Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do Polk Audio T50 z HDMI ARC


MrDariush

Recommended Posts

Witam, czy poleciłby ktoś dobry wzmacniacz (jak na ten budżet oczywiście) do napędzenia Polków T50, który posiada HDMI ARC. Prześledziłem juz sporo tematów o podobnej tematyce, ale proponowane tam wzmacniacze tj. np. Pioneer A-30 czy NAD C326 BEE nie posiadają niestety HDMI, a Denon DRA 800H nie mieści się w budżecie.

Zestaw będzie grał w małym salonie 16m2. Muzyka - słucham wszystkiego po trochu: od klubowej, przez pop, konczac na rapie, więc brzmienie raczej uniwersalne.

Mile widziany nowy sprzęt w granicach 2500zł (no max 3000 jeśli faktycznie będzie wart dołożenia tych kilku stówek). Używany sprzęt też oczywiście wchodzi w gre. Dobrze żeby na pokładzie było wyjście na subwoofer oraz Wifi, ale najważniejsze żeby posiadał HDMI ARC, żeby można było sterować z poziomu TV. Dzięki takiemu podłączeniu głośność systemu audio będzie sterowana pilotem od TV. Dobrze rozumiem? Jeśli nie, niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym brał Magnata, a potem zmienił kolumny ;) Swoją drogą ciekawe dlaczego HDMI nie jest już standardem we wzmacniaczach z DACem.

//edit

Nie wiem na ile się różnią dźwiękowo ale MR750 jest jeszcze tańszy

https://www.q21.pl/magnat-mr-750-czarny.html

Do tego jakiś Wiim Mini Streamer czy tam Taga Harmony TWA-10B i sieć jest załatwiona po taniości.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za szybkie odpowiedzi.

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Będzie ciężko.

Denon DRA 800, Onkyo 8270, nowe Magnaty MA700

Tu masz do 3K

https://www.q21.pl/magnat-ma-700-czarny.html

Do Polk T50 bedzie i tak nad wyraz :)

Piotr

Niestety 2 pierwsze propozycje już znam i są sporo ponad budżetem, a tego magnata ktoś posiada? Używał? Bo przeglądałem je już i na papierze wyglądają interesująco, ale jedna opinia o wspomnianym też tutaj MR750 mnie mocno zniechęciła. Pozwole sobie zacytować: 

"Pomimo, że mamy dopiero początek marca, to mój osobisty konkurs na rozczarowanie roku został już rozstrzygnięty. Rozczarowaniem tym jest Magnat MR-750. Sprzęt nie spełnia swoich podstawowych funkcji: nie brzmi i nie jest funkcjonalny. Nie brzmi, gdyż jest całkowicie pozbawiony basu. Nic, zero, NULL. I z czasem nic się nie zmieniało (rzekomy proces wygrzewania lamp). Potencjomentr Bass służy do zmian w obrębie "środka" brzmienia. Porównuję je do mojej ok. 25-cio letniej Yamahy RX-385 na kolumnach Teufel Ultima. Różnica jest ogromna. Jeśli chodzi o funkcjonalność - problemem jest HDMI. Po podłączeniu kabla do TV sprzęt zwalniał ok. 3-krotnie. Uruchamianie (to odliczanie nagrzewania lamp), "skakanie" po menu, zwiększanie/zmniejszanie głośności - wszystko trwało ok. 3 razy dłużej. Nawet informacja RDS z radia łapała lagi. Gdy wciskałem na pilocie głośność pięć razy pod rząd, reakcja na pierwsze dwa stopnie była od razu, kolejne 3 po sekundzie. I na raz, nie skokowo co jeden. Po odłączeniu kabla wszystko wracało do normy od razu. Po włączeniu też TV wszystko wracało do normy. Po jakimś czasie od wyłączenia - ponownie spowolnienie. Więc aby móc ze sprzętu korzystać, musiałbym za każdym razem, po wyłączeniu TV, fizycznie odłączać kabel HDMI. Jak widać po moim obecnym zestawie, nie mam zbyt wygórowanych wymagań. Wiem też, że 3 tys. zł w dziale hi-fi to nie jest dużo. Ale spodziewałem się, że w porównaniu do 25-cio letniego sprzętu będzie tak samo (ale z nowymi, cyfrowymi wejściami/wyjściami) albo lepiej. Nastąpiło tu jednak brutalne zderzenie z rzeczywistością. Kupiłem sprzęt w ciemno, w dobrej wierze i się mocno rozczarowałem. Nie wiem, czy to mój egzemplarz tak miał, czy "ten typ tak ma". Niemniej ja nie moge wystawić innej oceny jak jedną gwiazdkę (bo mniej się nie da). Sprzęt po dwóch dnaich został zwrócony."

