Skocz do zawartości

Zwykły RCA vs Melodica MD2R05


Ace2

Recommended Posts

Wszyskie przewody mam oparte na marce Melodika, łącznie to kilkadziesiąt metrów. Czy kabel zamula? Hmm... To raczej pejoratywne znaczenie. A może temperuje? Wolę naostrzony ołówek niż tępy ;) A że mam Klipsche to dla mnie więc melioratywna cecha. I jak to możliwie że one dobrze grają...?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wątek się zrobił, tylko nie potrzebne komentarz broniące typu a mi fajnie gra. Nie był taki zamysł tego wątku. Początkowo byłem zadowolony, że mam markowe kable. Opisy, testy wszystko cacy. Pierwszy podłączyłem do CD i grało być może nieświadomie nawet brak dynamiki mi umknął ale podłączenie do Noda drugiego kompletu sprawiło, że coś na ucho nie tak. Reszty już na będę pisał, dziś przyjdzie inny kabel. Efekt taki , że odesłałem jeden komplet kabli Melodiki, drugi wystawiłem na olx, nawet kable głośnikowe Melodiki (ok 2x10m 4mm2 z wtykami bananowymi) wymontowałem z drugiego układu odsłuchowego kolumn i też wystawie to na sprzedaż za pół ceny. Ogólnie foch na Melodike.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Ace2 napisał:

tylko nie potrzebne komentarz broniące typu a mi fajnie gra

Chyba żartujesz. Acha, czyli że jak Tobie źle gra (czego nie mam zamiaru negować), to nikt nie ma prawa napisać że u niego jednak gra bez zarzutów? Skoro decydujesz się na krytykę i wypowiadasz się o tym publicznie na forum to licz się także z tym że ktoś ma odmienne zdanie i zaakceptuj to po męsku. Równie dobrze mogę napisać że to Twój wzmacniacz jest przymulony i potrzebujesz kabel który rozjaśni jego barwę. Jeśli to w ogóle możliwe - nie mam zamiaru wchodzić (jeszcze) w tego typu dyskusje. Na co mi to... Żeby znowu moderator uznał że nie wpisuję się w główny nurt wątku i kazał otworzyć mi własny? To nie kółeczko wzajemnej adoracji, a jak masz problem z moim wpisem to go zgłoś do moderacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

Ładny wątek się zrobił, tylko nie potrzebne komentarz broniące typu a mi fajnie gra. Nie był taki zamysł tego wątku. Początkowo byłem zadowolony, że mam markowe kable. Opisy, testy wszystko cacy. Pierwszy podłączyłem do CD i grało być może nieświadomie nawet brak dynamiki mi umknął ale podłączenie do Noda drugiego kompletu sprawiło, że coś na ucho nie tak. Reszty już na będę pisał, dziś przyjdzie inny kabel. Efekt taki , że odesłałem jeden komplet kabli Melodiki, drugi wystawiłem na olx, nawet kable głośnikowe Melodiki (ok 2x10m 4mm2 z wtykami bananowymi) wymontowałem z drugiego układu odsłuchowego kolumn i też wystawie to na sprzedaż za pół ceny. Ogólnie foch na Melodike.

A u mnie tak: głośnikowy melodiki został 😉 ale IC jednak Neotech plus Furutech. Neo cd do wzmaka a Furutech Dac do wzmaka. U mnie akurat taka konfiguracja się sprawdziła więc to subiektywne odczucia w zależności od całego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Butler napisał:

Chyba żartujesz. Acha, czyli że jak Tobie źle gra (czego nie mam zamiaru negować), to nikt nie ma prawa napisać że u niego jednak gra bez zarzutów? Skoro decydujesz się na krytykę i wypowiadasz się o tym publicznie na forum to licz się także z tym że ktoś ma odmienne zdanie i zaakceptuj to po męsku. Równie dobrze mogę napisać że to Twój wzmacniacz jest przymulony i potrzebujesz kabel który rozjaśni jego barwę. Jeśli to w ogóle możliwe - nie mam zamiaru wchodzić (jeszcze) w tego typu dyskusje. Na co mi to... Żeby znowu moderator uznał że nie wpisuję się w główny nurt wątku i kazał otworzyć mi własny? To nie kółeczko wzajemnej adoracji, a jak masz problem z moim wpisem to go zgłoś do moderacji.

