Skocz do zawartości

stereo + TV + multiroom - co kupić?


zimmon

Recommended Posts

No cześć!

Aktualna sytuacja:

Potrzebuję upgrade'u na coś sensowniej grającego. Aktualnie mam monitory M-audio 32.1 z podpiętym chromecastem audio cyfrowo. Oraz jest podpięty do tych głośników Telewizor poprzez RCA.  Dodam, że w dwóch pozostałych pomieszczeniach mam 2 głośniki z chromecastem i bluetooth i często słucham muzyki korzystając z chromecast multiroom (często się to wiesza, ale działa).  

Niestety te głośniki  w salonie nie mają żadnej regulacji basu i grają znośnie tylko po cichu, i o ile gdy w ciągu dnia mam ochotę na techno-wp****ol bywa to spoko, o tyle w nocy, nawet oglądanie filmu wymaga ciągłego przyciszania i przygłaśniania (zrozumienie dialogów vs hałaśliwe sceny które obudzą sąsiadów w piętra niżej).  

 

Nie zależy mi na dźwięku 5.1 , a bardziej na dobrym brzmieniu audio. Jednak chciałbym podłączyć TV (przez HDMI?) do sporadycznego oglądania filmów.  Chciałbym też zachować możliwość odsłuchu muzyki w dwóch pozostałych pomieszczeniach.

Czuję się kompletnym laikiem. Ale scrolując trochę to forum, doszedłem do wniosku, że przydałby się amplituner sieciowy stereo + fajne kolumny. Mam rację?  Czy znajdę urządzenie które będzie miało też HDMI żeby podłączyć TV? I dodatkowo jeszcze wbudowany chromecast? 

Co do głośników, pomieszczenie ma ok. 20m2. Słucham sporo elektroniki (czasem techno). 

Budżet na zestaw to, powiedzmy, 1800-2000EUR. Zakupy mogę zrobić w Niemczech lub w Polsce.     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że albo audio albo kino.  I doszedłem do wniosku, że zależy mi głównie na muzyce.  Zatem stereo.  Natomiast chciałbym do tego podpiąć TV skoro stoi obok.  Jakiś netflix, youtube  itd mi się zdarza.  Nie zależy mi zupełnie na 5.1. 

Na codzień słucham po streamach ze Spotify, Soundcloud. I to ma dobrze brzmieć.  A jeśli sypialniany citation 100  i jbl link z kuchni z tym będą współpracować jakoś bez kabli to tym lepiej. W razie czego mogę je wymienić na coś innego. 

Edytowano przez zimmon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz poszukać z kolumn jeszcze coś bardziej pod Twoje preferencje, bo elektronika jednak potrzebuje dość obszernej sekcji niskotonowej w większości przypadków, więc do rozważenia mogły by być:

- Monitor Audio Bronze 500

- Dali Oberon 9

- Fyne Audio F502

Jeżeli chodzi o elektronikę to widziałbym to powyższych kolumn następujące propozycje:

- Magnat MR780 (bardziej do Monitor Audio)

- NAD C375 (ten w zasadzie z wszystkimi sobie poradzi i powinien dać wypadkowo energiczne brzmienie, ale też z detalicznością i przestrzenią, żeby można było nadal poczuć techno wp*** :)

- Denon DRA-800H

Najlepiej posłuchać kilka opcji i wtedy zawsze te propozycje będą bardziej trafne, chyba że już słuchałeś jakichś zestawień i masz jakieś wnioski, jesteś się w stanie z nami nimi podzielić, to również będzie to spora wskazówka. Jeszcze teraz przeczytałem, że masz JBL i Harmana, to możesz iść również w stronę JBL jeżeli chodzi o kolumny.

Do powyższych zestawów oczywiście trzeba by dobrać jeszcze jakiś odtwarzacz sieciowy (oprócz DRA-800H), żeby można było korzystać ze Spotify Tidal itd. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home kupując kiedyś te bezprzewodowe JBL czy Harmana, kierowałem się tym, żeby był chromecast. Szukałem taniej opcji multiroom, a poza chromecastem i Sonosem nie znałem niczego innego. Więc te dwie firmy to dla mnie żaden wyznacznik.

Żeby zmieścić się w budżecie, mógłbym pójść w coś w stylu Monitor Audio Bronze 500. Pogooglam gdzie tu można pójść czegoś posłuchać w Berlinie. Ceny tu i w PL wyglądają na podobne. 

 

A co do pudełka, wolałbym Denona który ma wszystko, niż kupowanie kilku urządzeń. Trochę średnio jest na to miejsce. Jedynie ten system Heos mi się nie podoba, bo chyba nie będzie to współpracować z tymi głośnikami w pozostałyc pomieszczeniach. Chyba, że jest jakiś super odtwarzacz sieciowy, którym wspaniale się steruje i który rozwiąże też ten problem?

