Skocz do zawartości

Kompaktowy zestaw do szafki pod TV do 1500 zł


Recommended Posts

Witam!

Poszukuję rozwiązania audio do mojego TV w budżecie ok. 1500 zł. Głównym wymaganiem i utrudnieniem jest to, że musi się ono zmieścić na szafce do telewizora ze zdjęcia. Z tego względu najbardziej komfortowym wyjściem wydaje mi się soundbar, choć wiem, że nie jest to szczyt techniki, dlatego jestem otwarty na inne możliwości - może jakieś drobne głośniki aktywne? Z pewnością jednak spisywałby się on lepiej od wbudowanych głośników tv. Chciałbym, aby głośnik umożliwiał też połączenie bluetooth, aby można było z niego korzystać do odtwarzania radia, czy Spotify w tle przy codziennych czynnościach. Czy macie może pomysł jak rozwiązać taki problem? ;)

Z góry dzięki za pomoc :)  

 

tv.jpg

Edytowano przez Wojtek Pratkowiecki
zmiana zdjęcia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z miejscem po lewej i prawej stronie szafki RTV? Nie ustawisz tam standów pod małe kolumny podstawkowe?

Jest naprawdę sporo lepszych opcji niż soundbary. Przykład: mały wzmacniacz w klasie D + monitory, ewentualnie jakaś mini wieża/amplituner stereo + monitory.

Od siebie polecę Denona RCD-M41 + Polk Audio S15E / ES15E, Dali Spektor 2, ELAC Debut 2.0 B6.2. Zestaw kosztować będzie trochę ponad 2000zł, a jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza w stosunku do grajbelki.

/edit
Jeśli ma być naprawdę tanio to nawet taki Panasonic SC-PMX90 w zestawie z fabrycznymi kolumienkami da radę.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mało miejsca, a to ograniczy nas zauważalnie. Mogliśmy Ci coś zaoferować na zasadzie malutkich satelitek B&W M-1, ale masz tu cenę 1200 zł za sztukę...

po drugie potrzebowałoby to małego wzmacniacza za co najmniej 2000 zł, a tu już zauważalnie przekraczamy Twój budżet. Pozostałby więc soundbar...ale tutaj musisz się liczyć z kompromisem względem muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV jest nieprzestawialny, rozwiązanie z szafką na kółkach jest tu nie bez powodu ;) cały ten zestaw ma nie przeszkadzać, a nie grać główną rolę w mieszkaniu :P tak jak część z Was mówi - w moim przypadku pozostaje chyba tylko soundbar, co oczywiście wiąże się ze znacznie gorszym stosunkiem jakości dźwięku do ceny, niż mógłbym to osiągnąć wybierając stereo/kino, ale jestem z tym pogodzony. Zależy mi na tym, żeby oglądając film akcji, albo grając na Playstation, dźwięk nie był aż tak kartonowy jak z głośników wbudowanych, bo to aż groteskowo brzmi ;) jak będę miał możliwość na wstawienie kina domowego to na pewno o nie zapytam :P 

Wracając zatem do mojego problemu - czy spośród soundbarów polecacie jakieś konkretne, które brzmią trochę lepiej od innych? Jak widać po moim ułożeniu tv - najlepiej, jakby obyło nawet bez subwoofera... kilka niezłych opinii przeczytałem o Sonos Beam, do którego musiałbym trochę dołożyć, ale nie wiem, czy faktycznie jest on tak ponadprzeciętny, czy jest to tylko dobry PR ;)

Dzięki za zrozumienie mojej sytuacji :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że z rozmiarem soundbara nie powinienem mieć problemu. Patrzę na modele od różnych producentów i widzę, że największym uznaniem cieszą się:

- Sonos Beam 2 / Sonos Ray

- Sony HT-X8500 - ma "wbudowany soundbar"

- Denon DHT-S517 - ten i poniższe mają zewnętrzny soundbar, przy który, już może być problematyczny z umieszczeniem, ale może coś wykombinuję

- Sony HT-G700

-  LG SPD7Y

Jeżeli Waszym zdaniem któryś z nich zasługuje na większą uwagę od pozostałych - chętnie się dowiem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...