Skocz do zawartości

Stereo 2.0 - wzmacniacz lub amplituner + podstawkowe - - Co polecacie w budżecie?


marcnowax

Recommended Posts

Witam,

Panowie, potrzebuję Waszej pomocy w doborze zestawu stereo do nagłośnienia pomieszczenia 26m2 w budżecie 2000- 3000 zł do wg. priorytetów: słuchania radia (głównie chili zet, antyradia), oglądania netflixa ze zrozumieniem dialogów (wcale nie takie oczywiste z nowym TV), grania na PS4 oraz słuchania płyt winylowych. Szczytem fantazji byłoby dla mnie puszczenie muzyki z telefonu po BT i obsługa audio (wł/ wył, vol up/vol down) pilotem od telewizora.  Mój gramofon to zabytkowa yamaha PF50 ale mogą ją w przyszłości zmienić. Właściwie to inne funkcje i możliwości mnie nie interesują:)

W tym celu szukam amplitunera lub wzmacniacza + tunera oraz wystarczających głośników podstawkowych. Nie zależy mi na głośności zestawu, raczej na jakości dźwięku. Niestety nie mogę przebrnąć przez specyfikacje i dziesiątki dostępnych modeli. 

Z góry dziękuję. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P-na napisał:

Jedno co do stereo to tylko i wyłącznie wzmacniacz , ampli lekko tłamsi wydźwięk ,co innego kino domowe . 

Uważasz że amplitunery "tłamszą" dzwięk? Możesz ten temat rozwinąć, ciekawy jestem?

 

A co do sprzętu, w tej cenie lepiej kupić dobre kolumny aktywne, niż wątpliwej jakości używki. 

Zobacz: https://allegro.pl/oferta/klipsch-r-51pm-eua-kolumny-aktywne-z-bt-para-jm-8548562384

Albo te: https://allegro.pl/oferta/outlet-glosniki-2-0-edifier-s3000-pro-256w-bt-11925318236

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 -tzry systemy w domy w tym KD posiadałem wiele ampli tunerów różnych firm  lecz żaden i nigdy nie zagrał tak dobrze w stereo .

Powtarzam ampli nawet 4-czerokrotnie droższe nie dorównywały stereo (tak naczytałem się różnych testów i wkładam je do szuflady ,,fantasmagorie") ,jak sam nie usłyszysz-przetestujesz to się nie przekonasz .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niewielki budżet, ale mielibyśmy dla ciebie rozwiązanie w postaci Taga Harmony HTR-1000CD V.2 na pokładzie którego znajdzie radio FM i Dab+ odtwarzacz CD, bluetooth, dodatkowo możesz podłączyć do niego TV i subwoofer. Co do kolumn to tu wybór miałbyś nieco większy, ale sam zaproponowałbym ci kolumny Pylon z serii Pearl 25 i tym sposobem miałbyś nowiutki, dobrze wyposażony jak na tak niski budżet system. Zadzwoń umów się na odsłuch i po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 26m2, a nawet większego pomieszczenia polecam sprawdzenie kolumn aktywnych Triangle BR03 Active BT. Najlepiej abyś je odsłuchał czy taki styl grania Tobie pasuje, mają podbity dół pasma, naturalną średnicę i wyraźną górę. Trochę może jednak to brzmienie zmienić ponieważ dołączony pilot umożliwia korygowanie wysokich i niskich tonów. Dzięki wejściom cyfrowym podłączysz TV, jest wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz obsługa Bluetooth. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Wiem, że budżet jest mały i każde kolejne stówki podnoszą doznania ale zaparłem się i górną granicę podniosłem do 3,5k bo na tyle wyceniam swój komfort w tym zakresie :)

Kolumn aktywnych i maleństwa Taga w ogóle nie brałem pod uwagę  - muszę udać się faktycznie do fachowego sklepu.

- Czy jest jakaś opcja aby podłączyć też tuner fm pod kolumny aktywne?

- Czy mały kombajn w stylu Taga, MCR-N670D czy Magnat Mc 200 ma przy takiej powierzchni sens? W przyszłości dokupiłbym gramofon z przedwzmacniaczem.

- Czy w tej cenie jest realny zakup przyzwoitego setu: wzmacniacz (z wejściem optycznym i przedwzmacniaczem gram.) , tuner fm, para monitorów?

