Skocz do zawartości

Wymiana zestawu stereo


corning

Recommended Posts

Dzień dobry,
W związku z remontem mieszkania, wymianą poczciwej, ale leciwej plazmy na nowy TV postanowiłem wymienić "stare" stereo na coś lepszego (stare stereo ma tylko wejścia analogowe).
Do tej pory słuchałem muzyki na zestawie:
- kolumny Elac FS 57.2
- amplituner stereo Yamaha R-S500
- odtwarzacz Yamaha CD S-300.
Zdaje sobie sprawę, że to zestaw budżetowy.
Niestety w ubiegłym roku odtwarzacz padł, a że pod ręką miałem Xiaomi Mi box (chromecast) to podpiąłem do amplitunera i przerzuciłem się na słuchanie muzyki z Tidala.
Zależy mnie, aby zestaw grał zarówno w stereo, ale też żeby można byłoby podpiąć do TV (muzyka 80% - film 20%).
Rozważałem kilka opcji np. zostawić kolumny i amplituner podpiąć do TV poprzez FiiO D03K i może dokupić "jakiś" chromecast audio (ale jaki?)
Albo wymienić cały zestaw, ale wtedy chciałbym wzmacniacz stereo z chromecastem (zostanę przy Tidalu) oraz złączem do TV i głośniki podstawkowe. Obecny zestaw "jakoś" gra, nie jest to szczyt moich marzeń odsłuchowych.
Pomieszczenie ma ok. 16m2, słuchamy razem z małżonką (ze względu na nią zależy mi na prostej intuicyjnej obsłudze oraz głośnikach podstawkowych) rocka, rocka progresywnego, alternatywy, muzyki filmowej, ale też pop, no i przede wszystkim jestem fanem depeche mode.

Na początku myślałem o Bluesound Powernode 2i + monitory np. B&W606, ale czytałem, że w tej cenie kupię lepszy wzmacniacz (a może ten zestaw bedzi strzałem w 10-tkę?). Później brałem pod uwagę NAD AMP1, ale ma średnie opinie.
Wiem, że powinienem pojechać na odsłuch, ale chciałbym mieć już określony mniej więcej kierunek czego szukać, pytanie, czy wydanie ok 5 – 6 tyś. poprawi znacznie jakoś odsłuchu oraz funkcjonalność.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich wejść potrzebujesz? Co będzie głównym źródłem? Pliki?

Fiio Thishan jest totalnie bezsensu. Skoro pasują Ci pliki i chciałbyś rozwijać "cyfrę" to zainwestowałby w dobrego daca. Chciałbym zaproponować Ci polskiego daca od projekt Nostromo. Zestaw Nostromo Wolf 2 wersja rozszerzona z dedykowanym zasilaczem. https://nostromo.audio/pl/zestawy/119-zestaw-promocyjny-wolf-2-rozszerzony-zasilacz-liniowy.html

Dac jest na tyle dobry, że nie którym w zupełności wystarcza i nie potrzebują zmian. 

Z moich obserwacji wynika, że najlepiej zmienić 1 element w torze i osłuchać się minimum 2-3 tygodnie. Bo jak zmienisz kilka, to do końca nie będziesz wiedział co wpłynęło na zmianę brzmienia. W Twoim przypadku wymieniłbym najpierw źródło, a później np. kolumny.

Fiio Thishan, Cambridge Audio dac magic 100, mówię zdecydowanie NIE! Są słabe. Dla mnie.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, corning napisał:

czy wydanie ok 5 – 6 tyś. poprawi znacznie jakoś odsłuchu oraz funkcjonalność.

Nie znam Twoich kolumn, ale myślę, że to możliwe. Chyba da się kupić lepsze w zakładanym budżecie. Ja bym zrobił tak. Zostawił wzmacniacz (jest solidny), dokupił do niego tani streamer z wejściami cyfrowymi, a większość budżetu przeznaczył na lepsze kolumny. Wybór jest duży. Możesz posłuchać Heco Revolution 3 (niedrogie, a bardzo dobre), Usherów S-520 (tanie, a bardzo dobre), Bowersów 707 (pod wieloma względami rewelacyjne) lub wielu innych udanych modeli. Pytanie tylko, czy możesz je dobrze ustawić? Kiepskie ustawienie może zniweczyć ich zalety. Może wrzucisz zdjęcia, to będzie można ocenić potencjał Twojego pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twoje kolumny są całkiem fajne.