41 minut temu, Tomasz S. napisał:

Ja też bym brał Magnata, a potem zmienił kolumny ;) Swoją drogą ciekawe dlaczego HDMI nie jest już standardem we wzmacniaczach z DACem.

//edit

Nie wiem na ile się różnią dźwiękowo ale MR750 jest jeszcze tańszy

https://www.q21.pl/magnat-mr-750-czarny.html

Do tego jakiś Wiim Mini Streamer czy tam Taga Harmony TWA-10B i sieć jest załatwiona po taniości.

Zmienił koulmny tzn. na jakie? Polk T50 złe? Bo jestem jeszcze przed zakupem, ale czytałem sporo pozytywnych opinii w stosunku ceny do jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T50 kiedyś były tak bardzo popularne bo były mega tanie i nie miały wtedy konkurencji ( moim zdaniem ). To zawsze były fajne kolumny na start bo były dostępne i za swoja cenę oferowały sporo. Teraz jak popatrzyłem na ceny to z Polk Audio wolałbym wybrać ES20

 

Co do Magnata to nie wiem czy to problem z danym egzemplarzem czy ogólnie. Może @Q21 coś podpowie ?

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrDariush napisał:

Zmienił koulmny tzn. na jakie? Polk T50 złe? Bo jestem jeszcze przed zakupem, ale czytałem sporo pozytywnych opinii w stosunku ceny do jakości.

Polki T50 są nieźle grającymi kolumnami i w tej cenie z podłogowych obecnie nie mają żadnej konkurencji i w przy obecnych wzrostach cen raczej mieć nie będą . Bardzo dobrze łączą się z amplitunerami Onkyo, które dodają kontroli w niskich tonach dla tych kolumn, w budżecie około 3tys. zł polecam poszukać używanego modelu TX-8270, który ma na wyposażeniu gniazda HDMI. T50 z Onkyo nagłośnią nawet pomieszczenie do 30m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównując do amplitunerów stereofonicznych Magnat brzmieniowo wypadnie na pewno najlepiej. Nie brzmi płasko, ma wyczuwalny zapas mocy, ciekawy bas i jest muzykalny. Jeszcze lepiej brzmią wzmacniacze Taga Harmony (a kosztują nadal niewiele) ale tam już będzie problem z HDMI. A czemu to HDMI jest konieczne? Przeważnie dźwięk cyfrowo podłączamy jednak przewodem optycznym i takie wejścia we wzmacniaczach pojawiają się znacznie częściej. Sama jakość przesyłanego dźwięku przez hdmi a optycznym przewodem również przemawia za tym drugim. Co do kolumn, zwróciłbym uwagę na Pylon Audio z serii Pearl - to niedrogie kolumny już klasy hifi, Polk jednak to taka "kinowa" konstrukcja choć swego czasu w swojej cenie nie do pobicia zgadzam się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Q21 napisał:

Porównując do amplitunerów stereofonicznych Magnat brzmieniowo wypadnie na pewno najlepiej. Nie brzmi płasko, ma wyczuwalny zapas mocy, ciekawy bas i jest muzykalny. Jeszcze lepiej brzmią wzmacniacze Taga Harmony (a kosztują nadal niewiele) ale tam już będzie problem z HDMI. A czemu to HDMI jest konieczne? Przeważnie dźwięk cyfrowo podłączamy jednak przewodem optycznym i takie wejścia we wzmacniaczach pojawiają się znacznie częściej. Sama jakość przesyłanego dźwięku przez hdmi a optycznym przewodem również przemawia za tym drugim. Co do kolumn, zwróciłbym uwagę na Pylon Audio z serii Pearl - to niedrogie kolumny już klasy hifi, Polk jednak to taka "kinowa" konstrukcja choć swego czasu w swojej cenie nie do pobicia zgadzam się.

Mogę prosić o odniesienie się do opinii o Magnacie MR750, którą zamieściłem wyżej? Czy model MA700 nie ma tych problemów? A może MR750 też ich nie ma tylko ktoś trafił na felerny egzemplarz? HDMI ARC spodobało mi się gdy zobaczyłem jak funkcjonalne jest to rozwiązanie u brata, który ma tak podłączony soundbar JBL 3.1. Automatyczne wzbudzanie, sterowanie głośnością sprzętu za pomocą pilota od tv itp.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, ale może ktoś coś jeszcze zaproponuje? Może @S4Home ?

