Skocz do zawartości

Buchardt Audio S400 MKII - czym napędzić ?


xaos_1984

Recommended Posts

10 minut temu, soberowy napisał:

Pisałem, że system u @seba3002jest super do grania w tle np przy odkurzaniu a nie na orgietki ;)

Do odkurzania to się słuchawki zakłada a nie używa wybitnych ATC 😝

 

11 minut temu, soberowy napisał:

Żeby nie było off topic to jeśli faktycznie te kolumny mają ciepłe, gęste brzmienie to może Yamaha lub Krell ?

Nie wiem gdzie żeś Ty krella słuchał 😝, ale mi przychodzi jeszcze do głowy hegel. A jak ktoś się nie boi smieszkowania - marantz 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, J4Z napisał:

Szybki metal jest bardzo trudnym gatunkiem. Trzeba się nie lada nagimnastykować żeby nie męczył, ale jednocześnie grał przejrzyście, a podwójna stopa to jest horror w pokoju.

O tym możesz podyskutować z kolegą Piotrem / @nowy78/. Metal to u Piotra jak pieśni bardów w porównaniu z " rzeźnią ", którą mi puścił. I powiem szczerze dopracował system idealnie do tej muzyki. Nic się nie zlewa , Ushery z Passem dają rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, J4Z napisał:

jeśli chodzi o mnie to konstruktywna krytyka zawsze mile widziana, jakby co ;)

@tomek4446 ;)

P.S. Na forum też wal śmiało jak ktoś będzie pytać.

Co ? Już mam zaczynać ? Zaraz jak to było ? A , znalazłem już tą kartkę od Ciebie . " Takiego hi endu to jeszcze nigdy nie słuchałem , system spójny , bas .... ...... " :) 

Ludziska , nie jedzie się po to do kogoś by oceniać. Nikt nie ma takiego mandatu. by komuś mówić jak co ma u niego grać. Można przedyskutować , porozmawiać o dźwięku , porównać ze swoim . Zawsze znajdzie się jakaś cząstka, którą możemy przenieść do własnego brzmienia. Tak się tworzy krok po kroku obraz dźwięku jaki chcemy słyszeć u siebie na co dzień. Zdobywamy doświadczenie , by móc potem się odnieść do tego co czytamy choćby w recenzjach , czy na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomek4446 napisał:

Zawsze znajdzie się jakaś cząstka, którą możemy przenieść do własnego brzmienia. 

Tomek, tylko jak przenieść tę cząstkę jeśli - tak wynika z mojego skromnego doświadczenia - brzmienie systemu zwykle nierozerwalnie jest związane z akustyką?  Nie wystarczy zabrać komuś cały system, żeby mieć podobny dźwięk. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Nie wystarczy zabrać komuś cały system, żeby mieć podobny dźwięk. 

Seba dwie sprawy :

Pierwsza , tu nie chodzi o całe brzmienie pasma . Czasem o wybrzmiewanie basu , specyficzne uderzenia szczoteczek o talerz , innym razem o przestrzeń , układ sceny. Jednym słowem o drobiazgi , Pomijając niezaprzeczalny wpływ akustyki , wierz mi , że można to uzyskać potem u siebie. Drogi są różne ,od drobnych jak pozycjonowanie kolumn ,po radykalne jak zmianę kolumn lub elektroniki. Ale najważniejsze , że zakodowaliśmy sobie po takiej wizycie jakiś wzorzec, który chcemy usłyszeć , który jest tym naszym dźwiękiem.

Wiem o piszę , bo parę zasłyszanych elementów przeniosłem na własne podwórko.

A teraz drugie , piszemy nie na temat i zaraz dostaniemy pełen pakiet punktów i nas stąd wywalą. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 11:55, J4Z napisał:

A kto potrafi wychwycić kiedy stopy nie nadążają za muzyką? Albo kiedy brakuje im konturów? Serio, gdybym nie sprawdził na słuchawkach to nawet bym sobie sprawy nie zdawał. 

A widzisz czyli jednak jakiś punkt odniesienia jest. :)

Ja tak miałem z PMC. Te grają głębokim ale świetnie szybkim kontrolowanym basem. Mają mały skok membrany.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...