Skocz do zawartości

Kino do 3500zl


Cichy85

Recommended Posts

Witam od 10 lat jestem posiadaczem SAMSUNG HT-E5500 3D i chciałbym zmienić na coś przez co wyskoczę z butów ;d(w porownianiu z tym co mam).

Szukam czegoś i malych gabarytach typu Onkyo HT S3910 i chyba pioniera widzialem.

Prosze mi cos polecic, glownie chodzi o  filmy i 99% ogladam lektor/dubbing.

Moze byc bez blue raya bo mam xsx i ps5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet taki jak w tytule czyli 3500zł. 
Tutaj pojawia się problem, ponieważ wiele amplitunerów obecnie produkowanych pochłania cały budżet, a gdzie kolumny? W mojej ocenie warto byłoby poszukać wśród sprzętu używanego. 
Na znanym portalu aukcyjnym znajdziesz w kwocie 1800zł bardzo fajny zestaw 5.1 Tannoy HTS-101XP. Musiałbyś jedynie poszukać amplitunera pod ten zestaw. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma setu kina bez suba.

Jamo teraz od roku jest w grupie z Jamo, Klipsche, Magnatem i Heco. Ale ich brzmienie nie jest strojone pod te kolumny.

Musisz polować na używane.

18 godzin temu, Cichy85 napisał:

Prosze mi cos polecic, glownie chodzi o  filmy i 99% ogladam lektor/dubbing.

Dobra kalibracja i centralny by się przydał. Dubbing jeszcze ok. Ale lektor jest u nas bardzo słabo robiony i często centralny gra po prostu źle.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po licznych obserwacjach po necie zwiększam budżet do 7k ale jeśli możecie  swoje propozycje określić np coś do 4k,5k itd do 7k.

Pokój mam 3,3x3,4 czyli ponad 11m2 więc klitka trochę 😜 i o ile to ma sens to prosiłbym o zestaw który pózniej i udzwignie i można powiększyć na np 5.1.2 bo celuje w 5.1.

I przypominam że szukam bardziej półkowych zestawów.

https://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/KLIPSCH-REFERENCE-THEATER-PACK-5.0/1148

Zestaw nie musimy mieć jebnięcia ale samą jakością umilić mi oglądanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o amplituner to bardzo dobrze z Klipschami zgrywa się Denon 1700h lub S960h, ociepli brzmienie.  
Z przewodami nie ma sensu patrzeć na grubość. Tutaj ważniejsze jest odpowiednie dobranie. W takim zestawie polecałbym spojrzeć w kierunku Van den Hul Twin Red lub Chord Leyline X, dzięki któremu zachowasz dynamiczne brzmienie kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pozwolę otworzyć temat ponownie, żeby nie duplikować :)

Widziałem, że padła nazwa denon avr-x1700h dab i właśnie na tym chciałbym zbudować swój zestaw - jako początkujący/teoretyk w kwestii audio chciałbym dopytać kolegów z branży czy to co sobie wymyśliłem kupy się trzyma.

Sam zestaw będzie skłądany częściowo, aby ograniczyć jednoczesne koszty.

Mój pokój około 20m2

chce zbudować zestaw docelowo 5.1 i zależy mi na obsłudze najnowszych standardów audio/video i dłuższym wsparciu producenta jako, że kupię to pewnie na wieczność bądź aż ktoś z nas padnie - sprzęt albo ja :)

 

to co sobie wymyśliłem na ten moment:

denon avr-x1700h dab

front Melodika MK30 MK3 - zalażałoby mi na bassreflex z przodu

BLC20 centralny

Bipolowe BLS20

Suba jeszcze nie wybrałem tutaj prosiłbym o poradę - chociaż wstępnie myślałem o KLIPSCH R-12SW, chociaż najchętniej jakiś zgrabny bo miesjca na suba nie mam dużo,

 

być może ktoś może mi poradzić coś sensownego z KLIPSCH, jako, że podobaja mi się te brązowe "kopułki" głośników, a nie ukrywam, że jestem estetą i wygląd również jest dla mnie ważny.