Jeśli cena 6K to cena na cały system to zostawił bym kolumny.

Z tych kolumn jesteś w stanie wyciągnąć jeszcze więcej.

Na pierwszy rzut polecał bym sprawdzić AXR 100 od Cambridge albo Magnat MR 780 który jest po przeciwnej stronie grania + Wiim mini , Ieast M30 Pro albo Blusounda Node jako transport muzyki.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłbym Ampli i kolumny. Jeżeli zbudowany jest na podstawie modelu as2000, tak jak czytałem to brzmieniowo powinien być w porządku. Ten Ampli posiada analogowy tuner. Jest to amplituner stereo.  Mocy ma pod dostatkiem. Jeżeli brzmienie Ci odpowiada, skupiłbym się na dobrym dacu i ewentualnie czymś do streamingu. Posłuchał jakiś czas i zdecydował czy chcesz jeszcze jakichś zmian czy nie. System najlepiej budować małymi kroczkami wg mnie. Wtedy usłysz więcej.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Zdjęć na razie nie wrzucę, bo tak naprawdę nie ma czego - trwa remont (najwcześniej za dwa miesiące będzie ukończony)

Chyba faktycznie na razie skoncentruję się na wymianie urządzenia do streamingu.

 

4 godziny temu, S4Home napisał:

Blusounda Node jako transport muzyki.

Piotr

 

Zadam może głupie pytanie, czy TV mogę podłączyć np. poprzez HDMI do Node, a Noda kablem analogowym do amplitunera.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moim zdaniem najlepszym sposobem byłoby wymiana samego urządzenia.

Fajnym pomysłem jest Audiolab 6000A Play.

Nie posiada chromecast, ale obsługuje Tidal/Spotify i radio internetowe plus bluetooth.

Posiada wejście optyczne więc można, podłączyć tv.

Ewentualnie Quad Artera Solus play, praktycznie posiada tę samą funkcjonalność co Audiolab. Jednak z mniejszą mocą.

Wzmacniacze grają dosyć dynamicznym dźwiękiem, mniej detalicznym, ale bardziej z analogowym charakterem.

 

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 1Ender napisał:

Zostawiłbym Ampli i kolumny. Jeżeli zbudowany jest na podstawie modelu as2000, tak jak czytałem to brzmieniowo powinien być w porządku. Ten Ampli posiada analogowy tuner. Jest to amplituner stereo.  Mocy ma pod dostatkiem.

RS500 na bazie AS 2000? Nie ma takiej możliwości.

Czy coś przeoczyłem.

15 godzin temu, corning napisał:

Zadam może głupie pytanie, czy TV mogę podłączyć np. poprzez HDMI do Node, a Noda kablem analogowym do amplitunera.

Chcesz go użyć jako DACa? Bo ja pisałem o Node - to odtwarzacz sieciowy nie poweramp. Tak on ma eARC można go tak wykorzystać.

9 godzin temu, corning napisał:

Kurde mam mętlik w głowie, żonie marzą się monitory, chciałaby postawić sobie na szafce. A z drugiej strony kupić coś co pogorszy jakoś dźwięku kosztem wyglądu.

Te kolumny które macie są całkiem spoko. Jak mowie jeśli to budżet na całośc to wtdy raczej budował bym nowy system ale na bazie elementów używanych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, S4Home napisał:

RS500 na bazie AS 2000? Nie ma takiej możliwości.

 

Masz rację moim zdaniem nie mają nic wspólnego, to jeśli dobrze pamiętam był jeden z "niższych" amplitunerów stereo Yamahy.

Zakładając, że w tym roku zostawił bym Elac'i, a wymienił Yamahę na wzmacniacz z chromecastem (w ostateczność opcja wzmacniacz + streamer) ten AXR100 mnie się podoba, ale żona chce czarny i ładny (nie wytłumaczysz kobiecie, a zwłaszcza Ślązaczce :) )

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, corning napisał:

ten AXR100 mnie się podoba, ale żona chce czarny i ładny (nie wytłumaczysz kobiecie, a zwłaszcza Ślązaczce :) )

Może jej kup coś innego czarnego.

Albo najpierw go wypożycz do domu. Sprawdzisz sobie i żona może zobaczy jak to wygląda w realu.

Jeśli zdecydowanie odrzuci taką opcję no to Cyrus One Cast i niech ma :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...