 

Rozpisałeś się i sam sobie odpowiedziałeś :) post z dupy i nic nie wnosi. Trzeba czytać ze zrozumieniem co napisałem. Nie interesuje mnie co i komu i jak mi się wydaje. Przeczytaj temat 1 postu. Chciałem wiedzieć dlaczego jak jest i co zmienić aby tak nie było. Jakieś takie dygresje złośliwe wskazują , że nie masz nic do powiedzenia.

29 minut temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem jak kupowac chorda to dołożyc do clearway. Wiem że droższy ale z rabatem może warto?

Możemy Ci wysłać na test. chcesz?

Piotr

Chętnie. Choć on nie jest na tyle drogi , że nie jest to dołożyć bo cena jest z 500zł czyli prawie 3 razy drożej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ace2 napisał:

Jakieś takie dygresje złośliwe wskazują , że nie masz nic do powiedzenia.

To powtórzę, jak masz z tym problem to zgłoś do moderacji. Mariusz się pewnie ucieszy. Mi Melodika wpasowała się w system i nie widzę powodu dla którego nie mógłbym wypowiedzieć się w tej kwestii. Ty masz foch na Melodike, ja nie mam co po krótce wyjaśniłem, złośliwe dygresje także zachowaj dla siebie, ja nie będę ciągnąc tematu. Jeśli przesadzam to przepraszam, nie moją intencją jest bycie złośliwym, nie lubię jednak jak ktoś mi próbuje zamknąć usta a takie próby odczułem w Twoim wykonaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2022 o 22:48, lysyrafal napisał:

Wszystko jest ok i nie ma w tym nic dziwnego. Dużo zależy od reszty toru i własnych preferencji.

Dzień dobry,

Czytam waszą ciekawą dyskusję, aż nabrałem ochoty zapytać w takim razie...

Jaki tor polecacie (wzmacniacz, dac, streamer, cd-ek oraz głośniki) do kabla Melodica MD2R05 ??? 🙃

A do marketingowców pytanie czy można pożyczyć kable na odsłuchy? 🙃

Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

To powtórzę, jak masz z tym problem to zgłoś do moderacji. Mariusz się pewnie ucieszy. Mi Melodika wpasowała się w system i nie widzę powodu dla którego nie mógłbym wypowiedzieć się w tej kwestii. Ty masz foch na Melodike, ja nie mam co po krótce wyjaśniłem, złośliwe dygresje także zachowaj dla siebie, ja nie będę ciągnąc tematu. Jeśli przesadzam to przepraszam, nie moją intencją jest bycie złośliwym, nie lubię jednak jak ktoś mi próbuje zamknąć usta a takie próby odczułem w Twoim wykonaniu.

Nie wiem o co się rzucasz. Nikt ci nie chce zamknąć ust. Weź chłopie wyluzuj. Tobie pasuje i ok. Mnie to mało obchodzi bo mi nie i tyle. Nie wiem czemu się nakręcasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ace2 napisał:

Nie wiem o co się rzucasz.

Nie rzucam się, jeśli tak do odczułeś to przepraszam. Słowo pisane...

11 minut temu, Ace2 napisał:

Nikt ci nie chce zamknąć ust.

1 godzinę temu, Ace2 napisał:

Ładny wątek się zrobił, tylko nie potrzebne komentarz broniące typu a mi fajnie gra.

Ja tak to zinterpretowałem, krytykujesz pozytywne nastawienie do Melodiki dyskredytując mój wpis. To nie było moim zdaniem w porządku.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Matt Daemon napisał:

Neotech warto od Cyferki - zrobi w dobrych pieniądzach. Na olxie zobaczysz z Radomia kolega. Ja 3004 polecam.

Znam, korzystałem i również polecam Pana Tomka z Radomia . Od słowa do słowa, pogawędziliśmy trochę, przyjeżdżał kiedyś "do mnie" na ryby i dostałem z tego tytułu rabat :). 

