Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 24m


shotta22

Recommended Posts

Witam, w chwili obecnej mam kolumny PMC GB1i grają one z Yamacha WXC50, moon 300d i Krellem 300i . W tym zestawieniu brakuje mi trochę basu i ogólnie fajnie by było jakby  brzmienie było bardziej gęste.Pokój ma ok 24-25m, muzyka jaką słucham to  Dire Straits, Pink Floyd, Tool itp. muzyka elektroniczna. Rock i hard rock, ale  z lat osiemdziesiątych. Szukam kolumn z bogatą, ale delikatną górą i grające z wykopem. Odchudzone granie odpada.

Budżet jaki mam to max 10tys. używki lub nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować jeszcze kolumn takich jak Dali Opticon 6, Monitor Audio Silver 500, jakąś opcją tez mogły by być Elac Carina FS 247.4 (nowe), bo pomieszczenie nie jest duże, ewentualnie Opera Seconda, lub Sonus Faber Venere 3.0 (raczej używki). Chociaż nie wiem czy po przesiadce z PMC będzie Cię zadowalać jakaś opcja z nowych kolumn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w kwocie w jakiej szukasz spokojnie znajdziesz na rynku wtórnym Opery Secondy SE, myślę że mogłyby Ci się spodobać. To kolumny z świetnym wypełnieniem, grające gęsto, z bardzo dobrym basem. Powinny bardzo dobrze odnaleźć się w Twoim pomieszczeniu. Wspomniane powyżej Dynaudio serii Excite również mogą być fajne ale celowałbym raczej w X38, X44 mogą być za dużo a i grają odrobinę inaczej. Tu również mowa o rynku wtórnym.

Co do uwagi kolegów z S4Home, zapewne chodziło o to, że ciężko będzie pobić brzmienie Twoich obecnych kolumn nowymi kolumnami z przedziału 10k zł. 

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że muszę rozejrzeć się za używanymi kolumnami. Niestety ani Opera Seconda ani Dynaudio x38 nie ma. Znalazłem Sonus Faber Venere 3.0 ( słyszałem kiepskie opinie o modelu 2.5), Monitor Audio Gold 300 i GX200, Cabasse Iroise 3, Amphion Argon 3ls, System Audio Ranger, Dynaudio Contour 3,4 i Emit 50. Z używkami jest ten problem że nie można u siebie odsłuchać. Czy któreś z tych które wypisałem brać pod uwagę czy skupić się na szukaniu Oper i Dynek x38?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2022 o 12:21, shotta22 napisał:

Dzięki panowie za podpowiedzi. Przyznam że już kiedyś się nad niektórymi propozycjami się zastanawiałem. S4home czy mógłbyś rozwinąć myśl że żadne z tych propozycji mogą mnie nie zadowolić po pmc? Czy to aż tak inna sygnatura brzmienia? 

Moim zdaniem moi dawni koledzy mieli rację. No chyba że nie lubiłeś swoich PMC. Ale tak. Sygnatura dzwieku tych kolumn jest dokładna szybka.

Masz fajną promocję na starsze Silver 500. Albo polować właśnie na uzywane Goldy. Dobry trop

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
15 godzin temu, shotta22 napisał:

Zacząłem temat to i trzeba go skończyć. Dzięki za wszystkie porady, wybór padł na Amphion 3ls i wygląda na to że się polubimy. 

Bo to super kolumny chodź ultra mało popularne u nas.

Sam na nie trafiłeś czy któryś salon Ci je zasugerował do odsłuchu?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, shotta22 napisał:

Już kiedyś miałem ochotę spróbować 3l/7l ale nie wyszło. Teraz nadarzyła się okazja to skorzystałem. Właśnie jestem zdziwiony że salony ich nie polecają. 

Bardzo mało popularne modele. Mi się udało krótko ich posłuchać i tak samo byłem zdziwiony.

Chetnie bym z nimi dłużej posiedział , po-testował. Ale może kiedyś.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...