Pozdrawiam

Edytowano przez MrDariush
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MrDariush napisał:

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem, ale może ktoś coś jeszcze zaproponuje? Może @S4Home ?

Jako były pracownik Ci podpowiem.

Moim zdaniem to był jakiś jeden test. Zawsze jest kilka takich które trzeba odsiać. Te całe w superlatywach i te całe w negatywie.

MR750 ma słabszy masz od MR780 ale nie na tyle aby padło sformułowanie NULL.

Albo tam akustyka zawiniła albo dobór do kolumn. No albo skrajnie coś było nie tak z lampami. Co się zdarzało. Uzytkownik powinien wymienić na inną sztukę. Zwłaszcza jeśli pokrętła nie reagowały na zmiany.

Moim zdaniem go po prostu wypożycz. A jak nie to daj sobie spokój z HDMI i wtedy masz szerszy wybór.

Co do Polk T50 to kolumny  które były w głównej mierze oferowane jako zestawy do kina. Później zaczęto rozbijać te zestawy i sprzedawać osobno,

Pearl 25 jest ok. Ale jak masz zmienić to na coś już lepszego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2022 o 09:51, MrDariush napisał:

Zmienił koulmny tzn. na jakie? Polk T50 złe? Bo jestem jeszcze przed zakupem, ale czytałem sporo pozytywnych opinii w stosunku ceny do jakości.

Kolumny bardzo popularne i co najważniejsze bardzo dobrze wypadają w sowim przedziale cenowym pod względem jakości jaką oferują.

Dnia 18.07.2022 o 09:51, MrDariush napisał:

Niestety 2 pierwsze propozycje już znam i są sporo ponad budżetem, a tego magnata ktoś posiada? Używał? Bo przeglądałem je już i na papierze wyglądają interesująco, ale jedna opinia o wspomnianym też tutaj MR750 mnie mocno zniechęciła. Pozwole sobie zacytować: 

Myślę że nie ma co skreślać urządzenia na podstawie jednej opinii, są gusta i guściki ;) MR750 to świetne wzmak/amp. Jakościowo wypada ponad przeciętnie jak na swój budżet, posiada minimalnie słabszy dół niż MR780. Funkcjonalnie spełni Twoje oczekiwania. 

Przed de wszystkim, Magnat to tak naprawdę wzmak z tunerem i HDMI. Nie klasyfikował bym go razem z DRA-800 czy TX-8270. Jest to taki nowoczesny twór. Brzmieniowo posiada dobrą głębię, lepsze nasycenie, sporo powietrza. Pomyśl nad nim jeśli zależy Ci na jakości dźwięku. Jedyne czego nie posiada to funkcji sieciowych, aczkolwiek na pokładzie jest bluetooth aptX, FM i DAB+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2022 o 11:23, S4Home napisał:

Kolumny bardzo popularne i co najważniejsze bardzo dobrze wypadają w sowim przedziale cenowym pod względem jakości jaką oferują.

Myślę że nie ma co skreślać urządzenia na podstawie jednej opinii, są gusta i guściki ;) MR750 to świetne wzmak/amp. Jakościowo wypada ponad przeciętnie jak na swój budżet, posiada minimalnie słabszy dół niż MR780. Funkcjonalnie spełni Twoje oczekiwania. 

Przed de wszystkim, Magnat to tak naprawdę wzmak z tunerem i HDMI. Nie klasyfikował bym go razem z DRA-800 czy TX-8270. Jest to taki nowoczesny twór. Brzmieniowo posiada dobrą głębię, lepsze nasycenie, sporo powietrza. Pomyśl nad nim jeśli zależy Ci na jakości dźwięku. Jedyne czego nie posiada to funkcji sieciowych, aczkolwiek na pokładzie jest bluetooth aptX, FM i DAB+.

Który z Magnatów byłby najlepszym wyborem do Polk Audio T50? MR780, MA700 czy MR750? Pewnie MR780 ale niestety nie posiada HDMI, więc który z pozostałych dwóch? I czy będzie mocno odstawał od MR780? Czy ktoś podłączał te wzmacniacze przez HDMI i zaobserwował przez to zwolnienie pracy sprzętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...