Skocz do zawartości

ROKSAN Kandy I MK III + Q Acoustic 3050i


Recommended Posts

W ramach eksperymentów w audio nabyłam wzmacniacz ROKSAN Kandy I MK III.

Wzmacniacz zastąpił chwilowo Rotel A11 Tribute. 

Po podłączeniu do kolumn Q Acoustic 3050i muszę przyznać, że jest fajniejsza barwa dźwięku

(ciepło i niesamowita emulacja lampowego brzmienia).

Oczywiście w porównaniu z Rotelem nie ma takiej dynamiki, ale coś za coś.

Jednak atutami Rotela są dynamika i bas.

Roksan ma piękną barwę i myślę, że chyba zostanie ze mną na dłużej :) 

Jednak to typowe brytyjskie brzmienie to jest mój kierunek poszukiwań :) 

Jak myślicie, z jakimi jeszcze kolumnami (podłogowymi) zgrałby się dobrze ten Roksan ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

W ramach eksperymentów w audio nabyłam wzmacniacz ROKSAN Kandy I MK III. (...) Jak myślicie, z jakimi jeszcze kolumnami (podłogowymi) zgrałby się dobrze ten Roksan ?

Tradycyjnie Roksan lubi się z Monitor Audio. Mogłabyś spróbować MA Silver 300. Może trafisz gdzieś 6G w dobrej cenie, albo dostaniesz ładny rabat na 7G. Ale to będzie rockowe granie, nie wiem czy tego szukasz. Jeśli chcesz postawić na szlachetną barwę, to niekoniecznie ten kierunek.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafał S napisał:

Tradycyjnie Roksan lubi się z Monitor Audio. Mogłabyś spróbować MA Silver 300. Może trafisz gdzieś 6G w dobrej cenie, albo dostaniesz ładny rabat na 7G. Ale to będzie rockowe granie, nie wiem czy tego szukasz. Jeśli chcesz postawić na szlachetną barwę, to niekoniecznie ten kierunek.

No właśnie obawiam się, że Monitor Audio nie odda tej barwy Roksana. A może np. Audio Vector QR3 byłyby lepszym kierunkiem do tego Roksia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Agnieszka Zabłocka - Gasek napisał:

A może np. Audio Vector QR3 byłyby lepszym kierunkiem do tego Roksia ?

Analityczne granie, raczej po chłodnej stronie. Może być ciekawie, ale jeśli nie chcesz Monitor Audio, to zdziwiłbym się, gdyby Audiovector przypadł Ci do gustu. :)

Jednak, jeśli masz możliwość, posłuchaj Roksana z Silverami. Nie bez powodu jest to jedno z najpopularniejszych zestawień.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie zdecydowanie warto sprawdzić Audio Physic Classic 8. Ostatnio mocno podrożały, ale na bank uda się je wyrwać w zakładanym budżecie. Zawsze jest też OLX. Progres względem Q Acoustic powinien być znaczny. To często parowane kolumny z Roksanem. Jeśli chodzi o QR3 - to świetne paki, ale raczej nie dadzą tego czego szukasz :)

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał S - wiadomo, Roksan sam w sobie narzuci tu już swój charakter. Te AP-ki fajnie balansują pomiędzy wypełnieniem i przejrzystością. Michał z @Na Temat Audio przesłuchał pewnie wszystkich Roksanowych kombinacji. Może coś doradzi :)

Odnośnie Monitor Audio - też opcja warta rozważenia. Wspomianych Thieli nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z Monitor Audio będzie to na pewno dla wielu osób bezpieczny wybór, wszakże te marki należą do jednej grupy. Niemniej moim zdaniem są inne, ciekawe propozycje do Roksana, chociażby wspomniane wcześniej Audio Physic Classic 8. Mają bardzo dobrą dynamikę, fajną kontrolę dźwięku i świetną stereofonię. Myślę, że warto ich posłuchać. Mogą minimalnie przekroczyć budżet ale staralibyśmy się możliwie zbliżyć do założonej kwoty. Jeśli dopuszczasz kolumny z rynku wtórnego to porozglądaj się za Opera Seconda SE, to byłby mój faworyt, świetne połączenie z Roksanem. Myślę też, że kolumny Dali od serii Opticon mogłyby być udanym kompanem dla tego wzmacniacza. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

z Monitor Audio będzie to na pewno dla wielu osób bezpieczny wybór, wszakże te marki należą do jednej grupy. Niemniej moim zdaniem są inne, ciekawe propozycje do Roksana, chociażby wspomniane wcześniej Audio Physic Classic 8. Mają bardzo dobrą dynamikę, fajną kontrolę dźwięku i świetną stereofonię. Myślę, że warto ich posłuchać. Mogą minimalnie przekroczyć budżet ale staralibyśmy się możliwie zbliżyć do założonej kwoty. Jeśli dopuszczasz kolumny z rynku wtórnego to porozglądaj się za Opera Seconda SE, to byłby mój faworyt, świetne połączenie z Roksanem. Myślę też, że kolumny Dali od serii Opticon mogłyby być udanym kompanem dla tego wzmacniacza. 

Pozdrawiam,

Michał

Wooow. Jaka kopalnia wiedzy wynikająca z bogatego doświadczenia. Dziękuję ślicznie za te wskazówki. Na początek przesłucham może Monitor Audio. Potem w kolejce są Thiel i Audio Physic Classic 8. Opery nie znalazłam na rynku wtórnym, a nowe są poza moim budżetem :) 

Mam na celowniku Monitor Audio Silver 300. Czy pomiędzy 6G a 7G będzie duża różnica ?

Słuchał ktoś obydwu generacji tego modelu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycji tutaj padło już sporo i to w zasadzie wskazuje idealnie co jest kluczem do sukcesu, czyli odsłuch. Patrząc na to, że kolumny jakich słuchałaś, czyli Q-Acoustics 3050i Ci się podobały, to z powyższych propozycji jakie padły rzeczywiście w kręgu zainteresowań mogą być Opera (która jak wspominałaś jest nieco powyżej budżetu, ale być może na tyle się spodoba, że trochę zaskórniaków będzie musiało zostać wyłuskanych :) ), Dali, czy też Monitor Audio, ale też nie ma się co bać odsłuchów innych opcji jak np. Elac Carina FS247.4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile przyda Ci się moja podpowiedź, bo jednak zasilam kolumny innym wzmacniaczem, ale od tygodnia gram na kilkukrotnie  wspominanych wcześniej Opticonach 6 MK2.

U mnie to kolumny grające mocnym,sprężystym,kontrolowanym basem. Bas postukuje nawet przy cichym graniu.  Do tego separacja i czystość w całym zakresie głośności.

Aaa, no i nowe kupiłem trochę taniej niż założony przez Ciebie budżet :) 

Edytowano przez terracan1929
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...