Skocz do zawartości

Kino domowe i stereo na Dali Ikon.


marekzer

Recommended Posts

Witam. 

Posiadam obecnie amplituner Denon AVR 1909 ale zmieniłem telewizor który ma różne bajery w tym 4K. Obecny amplituner pokazuje się za słaby technologicznie. Zestaw głośników do dali ikon 5.1 z subwooferem (podstawa to Ikon 6 mk I). Chciałbym żeby grało ładnie a stereo jeszcze lepiej.  Na tym denonie stereo cały czas coś mi nie pasowało nie słucham często ale chciałbym żeby to brzmiało jak najlepiej. Budżet to do 5000 zł, mogę się rozglądać za sprzętem używanym.  Może coś doradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marekzer napisał:

Budżet to do 5000 zł, mogę się rozglądać za sprzętem używanym.  Może coś doradzicie?

jak ma 4K obsługiwać i nie potrzebujesz podpinać nowych konsol, mocnego kompa do grania to szukaj w amplitunera z rocznika od 2015. Dopiero wtedy weszła obsługa 4K a dokładnie wsparcie dla HDCP 2.2 bez tego nie ma 4k nawet jak jest napisane, że jest :D

 

11 minut temu, marekzer napisał:

Na tym denonie stereo cały czas coś mi nie pasowało

źle ustawiony zapewne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to Amplituner kina. On Ci nie zagra dobrze w stereo.

8 godzin temu, marekzer napisał:

Ustawiony dobrze, moc i dynamika była, ale brakowało tego ciepła...

 

2 godziny temu, maciek72 napisał:

Dali potrzebują prądu , Denon 1909 tego nie da .

I chyba nie powinno łączyć się Dali z Denonem  

Jasne że tu trzeba czegoś lepszego. Nie ustawisz tego amplitunera tak żeby dobrze zagrał na tych kolumnach. Moim zdaniem dobra opcja to pójście w amplituner Denon serii X3 tak aby mozna zastosować końcówkę mocy albo wzmacniacz strikte dobraną pod te Ikony.

Wtedy to zagra. Który X3 to zalezy od fikcjonalności którą chcesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Ciężko w amplitunerze o brzmienie porównywalne z typowymi zestawami stereo. Przy takim budżecie szukałbym w wyższych amplitunerach firmy Marantz z serii SR6..., czy SR7... na portalach z używanym sprzętem pewnie znajdziesz coś wartego uwagi.

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

Z tego co wyczytałem na tym forum Dali i Denon to średnio pasujące połączenie, ale z czego to właściwie wynika? Pytam bo wolałbym mieć sprzęt z wejściami HDMI eARC a nie tylko ARC a w tym budżecie to chyba tylko Denona jakiegoś wynajdę.

Z wejściami ARC znalazłem do kupienia używany Arcam AVR380, czy warto rozważyć również tą firmę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekzer napisał:

Pytam bo wolałbym mieć sprzęt z wejściami HDMI eARC a nie tylko ARC a w tym budżecie to chyba tylko Denona jakiegoś wynajdę.

 Chcesz e-ARC tu musisz kupić nowy albo bardzo mało używany amplituner. W przypadku Denon posiada je obecna (X700) i zeszła linia (X600). Starsze mają już tylko samo ARC. Podobnie Marantz który jest bliskim krewnym technologicznym Denona. Onkyo i Pioneer także mają e-ARC, kwestia rocznika. Arcam AVR380 to model z 2014r. Nie słuchałem, ale jak to ARCAM, gra zapewnie świetnie, ale to przestarzały już trochę technologicznie klocek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Butler napisał:

W przypadku Denon posiada je obecna (X700) i zeszła linia (X600). Starsze mają już tylko samo ARC.

jesteś pewny? W sumie na szybko znalazłem, Denon od modeli AVR-X3400H, AVR-X4400H, AVR-X6400H, AVC-X8500H posiada już eARC zgodnie z informacją:

https://support-uk.denon.com/app/answers/detail/a_id/6333/~/arc-%2F-earc-compatibility

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy przy gniazdach mówią że nie ma e-ARC, chyba że załatwiła to jakaś aktualizacja.

edit - No tak...

At same timing (1st half 2018), we will issue a firmware update for the following HDMI 2.0 compliant models to achieve eARC compatibility

X3400H - zwykłe ARC

big_de_avrx3400h_e2_re_001_lo.jpg

X6400H i X4400H- zwykłe ARC

MC4zMjI1MjIwMCAxNTA0OTYxMzk4.jpg

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lolekdrugi napisał:

jesteś pewny? W sumie na szybko znalazłem, Denon od modeli AVR-X3400H, AVR-X4400H, AVR-X6400H, AVC-X8500H posiada już eARC zgodnie z informacją:

https://support-uk.denon.com/app/answers/detail/a_id/6333/~/arc-%2F-earc-compatibility

I to jest informacja dla której warto było napisać ten temat, wielkie dzięki. Zwiększa to zakres interesujących mnie modeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2022 o 11:59, marekzer napisał:

Z tego co wyczytałem na tym forum Dali i Denon to średnio pasujące połączenie, ale z czego to właściwie wynika?

