Skocz do zawartości

Zestaw KD 5.1 do starego Amplitunera


TOMASZ85

Recommended Posts

Witam
Kilka miesięcy temu prosiłem o pomoc przy złożeniu zestawu kina domowego przy budżecie w okolicach 4 tyś zł.
Wówczas za poradą forumowiczów stwierdziłem, że lepiej poczekać i dozbierać na coś lepszego.
Niestety inflacja i przy tym szybujące ceny sprawiają, że prędzej rozejdą mi się obecne oszczędności, niż zwiększą się moje możliwości finansowe.
Dlatego stwierdziłem, że jeszcze raz podejmę temat i zwrócę się ponownie o pomoc. Często czytam forum, więc wiem, że podobnych pytań było wiele.
Nadmieniam, że jestem fanem kina, więc chciałbym kupić zestaw głośników 5.1, który głównie będzie służył do oglądania filmów, HBO Max itp., czasem muzyki.
Pomieszczenie nie jest duże, 4x5m, posiadam całkiem przyzwoity TV Samsung i jakiś zabytkowy amplituner Kenwood KRV-V4060D, pod który chciałbym dokupić głośniki.
Zdaję sobie sprawę, że budżet ubogi, ale ja też nie jestem znawcą dźwięku, całe życie na głośnikach z TV, więc każda zmiana uprzyjemni mi życie.
Chciałbym kupić zestaw głośników z subem do 3 tys. zł, a w międzyczasie dozbierać na jakiś nowszy amplituner, może coś takiego: Onkyo TX-SR494DAB?
Proszę o Waszą pomoc, ponieważ chciałbym jak najlepiej wydać te pieniądze.
Często na forum przewijał się chwalony w tym przedziale cenowym zestaw Taga Harmony TAV-606 v.3:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-0-taga-harmony-tav-606-v-3-biale-11754464061
Myślałem, żeby do tego dokupić suba Taga Harmony TSW-90, ewentualnie Magnata Alpha RS8?
Ewentualnie taki model w tym zestawieniu wychodzi podobnie cenowo:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-kolumn-5-1-taga-harmony-tav-507f-tsw-90-v-4-11791760473
Czy ewentualnie byście polecili coś innego w tym przedziale cenowym?
P.S. Wiem, że w tym budżecie najlepiej byłoby szukać używek, ale czekam już kilka miesięcy i chciałbym jak najszybciej dokonać zakupu.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam piszesz dużo czytałeś forum więc dobrze jest Ci znana często powtarzana tu zasada odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch. Ale rozumiem, że może nie do końca masz możliwość podjechania do salonu. Co do zestawu TAGA odpowiem Ci tak: miałem TAGA 606SE (nie wiem na ile V3 grają podobnie czy inaczej) w połączeniu z Onkyo TX-NR686 grało to całkiem OK jak na swoją cenę, po (wymuszonej usterką) zmianie amplitunera na Marantz SR5013 okazało się że już tak dobrze nie jest i zmieniłem fronty. W Twoim przypadku jeżeli do tej pory słuchałeś z głośników TV na pewno wniesie to poprawę. Natomiast czy TAGA będzie tu najlepszym wyborem - nie wiem, może koledzy z branży coś podpowiedzą - mają większe doświadczenie i skalę porównania z innymi zestawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @TOMASZ85,

Co do kolumny Taga TAV-606 to dosyć popularny, dobrze oceniany zestaw. W przypadku "przejścia" z głośników TV będzie to bardzo słyszalne ale czy spełni Twoje oczekiwania? To już najlepiej samemu zweryfikować. 

W tym przedziale cenowym możesz zerknąć również na Polk Audio t531, Pure Acoustics Nova 8 lub Magnat Monitor Supreme 1002.

Jak masz możliwość przyjazdu to zapraszam na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie modele 606 od Tagi są tanie a to dobre kolumny. Z nowych mozna jeszcze polowac na sety Heco Victa albo Magnata Supreme 802 / 1002

Co do amplitunera to temat rzeka. Albo uda ci się coś upolować albo długo poczekasz. I tu czy nowy czy używany to sytuacja jest podobnie beznadziejna,

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i wyrażoną opinię.

Idąc za Waszymi poradami poszukałem trochę w internecie i znalazłem używany zestaw Magnata Supreme 1002 za 1300 zł

znalazłem też nowy zestaw https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-glosniki-kina-domowego-polk-audio-5-0-t-series-t30-t15-t50-CID99-IDP5sun.html który bardzo mi się podoba

czy pozostać przy pierwszej myśli Taga Harmony TAV-606?

który z tych zestawów Waszym zdaniem byłby najlepiej trafionym zakupem, dla kogoś kto dopiero zaczyna przygodę z KD?

do wybranego zestawu myślę żeby dokupić suba Klipsch R-12SW, znalazłem używkę za 1000 zł

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga Harmony TAV-606 zapewni dynamiczniejsze brzmienie z bardziej szczegółową górą. W kinie domowym sprawdzą się bardzo dobrze. 
Wspomniane przez Ciebie Polk Audio T531 to muzykalne brzmienie z głównym nastawieniem na środek pasma. Wszystko zależy od preferencji brzmieniowych. 

Klipsch R12sw w kinie domowym to jeden z najlepszych rozwiązań. Masz jeszcze Magnata 302a, który może okazać się ciekawą alternatywą w niższych pieniądzach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za opinie.

Cały czas się waham między tym zestawem Polk (nowy 1800 zł) a używką Magnata (używany 1300zł).

Ostatnie pytanie może rozjaśni mi sytuację. Mam na oku używany amplituner Denon AVR x1300W za 1600 zł.

Z którymi powyżej by się lepiej spasował? Ewentualnie jaką używkę byście polecili do powyższych zestawów?

P.S. Wiem, że na początku wspominałem, że szukam nowych, ale zderzenie z rzeczywistością uświadomiło mnie, że lepiej poczekać i poszukać czegoś używanego ale lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TOMASZ85 napisał:

Mam na oku używany amplituner Denon AVR x1300W za 1600 zł.

Z którymi powyżej by się lepiej spasował? Ewentualnie jaką używkę byście polecili do powyższych zestawów?

Może być ten x1300 ale ja bym szukał 2300 albo 3300 a jeszcze lepiej to 3400.

Za około 2k masz x1600 czyli dużo nowszy i również w podobnych pieniądzach jest 2400 oraz 2500.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...