Aktualnie mam w posiadaniu Neotech 3002, @Ace2nie podszedł mi zupełnie. Niby miedź monokrystaliczna OCC plus jakieś nitki srebra czyli tak na bogato i ekskluzywnie, ale robi trochę bałaganu w brzmieniu. Nie chodzi o to, że jest srebro i iskrzy, sieje sybilantami, nic z tych rzeczy, po prostu tak trochę "cierpko" gra. Dużo, dużo lepiej podszedł mi Neotech 5220, który też teraz mam, ten prostokątny przewodnik, kojarzysz pewnie- niby zwykła OFC czyli mniej arystokratycznie, ale ma fajną barwę, nie jest chyba neutralny, ociepla trochę ale w super sposób to robi. Jest i dynamicznie i szczegółowo, bas krótki, taki trampolinowy. Podoba mi się ten 5220. Ciekawe jak droższy 3220, ta sama konstrukcja tylko OCC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, oczywiście nie będę się ustosunkowywał do wcześniejszego komentarza sklepu RMS skierowanego do mnie w sprawie Melodika. Nie to, że się dopiero obudziłem i nie zdaję sobie sprawy że recenzje są na zamówienie, tylko po prostu szkoda brnąć w taką dyskusję, niewygodną zwłaszcza dla sprzedawcy. Jest takie powiedzenie "nie pytaj bo ci odpowiedzą" i tak co najwyżej skomentuję wpis do mnie ze strony sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wito76 napisał:

Aaa, oczywiście nie będę się ustosunkowywał do wcześniejszego komentarza sklepu RMS skierowanego do mnie w sprawie Melodika. Nie to, że się dopiero obudziłem i nie zdaję sobie sprawy że recenzje są na zamówienie, tylko po prostu szkoda brnąć w taką dyskusję, niewygodną zwłaszcza dla sprzedawcy. Jest takie powiedzenie "nie pytaj bo ci odpowiedzą" i tak co najwyżej skomentuję wpis do mnie ze strony sklepu.

A czym się przejmujesz? komentuj do woli. I tak wszystkie sklepy naciągają klientów na te elementy i firmy na których mają największą przebitkę lub są ich większymi dystrybutorami .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie przejmuję. Marketing istnieje od starożytności począwszy od handlu bazarowego czy obwoźnego. "Naciąganie" to stały element tego procesu. Tylko akurat dwie firmy, jedna to Melodika a druga to znany polski producent kolumn są po prostu wręcz bezczelne w swoich recenzjach na zamówienie. Tani fioletowy kabelek opisywany jest jak produkt Premium Hifi i niestety to już trochę przegięcie bez cienia pokory. Tak jak człowiek otwiera lodówkę a w niej Lewandowski tak szukając czegoś o kablach wszędzie och ach jaki super ten fioletowy. No ale na tym to polega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jacek M napisał:

Jaki tor polecacie (wzmacniacz, dac, streamer, cd-ek oraz głośniki) do kabla Melodica MD2R05 ??? 🙃

Przewody dobieramy na końcu, gdy wszystko inne z toru już mamy, a nie na odwrót.

16 godzin temu, Butler napisał:

Wszyskie przewody mam oparte na marce Melodika, łącznie to kilkadziesiąt metrów. Czy kabel zamula? Hmm... To raczej pejoratywne znaczenie. A może temperuje? Wolę naostrzony ołówek niż tępy ;) A że mam Klipsche to dla mnie więc melioratywna cecha. I jak to możliwie że one dobrze grają...?

Normalnie i tego się trzymaj, jak Ci odpowiada jego brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Znam, korzystałem i również polecam Pana Tomka z Radomia . Od słowa do słowa, pogawędziliśmy trochę, przyjeżdżał kiedyś "do mnie" na ryby i dostałem z tego tytułu rabat :). 

Aktualnie mam w posiadaniu Neotech 3002, @Ace2nie podszedł mi zupełnie. Niby miedź monokrystaliczna OCC plus jakieś nitki srebra czyli tak na bogato i ekskluzywnie, ale robi trochę bałaganu w brzmieniu. Nie chodzi o to, że jest srebro i iskrzy, sieje sybilantami, nic z tych rzeczy, po prostu tak trochę "cierpko" gra. Dużo, dużo lepiej podszedł mi Neotech 5220, który też teraz mam, ten prostokątny przewodnik, kojarzysz pewnie- niby zwykła OFC czyli mniej arystokratycznie, ale ma fajną barwę, nie jest chyba neutralny, ociepla trochę ale w super sposób to robi. Jest i dynamicznie i szczegółowo, bas krótki, taki trampolinowy. Podoba mi się ten 5220. Ciekawe jak droższy 3220, ta sama konstrukcja tylko OCC. 

