Skocz do zawartości

Marantz ki pearl lite, czyli dlaczego tak bardzo nienawidzimy mainstreamu


KrólKiczu

Recommended Posts

9 minut temu, Fafniak napisał:

Uhm... Tia... ;)

Marcin, naprawdę wątpisz? 

Od jakiegoś czasu skończyłem z tym, po co mi to?

Żeby wskoczyć wyżej, co musiałbym zrobić?

Nie stać mnie już, co chciałem to mam i tyle.

Ostatni zakup to DAC/streamer i to z wtórnego, bo na nowy nie byłoby mnie stać, żeby tyle wydać. 

Szkoda mi czasu nawet na sprawdzanie, czy można by lepiej, czy nie.

Życia nie starczy na te wszystkie poszukiwania, są inne rzeczy i nie tylko audio człowiek żyje. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DiBatonio napisał:

Być może na początku szukał  ale później wykreował się na forumowego recenzenta.

Tylko, że tak jak pisałem, jeśli w brzmieniu było coś nie tak, to szukał winy w głośnikach, a nie we  wzmacniaczu, czy rozjechanej akustyce.

Zatem jeśli znów popełni jakiś tes, to nazwiesz to dalszym poszukiwaniem?

I kto tu goni króliczka? 

Tylko jak widać nie każdy zrozumiał i musiał wylecieć z drogą we mgle, stosownie to komentując.

Nawet nie wie jak bardzo jest w błędzie, wielu z nas ma skończony system i nie ma zamiaru dalej szukać, bo po co.

U mnie jest bardzo skomplikowany system I można by go zmieniać na wiele sposobów. Ale jest skończony i wogole go nie dotykam już od dawna. Tylko muzyka. Dodam, że miałem wszystko co chciałem mieć i sprawdziłem, co chciałem. 

Nawet teraz specjalnie nie przychodzi mi do głowy coś co gdyby mi ktoś dawał to mógłbym wziąć. Po co psuć?

W podstawówce kupiłem sobie nowy wzmacniacz jvc i kolumny. Nie licząc rzeczy zamówionych w manufakturach w życiu nie kupiłbym nic nowego w audio. Nie stać mnie i dla mnie nierozsądne jest kupowanie czegoś co nie jest tyle warte. Mówię o obecnym audio, słabej jakości.

Przewaliłem tony sprzętu i żeby się na coś naciąć?...chyba się nie naciolem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, seba3002 napisał:

...Z tym że głównie ze stajni Top Hi-Fi 🤪.

Z tym, że z mojej strony te propozycje nie padają często, ponieważ polecam również inne marki. Jest to maksimum dwa razy w miesiącu, no chyba, że liczysz osoby, które zapraszam do klubu Rotel lub Monitor Audio?

W porównaniu do branży, moje polecenia sprzętu tj. znikoma ilość zauważ. Ciekawi mnie czemu, nie krytykowałeś znanego sklepu za polecanie codziennie kolumn HECO i przeszkadzało Ci to?

Masz dziwnie poczucie równowagi i wyczucia sytuacji. Świadczy o tym m.in. przedostatni utworzony przez Ciebie temat.

17 godzin temu, seba3002 napisał:

No i zdaje się, że i Ty też czasem dokonujesz takich "nadinterpretacji" 😉.

Myślę, że dobrze odczytuje to, co masz do przekazania ludziom. Sebastian, nie jesteś Nowym Użytkownikiem i takie rzeczy idzie wyczuć, po tym jak ktoś pisze i co pisze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

No cóż pożyjemy zobaczymy.

To taka złośliwość sympatyczna. Zawsze gdzieś pojawia się coś co "warto mieć, zmienić"

Marcin, wyczułem tę sympatyczną złośliwość 😉,  już kiedyś pisałem, nie zgadzamy się w wielu sprawach dot. Audio (patrz. okablowanie), ale lubię z Tobą zamienić słowo i tyle.😉

A zmian już nie chcę , nie potrzebuję. 

Na co mam zmienić moje monitory żeby było lepiej, ale nie drożej o podlogówkach nie chcę słyszeć?

Bo inaczej to może być zawsze, a lepiej to już niekoniecznie.

Na co mam zmienić DAC/Stream, żeby znów było lepiej, ale nie tak drogo?

Nie stać mnie i szkoda kasy.

Okablowania nie zmieniam od wielu już lat i nie mam zamiaru tego robić, nic i nikt mnie już nie przekona, że warto co innego lub droższego. Po co? 

Akustykę mam w miarę ogarniętą, praktycznie każdą powierzchnię mam zaadoptowaną łącznie z sufitem  o czym inni zapominają lub nie mogą😁

Niczego więcej  nie potrzebuję, zwłaszcza elektroniki.

Tylko czasu na posłuchanie muzyki brak 🤭

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Fafniak napisał:

Jak zrobiłeś sufit

Ładnie 🤭🤭🤭

A serio Nyquista OMNIBOUNCE. 

Trudno było od nich wytargać, bo dla nich klient to ten, który zrobi od początku do końca akustykę na ich projekcie i zostawi 20tys.

A kilka ustrojów za 1700zl to nie interes dla takiej firmy, ale się udało.

Chciałem skyline, ale w moim przypadku mogło by być ryzyko uszkodzenia 20cm slupków,  czasem wymachuje tym i owym, więc dałem spokój.

 

 

25 minut temu, J4Z napisał:

Tylko pogratulować DiBatonio. Kiedy ostatnio coś kupiłeś?

W zeszlym tygodniu dwa panele 😁

 

27 minut temu, J4Z napisał:

Ciekawe jak długo głód będzie zaspokojony. 

Długo, naprawdę  ie mam zamiaru zmieniać elektroniki.

Wyżej zawsze lub zazwyczaj drożej, a to już w moim przypadku naprawdę drogo było. 

Do emy wiele nie zostało,  kiedy tu słuchać muzyki, jak co chwila miałbym tracić czas na testy i porównania?

😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...