcinowi posypało się zdrowia, a jeszcze później Rosja zaatakował Ukrainę. Uznaliśmy zgodnie, że w tej sytuacji są ważniejsze rzeczy niż testowanie kabli (i ich użytkowników). Myślę, że kiedyś jeszcze do tego wrócimy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Wito76 napisał:

Właśnie w tym temacie są ludzie, którzy mają ten sprzęt i słyszą ewidentną różnicę

No ale ja mówiłem o tych, co niczego takiego nie słyszą, bo tacy też się tu wypowiadali.

17 minut temu, Wito76 napisał:

Tu nie chodzi o żaden szyderczy nadzwyczajny słuch, a o zwykłe słuchanie i dwa różne światy muzyczne. (...) Naprawdę nie wierzysz w to, że dwa urządzenia cyfrowe grają inaczej? 

Naprawdę nie wierzę, ale gdybyś ułamek tej energii, którą wykorzystujesz na polemiki z „głuchymi” poświęcił na nagranie tego „innego muzycznego świata”, to może bym zwątpił. Byłbyś pierwszą osobą na forum, która w tej materii pokazałaby coś więcej niż złość.

11 minut temu, MariuszZ napisał:

Zmierz sobie wiesz co i na tej podstawie określ jakie masz libido.

hmmm.png

(Widzę że populizm rośnie wprost proporcjonalnie do frustracji. Oby co innego się w efekcie nie skurczyło.)

17 minut temu, MariuszZ napisał:

Zróbmy to właściwie, a nie jak Amir w oderwaniu od rzeczywistości na sole laboratoryjnym próbując dopasować domenę elektrycznych wartości napięć do rozkładu ciśnienia powietrza w naszych przewodach słuchowych

Amir nie ma żadnego laboratorium, po prostu podpina te kable do lepszych i gorszych urządzeń, żeby sprawdzić czy jest jakakolwiek różnica na wyjściu – bo to, co na wyjściu ma jednak, naprawdę, NIESTETY, trochę związek z tym, co słyszysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, seba3002 napisał:

@Fafniak a na czym stanęło jeśli chodzi o ślepy test kabli u Bogusława?

W dużym skrócie.

Boguś chciał zrobić ślepy test (sam się zdeklarował), ale na luzie, bez dochowania podstawowych zasad. Przy okazji chciał żeby sie z nim założyć. Takie fajne zasady sobie wymyślił. W efekcie nic nie wyszło

21 minut temu, Rafał S napisał:

Nigdy nie miało być ślepych testów u Bogusława.

Miały być

21 minut temu, Rafał S napisał:

Miały być u mnie i wstępnie się dogadywaliśmy co do terminu.

Fakt, ale :

21 minut temu, Rafał S napisał:

Marcinowi posypało się zdrowia, a jeszcze później Rosja zaatakował Ukrainę. Uznaliśmy zgodnie, że w tej sytuacji są ważniejsze rzeczy niż testowanie kabli

tak wyszło, potwierdzam

21 minut temu, Rafał S napisał:

Myślę, że kiedyś jeszcze do tego wrócimy.

Mam nadzieję.

26 minut temu, Wito76 napisał:

Kwestionujesz mam wrażenie dla zasady, bo jednak w swoim systemie stosujesz te różne voodu

Pisałem już wielokrotnie i mam wrażenie że specjalnie zapominasz o tym. Kupiłem różne by dowiedzieć się czy w ślepym teście rozpoznam różnice.

Mam teraz sprzedawać kable z ogromną stratą? Ceny które ja bym zaakceptował, nie akceptują nabywcy. Co do innych "voodu" to co masz na myśli ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mask Singer jest najlepszym ślepym testem ;) Odgadłem każdego kogo znałem 😜 

zostali : deszcz - natasza urbańska , kot - marcin miller boys , bociek o ile pamiętam - skórzyński , słońce - być może rozenek , chociaż ostatnio piosenka chylińskiej była taka jakby to ona sama udawała ,że nie umie śpiewać. 5ta to ciężko stwierdzić jeśli się kogoś nie słyszało ale być może Kukulska ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T Z6 napisał:

Zamowilem Wireworlda a teraz dopiero zauwazylem ze Magnat nie posiada w wejsciu zasilajacym uziemienia😂.

Przecież pisałem, że to urządzenie w II klasie ochronności,  nie oznacza, że nie możesz podłączyć tego WW.

Dlatego ciekawiło mnie, co tam się wydarzy.

3 godziny temu, Dzik napisał:

No ale chociażby Amir podłączał te super kable do różnego sprzętu i sprawdzał, czy coś się zmienia na wyjściu - nie zmienia się. Nie wiem, co można zrobić więcej.

Na jakim wyjściu? 

 Mariusz sugeruje, że wpięty kabel w system powinen być mierzony pomiarem akustyki, a mikrofon w miejscu gdzie głowa słuchacza. 

A nie na stole "laboratoryjnym".

 

1 godzinę temu, mateolo2 napisał:

jeszcze raz gorąco poproszę, jako autor tego wątku o przeniesienie się z tematem kablowym do wątku o kablach :)

A co pisałem wczoraj?

To było do przewidzenia, że tak się potoczy temat.

Nigdy więcej nie pisz na tym forum, że przewód zasilający poprawił Tobie brzmienie systemu audio, nigdy!

😉

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DiBatonio napisał:

Przecież pisałem, że to urządzenie w II klasie ochronności,  nie oznacza, że nie możesz podłączyć tego WW.

Dlatego ciekawiło mnie, co tam się wydarzy.

Na jakim wyjściu? 

 Mariusz sugeruje, że wpięty kabel w system powinen być mierzony pomiarem akustyki, a mikrofon w miejscu gdzie głowa słuchacza. 

A nie na stole "laboratoryjnym".

 

A co pisałem wczoraj?

To było do przewidzenia, że tak się potoczy temat.

Nigdy więcej nie pisz na tym forum, że przewód zasilający poprawił Tobie brzmienie systemu audio, nigdy!

😉

 

Hahaha! :) Dobra tam, niech się chłopaki wyżyją :)

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DiBatonio napisał:

Na jakim wyjściu? 

 Mariusz sugeruje, że wpięty kabel w system powinen być mierzony pomiarem akustyki, a mikrofon w miejscu gdzie głowa słuchacza. 

A nie na stole "laboratoryjnym".

No ale taki pomiar, żeby miał sens, musiałby być wykonany w warunkach studyjnych.

Pytanie tylko, jaki ma to sens, bo żeby coś innego wyszło z głośników, to musi do nich najpierw wejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli posiadajac urzadzenia w tej drugiej klasie ochronnosci nie ma sensu nawet myslec o wymianie zasilajacych przewodow.

3 minuty temu, DiBatonio napisał:

Zobaczysz, zostaniesz forumowym odszczepieńcem 😉

Koledzy się odwrócą od Ciebie 😆

Dlaczego?

Wtyczka nie pasuje? 😛

Brak pinu do uziemienia w Magnacie.To jest sens podlaczac przewod z wejsciami na trzeci uziemiajacy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...