Używanie generalnie do oglądania szeroko rozumianego TV, pliki, VOD oraz do strumieniowania muzyki po blutaczu i radia.

 

Budżet nie jest stały jako że sprzęt będzie składany powoli na przestrzeni pewnego okresu czasu, ale nie chcę przegiąć - mam też inne kosztowne pasje -  dla założeń przyjmijmy okoloce 7000zł chociaż jestem w stanie w jakimś stopniu się nagiąć - lepiej raz a dobrze :)

 

Jeżeli jest taka potrzeba mogę wysłać rozrsowanie pokoju ale zajmie mi to chwilkę.

dziękuję za każdą uwagę i  kłaniam się nisko ;)

 

Edytowano przez eflymann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, eflymann napisał:

zalażałoby mi na bassreflex z przodu

Dlaczego na tym Ci zależy? Postawienie kolumn i bliskość ściany nie jest uzależniona w ogóle od bas reflexu. Albo inaczej. Od całej konstrukcji kolumny a nie tylko od BR. To że otwór jest z przodu nie oznacza że możesz sobie z automatu skrzynkę walnąć przy samej ścianie. 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Dlaczego tak uważasz? Postawienie kolumn i bliskość ściany nie jest uzależniona w ogóle od bas reflexu. Albo inaczej. Od całej konstrukcji kolumny. A nie tylko od nas reflexu. To że otwór jest z przodu nie oznacza że możesz sobie z automatu skrzynkę walnąć przy samej ścianie. 

Hej,

 

przy samej ścianie i tak nie jestem w stanie postawić ze względu na listwy przypodłogowe + kable a wiadomo, że głośnik nie może niczego dotykać poza ziemią :) Zależy mi na tym ,żeby móc zminimalizować odległośc od ściany, chętni wysłucham każdej opinii jak to ustawić i na co zwrócic uwagę.

 

Także dzięki za koment i prosze o więcej :)

 

Edytowano przez eflymann
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to BS z przodu, z tyłu, czy od spodu, najlepiej kolumn w ogóle nie stawiać w bardzo małej odległości od ścian, chyba że lubisz dudnienie które z dobrej jakości basem nie ma za wiele wspólnego. Nie brałbym pod uwagę nigdy takiego kryterium wyboru. Są kolumny które są "przyjazne" takiemu przyściennemu ustawieniu, ale to nie położenie BR daje im tą cechę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Butler napisał:

Czy to BS z przodu, z tyłu, czy od spodu, najlepiej kolumn w ogóle nie stawiać w bardzo małej odległości od ścian, chyba że lubisz dudnienie które z dobrej jakości basem nie ma za wiele wspólnego. Nie brałbym pod uwagę nigdy takiego kryterium wyboru. Są kolumny które są "przyjazne" takiemu przyściennemu ustawieniu, ale to nie położenie BR daje im tą cechę.

W świetle tego co piszesz nasuwa się pytanie, czy wskazane kolumny MK3 są "przyjazne" temu rozwiązaniu w świetle ogólnej  sensowności całego zestawu. I co to oznacza mała odległość od ściany - wiesz o co chodzi, kolumny na środku pokoju bądź co bądź słabo wyglądają w większości pomieszczeń ;) 

Tutaj pojawia się też kwestia biipolów, które będą stały na tylnej półce znajdującej się na wysokości głowy po obu stronach kanapy i też nie będą miały za dużo miejsca za sobą, mówię tu dosłownie o max 3cm od ściany.

Podsumowując przyjrzę się każdemu proponowanemu przez starych wyjadaczy rozwiązniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki typu bipol/dipol jak Melodika BLS20 są zaprojektowane typowo do montażu naściennego. Amplituner i tak obcina im pasmo poniżej 80Hz więc nie ma tam problemu z basem. Kolumny frontowe (jakie by nie były) nie stawiaj absolutnie bliżej jak 20cm, a najlepiej to co najmniej 30cm Wszystko i tak wychodzi później "w praniu" jak podłączysz całość i zaczniesz odsłuchy. Zerknij tu na dyskusję 

 

received_580360149400122.jpeg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...