Ale nie do końca z serią Ikon.

Otóż wynika to z sposobu grania Dali. Mają miękki dół i przy najmniej te modele bez wstęgi podatną górę na elektronikę. W połączeniu z Denonem ona bardzo siada.

Dnia 11.07.2022 o 11:59, marekzer napisał:

Z wejściami ARC znalazłem do kupienia używany Arcam AVR380, czy warto rozważyć również tą firmę?

Zdecydowanie. Jeśli tylko spełnia Twoje zachcianki funkcyjne to tak.

Zapytam tylko całkiem luźno. Kiedy i gdzie wykorzystasz eARC? Względem klasycznego ARC?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Ale nie do końca z serią Ikon.

Otóż wynika to z sposobu grania Dali. Mają miękki dół i przy najmniej te modele bez wstęgi podatną górę na elektronikę. W połączeniu z Denonem ona bardzo siada.

Zdecydowanie. Jeśli tylko spełnia Twoje zachcianki funkcyjne to tak.

Zapytam tylko całkiem luźno. Kiedy i gdzie wykorzystasz eARC? Względem klasycznego ARC?

Piotr

Na chwile obecną nie wykorzystam, w przyszłości nie planuję też zmieniać obecnego systemu 5.1 na większy, mam telewizor z taką możliwością i w sumie to jest jedyny powód żeby za jakiś czas nie być znowu ograniczonym technologicznie. Okazuje się, że tak jak Denon to poprzednie modele Marantza (SR6012, 6013, 7012, 7013) też są aktualizowane z ARC do eARC, więc na podstawie dotychczasowych postów na tą chwilę skłaniam się do poszukiwań któregoś z tych modeli Marantza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tak pytam po prostu kto używa eARC i kiedy i nie bardzo ludzie znajdują na to zastosowanie.

już Ci pisałem. Do gier, konsole. Jak nie masz obsługi Hdmi 2.1 w ampku to podpinasz konsole do TV bezpośrednio i dzięki eARC masz dostęp do PCM/LPCM. Inna sprawa, że czasami nie jest tak różowo i występuje opóźnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek72 napisał:

proszę czekać na aktualizację softu .

to i tak dobrze, LG mi raz odpisało, żebym kupił ich sprzęt to będzie działać. Jak poprosiłem o wskazanie amplitunera produkcji LG to była cisza :D Nie zmienia to faktu, że regularnie zgłaszam im usterki. I proponuje to robić każdemu. Im więcej ludzi będzie im głowę zawracać tym lepiej. Dla przykładu inna firma która ma bardzo wiele za uszami, potrafiła jednak naprawić soft. Mowa o Sony ale już nie pamiętam co to był za problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, już widze jak przeciętny Kowalski, taki który nie czyta forum, jest mniej zainteresowany temat reklamuje fajny telewizor z bajerami SMART ultra HD 💫 i inne takie tylko dlatego że jego TV nie przepuszcza dzwieku HD po eARC.

Kiedyś o tym wspominałem. Nie ma takiego streamingu. Wpięcie pliku pod TV do USB albo wykorzystanie konsoli z dzwiekiem HD zeby to wróciło do amplitunera to jest żadkość.

Nie wiem, nie mam takich danych. Ale spodziewam się że na 100 000 sprzedanych TV reklamacji z tego powodu jest 0.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Szczerze, już widze jak przeciętny Kowalski, taki który nie czyta forum, jest mniej zainteresowany temat reklamuje fajny telewizor z bajerami SMART ultra HD 💫 i inne takie tylko dlatego że jego TV nie przepuszcza dzwieku HD po eARC.

No i czy to jest powód dla którego my tutaj mamy nie reklamować, czy jak bo nie rozumiem?

 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Kiedyś o tym wspominałem. Nie ma takiego streamingu. Wpięcie pliku pod TV do USB albo wykorzystanie konsoli z dzwiekiem HD zeby to wróciło do amplitunera to jest żadkość.

Ehh Ty dalej z tym. Tłumaczyłem i pisałem itp itd. eARC jest dla ludzi którzy mają głównie konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lolekdrugi napisał:

No i czy to jest powód dla którego my tutaj mamy nie reklamować, czy jak bo nie rozumiem?

 

Ehh Ty dalej z tym. Tłumaczyłem i pisałem itp itd. eARC jest dla ludzi którzy mają głównie konsole.

No ja myślę głównie o wykorzystaniu eARC przy oglądaniu filmów z serwisów streamingowych, które mam w aplikacjach w telewizorze. Póki co nie wiem dlaczego wyjście optyczne z mojego TV (Samsung QLED) przesyła tylko dźwięk stereo :(, więc myślę (może naiwnie) aby dźwięk przestrzenny wysłać przez eARC do amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...