Pobawiłem się trochę kabelkami po powyższej lekturze 😉 i stwierdzam że w moim secie furutech i z Ifi zen dac2 i z cd zagrał najlepiej. W porównaniu do neotecha 3004 nieco wyostrzył góry ale absolutnie in plus. Jest bardziej szczegółowo ale bez kłucia w uszy... neotech zagrał tak Witku jak piszesz o 3002 u Ciebie. Teraz słysze już że do Oppo raczej potrzebuję jaśniejszego kabelka w moim zestawieniu. Pięknie wtedy wykorzystuje wstęgę w kolumnach.  Zobaczymy jeszcze przy dłuższym odsłuchu czy jakoś nie zamęczy.

Jeszcze jedna ciekawostka Furutech bardziej trzyma w ryzach bas. To w moim zestawieniu zaleta w związku z dużymi możliwościami Kapp w niskich rejestrach. Fajnie to słychać teraz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: cofam pierwszą tezę ha ha .  Jednak trochę kłuje 😉 z CD jest jak napisałem - bardzo udana para. Z daciem jednak za ostro. Ale znowu neotech 3004 z daciem jakoś tak za bardzo pudełkowo. W ifi kości burr browna - niby powinno być cieplejsze granie więc ten jaśniejszy kabelek powinien się zgrać. Niemniej już widzę że potrzebuję bardziej neutralnego IC do dacia. 

Inna sprawa, że ostatni tydzień to u mnie typowo analogowe odsłuchy drapakowe... to i granie i wrażenia cieplejsze ... echhh

 

Edytowano przez Matt Daemon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ace2 napisał:

I tak wszystkie sklepy naciągają klientów na te elementy i firmy na których mają największą przebitkę lub są ich większymi dystrybutorami .

Chłopie czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się co Ci napisać. Nie pasuje Ci Melodika ok. ,ale dlaczego podważasz opinie osób , którym ten kabel wpasował się w system. Obrażasz ludzi pracujących w Salonach pisząc o naciąganiu. Pytasz o jakieś gotowe rozwiązania dla brzmienia swojego systemu, którego nikt nie słyszał. 

Mam coaxialny Furutecha , Neotecha , Nordosta , Kimber Cable , KaCsa , Yarbo , Monster Cable , Prolinka i Melodiki. Melodika od nich nie odbiega w moim systemie niczym.  Mam Melodikę do suba i też nie narzekam. To , że wkurza mnie agresywny marketing Melodiki to fakt , ale takie są prawa handlu.

Do tego jaki kabel będzie Ci pasował musisz dojść sam , nie ma innej drogi. Nie można opierać się na opiniach osób trzecich , to nic nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Chłopie czytam Twoje wypowiedzi i zastanawiam się co Ci napisać. Nie pasuje Ci Melodika ok. ,ale dlaczego podważasz opinie osób , którym ten kabel wpasował się w system. Obrażasz ludzi pracujących w Salonach pisząc o naciąganiu. Pytasz o jakieś gotowe rozwiązania dla brzmienia swojego systemu, którego nikt nie słyszał. 

Mam coaxialny Furutecha , Neotecha , Nordosta , Kimber Cable , KaCsa , Yarbo , Monster Cable , Prolinka i Melodiki. Melodika od nich nie odbiega w moim systemie niczym.  Mam Melodikę do suba i też nie narzekam. To , że wkurza mnie agresywny marketing Melodiki to fakt , ale takie są prawa handlu.

Do tego jaki kabel będzie Ci pasował musisz dojść sam , nie ma innej drogi. Nie można opierać się na opiniach osób trzecich , to nic nie da.

Tak w temacie.... u mnie kolumnowa melodika bardzo ładnie się np wkomponowała w system, także różnie to bywa 😉 tak jak piszesz - słuchać i eksperentować. Ja byłem wielbicielem neotecha dopóki nie poeksperymetowałem z furutechem i qed. Teraz stoję przed zmianą neotecha na, jak wyżej coś rozdzielczego ale bardziej neutralnego jednak 😉 czyli kolejne odsłuchy i eksperenty 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...