Skocz do zawartości

Buchardt Audio S400 MKII - czym napędzić ?


xaos_1984

Recommended Posts

Dzień dobry,

Dużo zostało już w tym wątku napisane i faktycznie (jak piszą forumowicze) najlepiej byłoby gdybyś umówił się na odsłuch w salonie i samemu rzucił uchem na różne konfiguracje. 

Do Buchardów S400 sugerujemy szybsze, przejrzyste i dynamicznie grające wzmacniacze... Może być Atoll IN-200, Roksan K3, Gato AMP-150 czy Moon 250i. Myślę, że Hegel również mógłby się spodobać. Najlepiej samemu ocenić - zapraszamy na odsłuchy! :)

 

Pozdrawiam,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A porównałeś je do czegoś innego przy zakupie? Bo chyba o to chodzi koledze wcześniej.

nie wiem jakie sa różnice względem modelu MKII ale jedynki zagrały dobrze z lepszą elektroniką. Tam musiał być wydajny piec który wyciągnął z tych kolumn potencjał.

Wtedy grają szeroką skalą i dynamiką za która są zachwalane.

Jasper 18 jeszcze nie słuchałem, ale faktycznie dobrym kompanem do porównania są Monitor Audio Gold 100.

Te grają ciepło. Maja znakomite detale w średnicy. Daleko im do kłującego grania. Nastawiają na melodyjność. I mają sporo basu jak na wielkość.

Tu nieco łatwiej o dobór elektroniki. Ale też warto w nią zainwestować.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prawie Audiofil napisał:

No trudno, trzeba będzie przerzucić się na techno. Co ja zrobię teraz z moim jazem i bluesem...

Czytaj ze zrozumieniem. Speed, Trash Metal jest  specyficzny. W innych rodzajach muzyki mogą być idealne. W Techno, Trance dawały radę. Do metalu nie polecam. 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Są wolne, mało rozdzielcze. W metalu wszystko się zlewa w 1 wielki ulep. Do techno mogą być.

W zasadzie mogę się z tym zgodzić. Z tym że wydaje mi się, że te kolumny potrzebują po prostu dużo przestrzeni, a wtedy mogą w pewnych gatunkach, takich jak wspomniany przez kolegę @Prawie Audiofil jazz czy blues, zagrać naprawdę wybornie. U mnie z racji niewielkich rozmiarów pomieszczenia, skrzydeł niestety nie rozwinęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 1Ender napisał:

Czytaj ze zrozumieniem. Speed, Trash Metal jest  specyficzny. W innych rodzajach muzyki mogą być idealne. W Techno, Trance dawały radę. Do metalu nie polecam. 

"W innych rodzajach muzyki mogą być idealne"

 Pozostaję więc przy moich gatunkach muzycznych...uffff. ;)

Sluchalem przed zakupem kilku innych w podobnym budzecie na tej samej elektronice w tym samym pomieszczeniu salonu audio.  Mialem dwie godziny dla siebie.

Żadne nie zrobily na mnie takiego wrażenia jak Buchardt. W koncu pojawiła się przestrzeń, piekna scena, dociążenie, po prostu emocje niezaleznie od tego co tam sobie puszczalem . Jak uwolnię kiedyś  dwa razy tyle na zakup innych, to wtedy byc może ruszę na odsluchy ponownie.  

Ale ok .To jest w końcu temat o jeszcze lepszym z pewnoscią modelu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 1Ender napisał:

Są wolne, mało rozdzielcze. W metalu wszystko się zlewa w 1 wielki ulep. Do techno mogą być.

Pozdrawiam 

Ale do techno też potrzeba szybkich kolumn. Z tym że z takimi opiniami także się spotkałem.

No to dobre zestawienie cie czeka i test względem Gold 100tek. Daj znać. :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem dynaudio excite x18, wydawało mi się, że super grały cięższe odmiany rocka. Stopa była w nich super ciężka i mięsista. Nie przeszkadzało mi, że ogólnie grały mułowato. Myślę, że bardzo istotne w odbiorze muzyki są nasze preferencje i przyzwyczajenia. Mi akurat sposób prezentacji buchardtów nie do końca odpowiada, ale jest masa osób, które takie granie kocha. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale do techno też potrzeba szybkich kolumn. Z tym że z takimi opiniami także się spotkałem.

No to dobre zestawienie cie czeka i test względem Gold 100tek. Daj znać. :)

Piotr

 

Ale nie aż tak szybkich jak do trashu. Juno Reactor grał bardzo dobrze.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z. Gdzie mieszkasz? 

Wg mnie bardzo dobrze. W planach 2 pre do porównania. Jak tylko znajdę czas to dłubnę. Można posłuchać coś w analogu Metalica, albo Ramstein, ale to akurat zły przykład. Ale w cyfrze np. Slayer można zapuścić. :))) Tu słuchać jak wszystko się "klei". Podwójna stopa, separacja źródeł. Budując system stawiałem na szybkość, dociążenie i szczegóły. "Basisko" też fajne wg mnie.

Pozdrawiam

PS. Przepraszam za OT.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Kiedy miałem dynaudio excite x18, wydawało mi się, że super grały cięższe odmiany rocka. Stopa była w nich super ciężka i mięsista. Nie przeszkadzało mi, że ogólnie grały mułowato. Myślę, że bardzo istotne w odbiorze muzyki są nasze preferencje i przyzwyczajenia

👍

Byle nikt nam nie wmawial, ze wie lepiej, co dla nas dobre. Stad jedyna sluszna droga, to wypozyczanie i odsluchy u siebie... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, stach_s napisał:

👍

Byle nikt nam nie wmawial, ze wie lepiej, co dla nas dobre. Stad jedyna sluszna droga, to wypozyczanie i odsluchy u siebie... 

Bo jak mawiał klasyk "nas nie przekonają, że czarne jest czarne a białe jest białe" 😉

Udanego urlopu Stachu 🙂.

5 godzin temu, J4Z napisał:

Kurna @seba3002koledzy tak chwalą u Ciebie ten bas. Ale ja bym chciał go usłyszeć. Albo u @1Ender, też mówi że ma dobrze. 

Którzy koledzy 🙂? @soberowy? To mój serdeczny kolega, wiec nie bedzie krytykował😉.Z  Arkiem też znam się od jakiegoś czasu. A @Amarokto tez przesympatyczy człowiek, więc nie spodziewał bym się krytyki od żadnego z nich 😝

Może prawda jest taka, że nikt nie oczekiwał zbyt wiele po tak budżetowym zestawie, a okazało się, że jednak jakoś to wszystko razem gra, a nawet po wypiciu kilku dobrych kieliszeczków nalewki, można czerpać z tego przyjemność.

Jeśli zaś chodzi o sam bas. Nie ma go zbyt wiele, ale za to jest wg mnie dość różnorodny i bardzo fajnie kontrolowany. 

Sorry za OT 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...