Skocz do zawartości

Focal 826+denon dra-800


Mars1122

Recommended Posts

Witam wszystkich, jak w temacie zastanawiam się nad zakupem zestawu focal chora 826+ amplituner stereo denon. Zestaw podpięty pod tv i konsole. pomieszczenie to salon z otwartą kuchnią całość 50m2. pytanie co specjalistów czy denon da sobie radę i czy zagra to dobrze ? Z góry dziękuję za odpowiedź 

Edytowano przez Mars1122
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

połączenie Focala Chora z Denonem jest względnie bezpieczne, Denon gra dość ciepło i mocno dołem. Zerknij jeszcze może na Fyne Audio F502, lubią większe pomieszczenia, grają cieplejszym, bardziej basowym dźwiękiem. Może wizualnie przypadną drugiej połówce do gustu?

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars1122 napisał:

Witam wszystkich, jak w temacie zastanawiam się nad zakupem zestawu focal chora 826+ amplituner stereo denon. Zestaw podpięty pod tv i konsole. pomieszczenie to salon z otwartą kuchnią całość 50m2. pytanie co specjalistów czy denon da sobie radę i czy zagra to dobrze ? Z góry dziękuję za odpowiedź 

Przepraszam, ale to połączenie jest blisko beznadziejnego. Ten Denonik to dobry kompan do Dali Zensor 5 albo Indiany za 2000 zł za parę. Jeśli ktoś Ci takie zestawienie zaproponował w salonie firmowym, to trzeba przyznać "prawdziwa fachura".

Nie wiem dlaczego Panowie z branży i "byłej" tylko utwierdzają kolegę...

Edytowano przez Miras23
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mars1122 napisał:

Szczerze powiem że ważny jest te aspekt wizualny dla mojej drugiej połowy, dlatego też wstępnie padło na focal plus to, że mam soundbar focal zrobił na mnie spore wrażenie. Ale nie zamykam się tylko na te kolumny. Myślałem jeszcze o amplitunerze Marantz nr 1200. 

To z kolei zupełnie inaczej brzmiący amplituner. Denon jest ciepły ,wolny, basowy. Z kolei Marantz NR 1200 gra jasno.

Soundbar Focala faktycznie gra na prawdę dobrze. Serio Chora nie jest jednak najlepsza.

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Przepraszam, ale to połączenie jest blisko beznadziejnego. Ten Denonik to dobry kompan do Dali Zensor 5 albo Indiany za 2000 zł za parę. Jeśli ktoś Ci takie zestawienie zaproponował w salonie firmowym, to trzeba przyznać "prawdziwa fachura".

Nie wiem dlaczego Panowie z branży i "byłej" tylko utwierdzają kolegę...

Ja wręcz przeciwnie. Podałem inne kolumny. O ile co do ceny jeszcze się zgodzę o tyle absolutnie nie łączenia DRA 800 z Oberon a tym bardziej Indianą Line.

To brzmienie będzie mozolne, rozlazłe, nudne. Dodatkowo gdzie takie mikrusy do 50m?

Tu trzeba dużych kolumn. Jeśli kolega wybrał taki a nie inny amplituner no to trzeba się ratować kolumnami.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

To z kolei zupełnie inaczej brzmiący amplituner. Denon jest ciepły ,wolny, basowy. Z kolei Marantz NR 1200 gra jasno.

Soundbar Focala faktycznie gra na prawdę dobrze. Serio Chora nie jest jednak najlepsza.

Ja wręcz przeciwnie. Podałem inne kolumny. O ile co do ceny jeszcze się zgodzę o tyle absolutnie nie łączenia DRA 800 z Oberon a tym bardziej Indianą Line.

To brzmienie będzie mozolne, rozlazłe, nudne. Dodatkowo gdzie takie mikrusy do 50m?

Tu trzeba dużych kolumn. Jeśli kolega wybrał taki a nie inny amplituner no to trzeba się ratować kolumnami.

Piotr

 

Piotr

Nie czytasz ze zrozumiemiem (znowu)

Nie kazałem autorowi wątku kupować do tego amplitunera głośników Dali czy Indiany. Chciałem określić jakość tego urządzenia podpierając się przykładem.