Jakąkolwiek łączność bezprzewodową (np. bluetooth) mogę sobie mogę odpuścić :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no R51 pm to się wrogowi nawet nie poleca :/ To sa słabe kolumny.

16 godzin temu, marcnowax napisał:

- Czy jest jakaś opcja aby podłączyć też tuner fm pod kolumny aktywne?

Tak

16 godzin temu, marcnowax napisał:

- Czy mały kombajn w stylu Taga, MCR-N670D czy Magnat Mc 200 ma przy takiej powierzchni sens? W przyszłości dokupiłbym gramofon z przedwzmacniaczem.

Tak, chodź tu trudniej wybrać kolumny. Musiały by być bardziej efektywne.

16 godzin temu, marcnowax napisał:

- Czy w tej cenie jest realny zakup przyzwoitego setu: wzmacniacz (z wejściem optycznym i przedwzmacniaczem gram.) , tuner fm, para monitorów?

Optyk tu jest pewnie największym problemem. Ale czekając, szukając pewnie opcja jest.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Spróbuj sobie w takim razie Yamaha A-S201 i do tego JBL A170, ewentualnie nieco drożej wyjdzie Ci połączenie z Indiana Line Tesi 561. 

 Indiana Line Tesi 561 Lepszy wybór zwłaszcza że ma  bas-refleks z przodu jest dodatkowym ich atutem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bas refleks niestety kompletnie nic Ci nie powie i nie działa on w taki sposób, że umiejscowienie z przodu oznacza możliwość przysunięcia kolumny do ściany. 
Indiana Line Tesi 561 to bardzo dobre kolumny o dynamicznym i muzykalnym brzmieniu. Yamaha AS301 dobrze zgrywa się z Indianą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur Charicki napisał:

Kolego jak coś to mam prawie nowa Yamahę as301 w kpl jak ze sklepu. Kupiona 11.2021 w top hifi. To będzie lepsza opcja od as 201, nie sądzicie?

https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-a-s301-jak-nowa-CID99-IDPOdPu.html

Niestety przeczytałem Wasze posty 30 min za późno.  Pokierowalem się własną logiką i zdecydowalem uskaldac na fajny zestaw w przyszlym roku i w miedzyczasie kupiłem w przyzwoitej cenie onkyo tx8130. Mam nadzieję, że zadziała:) Zostaje temat monitorów. Czy macie jakieś pewniaków co do głośników w przedziale 1500-2200, które z tym ładnie zagrają? Muszą być monitory bo nie chce dodatkowych mebli ma podłodze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Józef Herczek napisał:

Może coś z MA. Bronze 100 6G w tym budżecie dostaniesz - w Audio On mają promocję coś koło 2k. Celował bym w używki - wtedy seria Silver. Tylko ciężko będzie Ci ten metraż nagłośnić monitorami.   

Mam Bronze 6g na 18m2 i rzadko puszczam na 50% skali bo jest to już bardzo głośno(często max30%) i jest sporo Basu, najlepiej zabrać wzmacniacz i do sklepu posłuchać czy podpasuje, na Bronze tez teraz są promocje i za 2200zl mozna je kupić, lub może iść w używki,bedzie dużo taniej tylko trzeba dobrze sprawdzić monitory. 

Przed chwilą, ROBIXXX napisał:

Mam Bronze 6g na 18m2 i rzadko puszczam na 50% skali bo jest to już bardzo głośno(często max30%) i jest sporo Basu, najlepiej zabrać wzmacniacz i do sklepu posłuchać czy podpasuje, na Bronze tez teraz są promocje i za 2200zl mozna je kupić, lub może iść w używki,bedzie dużo taniej tylko trzeba dobrze sprawdzić monitory. 

 

IMG_20220715_065122.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego Onkyo też bym polecał te Bronze 100tki. Jak masz je w dobrej cenie to tym bardziej. Udało by się pewnie upolować starsze RX2 także.

12 godzin temu, marcnowax napisał:

Niestety przeczytałem Wasze posty 30 min za późno.  Pokierowalem się własną logiką i zdecydowalem uskaldac na fajny zestaw w przyszlym roku i w miedzyczasie kupiłem w przyzwoitej cenie onkyo tx8130.

Nic nie straciłeś :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...