Edytowano przez zimmon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na wzmacniacze sieciowe Denon PMA-900HNE i Audiolab 6000A Play to lepsza propozycja od amplitunerów. Oba połączysz z TV optykiem, HDMI w stereo nic nie wnosi i spokojnie możesz w ten sposób łączyć te urządzenia. Na pokój 20m2 zaproponowałbym w zupełności wystarczające Dali Oberon 7 - teraz kupisz je w doskonałych cenach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem tych oberonów 7. Najpierw włączył z jakimś drogim NADem za 2000eur i było całkiem łał. Później gdy przepiął do Powernode miałem WTF!  Dół się zlewał jakoś i był słaby.  Później sprawdzałem z NADem C700 i było trochę lepiej. 

Pan próbówał mnie przekonać, że Denon Denon PMA-900HN będzie słabszy i że Bluesoundy są lepsze, bo coś tam 'fully digital'. Ale Denona do posłuchania nie było. Trochę mi to śmierdzi i wybiorę się gdzie indziej. Co Wy na to?

Rozważam nawet zakup dwóch wzmacniaczy do domu i po prostu oddania jednego.

W drugim sklepie powinni mieć też Monitory Audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Bronze 500 + Magnat MA700. Tu masz wbudowany HDMI ARC. Miekki Magnat pasuje do twardziej jaśniej grających Bronze 500tek. Z kolei te paczki odwdzięcza się precyzją, mocnym uderzeniem i stereofonią.

Oberon 7 grają z mniejszym kopem, delikatniej. Tu z kolei proponował bym Cambridge AXR100, Ale on nie ma HDMI ARC.

Denon PMA 900 I blusoundy nie będą najlepszymi wzmacniaczami.

Masz gdzie w Niemczech odsłuchać wstępnie jakieś systemy?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słuchałem Oberon 7, Monitor Bronze 500 ( i kilku droższych) z NAD C700 i z Denonem 900HNE. 

Monitory mają za głośną górę jak dla mnie. Może czasem przy wokalach jest bardziej przestrzennie, ale jakoś mnie to męczyło.  W Oberonach było lepiej. Myślę, że tutaj decyzja zapadła.

Bardzo zależy mi na dobrej obsłudze streamów, a nie mam miejsca na dwa pudła, więc inne wzmacniacze chyba odpadają w tej cenie.  

Chyba po prostu wezmę do domu NADA i Denona (żeby się utwierdzić że NAD bardzej pasuje?)  i jeden oddam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem obu z jednym i drugim.

Generalnie skłaniam się ku NAD + Dali, ale chyba pożyczę oba wzmacniacze zanim kupię jeden z nich.

Choć zacząłem czytać w innym wątku o jakimś buczeniu i trochę mnie to zaniepokoiło.  I wybór głośników z BluOs to sypialni/kuchni jest bardzo mały (i są drogie).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew tylko powiedźcie, które monitor Audio? Z nowych bronze 500? Silver 500 trochę drogie a 300 nieco małe niskotonowce chyba ;) . A ze starszych Silverów, które warto kupić jako używki? Widzę Rx8 za 3200 i np Silver 8 za 3600 a z kolei nowe 300 za 4100. One grają podobnie? Jakie mieliście doświadczenia z tymi kolumnami? I jak np mają się do nich takie Magnaty Signature 507? 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Tomasz Gie napisał:

Witam. Też się podepnę bo mam podobne zapytanie i również 20mkw. Mianowicie jakie jeszcze kolumny by się sprawdziły w muzyce elektronicznej? Zarówno wolniejszej jak i szybszej? Mogą być używane jak i nowe, 3-4 tyś zł. 

Pozdrawiam 

A Ty masz już wzmacniacz?

28 minut temu, Tomasz Gie napisał:

Dzięki za odzew tylko powiedźcie, które monitor Audio? Z nowych bronze 500? Silver 500 trochę drogie a 300 nieco małe niskotonowce chyba ;) . A ze starszych Silverów, które warto kupić jako używki? Widzę Rx8 za 3200 i np Silver 8 za 3600 a z kolei nowe 300 za 4100. One grają podobnie? Jakie mieliście doświadczenia z tymi kolumnami? I jak np mają się do nich takie Magnaty Signature 507? 

Pozdrawiam 

W zasadzie wszystkie.

Bronze 500 dadzą Ci kopa, czystośc dzwieku szybszy bas.

Silver 500 dojdzie bardziej wyrafinowany środek. To w zasadzie kolumna kompletna w swojej cenie.

W 300tkach masz dwie 15tki na basie. To coraz częstrzy pomysł iż daje sie mniejsze membrany. Posłuchaj ich. Nie przesuwają tak ścian jak 500tki na 20tkach ale też grają fajnie

Starsza seria RX gra nieco wolniejszym ale głębszym basem. Są w tym aspekcie nieco poluzowane.

Magnat Signature 507 to dokładne szybkie granie. Tu polecał bym póki jeszcze są rozejrzeć się za starszymi Magnatami Quantum 757. Grają lepiej. Tym bliżej do Monitor audio Silver.

W razie pytań pozostaje do dyspozycji

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...