Jeśli twierdzisz, że DRH800 z Focalem 826 grają dobrze, to niech C.i będzie. Znam te kolumny i wiem doskonale, żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty to trzeba wyrzuć z 10 koła na wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miras23 napisał:

Znam te kolumny i wiem doskonale, żeby uzyskać satysfakcjonujące efekty to trzeba wyrzuć z 10 koła na wzmacniacz.

Wystarczy spojrzeć jak nisko schodzą z impedancją. Mają dosyć wysoką skuteczność i tj. jakieś pocieszenie.

6 godzin temu, Mars1122 napisał:

Ale nie zamykam się tylko na te kolumny.

Do amplitunera Denon DRA-800H kolumny Klipsch R-820F lub nowszy model R-800F

Zwróć uwagę na wzmacniacz z funkcjami sieciowymi Denon PMA-900HNE i również można go zestawić z powyższymi kolumnami Klipsch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mars1122 napisał:

 

 

4 godziny temu, Mars1122 napisał:

To co innego zamiast tego denona? 

I czy lepiej ten focal czy lepiej ten rynek?

Ja bym Ci zaproponował używany sprzęt: Vincent 237 może plus Canton Ergo 102 bo duży salon. Plus dac ifi zen dac2 plus streamer ifi zen i masz komplet za ok 8k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Jakie decyzje kolegi?

Czy nastąpiły jakieś nowe, ciekawe przemyślenia ?:)

Skoro jesteś z Kalisza, to zapraszamy Cię do naszego punktu w Łodzi. Masz już niedaleko :)

Ale z Was pracoholicy,  nawet o godz. 22.00 w niedzielę.  Widać, że pisze tu pracownik z powołania :)

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.08.2022 o 14:41, Miras23 napisał:

Piotr

Nie czytasz ze zrozumiemiem (znowu)

Nie kazałem autorowi wątku kupować do tego amplitunera głośników Dali czy Indiany. Chciałem określić jakość tego urządzenia podpierając się przykładem.

miras znowu czytałem ze zrozumieniem

Napisałem wyraźnie że zgadzam się co do proporcji ceny.

A Ty podajesz przykłady które kompletnie z tym amplitunerem nie grają. To po co?

 

Dnia 19.08.2022 o 21:20, Mars1122 napisał:

Czyli ogólnie kolumny focal można sobie odpuścić. A te kolumny Fyne Audio F502 byłby lepszym wyborem ? I czy ten denon je udźwignie ? Czy lepiej coś innego do nich dobrać?

Nie tych kolumn nie udźwignie i nie pasuje do nich dźwiękowo.

2 godziny temu, Mars1122 napisał:

Sam już nie wiem co robić 😞im więcej czytam tym mniej już wiem. 

Tak pisałem o tym

To normalne.

Z każdej strony masz inne porady, ataki.

Masz prostą odpowiedź. Jak chcesz koniecznie iśc w DRA 800 to moim zdaniem Bronze 500 to maks. Pasuje dźwiękowo i wyciągniesz z tego amplituenra maks na tych kolumnach. 

Chesz lepsze kolumny to nie ten amplituner.

Może byc wzmacniacz? A urządzenie sieciowe osobno?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Początkowe założenie z Denonem i Focalami jest udane, ale możesz mieć niedosyt w kwestii basu w tak dużym pomieszczeniu.
Rzuć okiem na Pylony Diamond 28, lub w nieco niższym budżecie Heco Aurora 1000 - jedne i drugie bez problemu zagrają w 50m2 :) 

Denona warto by było podmienić na jakiś wzmacniacz stereo. Amplitunery niestety grają płasko względem wzmacniaczy. W podobnym budżecie znajdziesz Quada Vena II Play, Audiolaba 6000A Play - wzmacniacze wyposażone w wejścia optyczne, streamery. W zasadzie rezygnujesz z korekcji na gałkach i radia FM zyskując detale i dociążenie dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy oraz po indywidualne wyceny :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mars1122 napisał:

Czyli widzę tylko jedno rozwiązanie, muszę jechać osobiście na odsłuch opcji jest zbyt dużo. Dziękuję wszystkim za pomoc 

Jeśli naprawdę chcesz to dobrze zrobić, to posłuchaj sprzętu stacjonarnie. Kilka postów wyżej zaprosiłem Cię do naszego punktu w Łodzi, nie jest daleko a tam jest wielki salon :)

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...