Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Buchardt S300


Pekin

Recommended Posts

21 minut temu, seba3002 napisał:

Myślę, że mogłyby Ci się spodobać. Takie misiowe granie w stylu dynaudio. Dużo miękkiego basu, przyjemna średnica i delikatna góra.

Dzięki. :)

20 minut temu, Dedal75 napisał:

 BMN słuchałem w 4 pomieszczeniach i w każdym grają inaczej , nawet z tym samym sprzętem .

Ale jakieś cechy wspólne musiały być, skoro wiesz, że to inne granie od Buchardtów. Bas mniejszy i szybszy? Szczuplejsza i twardsza średnica? Bardziej wyrazista, szczegółowa góra? Lepsza stereofonia kosztem mniej nasyconej barwy?

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

4 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

 

 

 

4 minuty temu, Prawie Audiofil napisał:

W 50% to i ja jestem sprawcą tego wątku. Zamienilismy się z kolegą Pekin swoimi kolumnami(z moją doplatą rzecz jasna). Mialem te Buchardty , teraz jego Bergesy. Mogę potwierdzić tylko , ze jesli chodzi o dol pasma, to rzeczywiscie Buchardty o dziwo ( w  koncu to monitory) mialy go wiecej. Osobna kwestia jakosci basu w jednych i drugich. Buchardt- spektakularny bas, wybrzmiewajacy trochę pewnie ponad miarę. Teraz to słyszę, mając Berges. Tu jest skromniejszy ale bardziej zdyscyplinowany ale wciąż ladnie dociażony. Przez to zyskal wg mnie środek pasma. Calosc lepiej zszyta w moich 18 m2 . Jest idealnie.

Gora tez mi sie bardziej podoba, jest wiecej smaczków. Teraz po półtorarocznym obcowaniu z Buchardt  słyszę te różnice. 

Na moj pozytywny odbior nowych kolumn wplywa tez pewnie radocha ze zmian. Są nowe emocje.

 

 

 

 

Edytowano przez Prawie Audiofil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem S300, grają dosyć podobnie do Focusów 160, czuć podobny klimat :) 

BMN są bardzo podatne na akustykę i adaptację pomieszczania, to samo tyczy się wzmacniacza. Testowałem z as1000, pearl lite, smsl A8, jakiś chiński wzmak klasy D, M3si. Za każdym razem otrzymałem kompletnie inne granie. 


S300 znowu lubią więcej miejsca z wokół. Najlepiej po 80cm z każdej strony. 

Jeśli chodzi o to czy BMN są lepsze od Buchardtów. To moim zdaniem tak, ale nie ma ogromnej przepaści. Przykładowo dla mojej żony te drugie grają lepiej, bo faktycznie lepiej sobie radzą z współczesną muzyką POP. To samo dotyczy się rocka, pozostałe gatunku jednak zagrają lepiej na BMN. 

Finalnie jestem zadowolony z wymiany :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie ok 4-5 tyś. zwróć jeszcze uwagę na francuskiego Atoll'a IN-80 czy IN100 Signature. Ten zagra inaczej od MF. Dynamika, bas, energia, szybkość i detal będzie tutaj bardziej odczuwalne. Możesz też przed zakupem taki wzmacniacz u nas za kaucją wypożyczyć. Myślę, że powinien się on sprawdzić z tymi kolumnami. 

 

Pozdrawiam,

Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, finchers napisał:

To już trzeba spytać autora ...ale strzelam w ciemno. Kilkanaście kolumn przerabiałem i wiem na co stać BMN szczególnie Bergesy. (tylko tutaj ciężko porównywać podłogówki do monitorów)

No o to mi właśnie chodzi. Kolega chce zmienić. znaczy jednak coś mu nie pasuje.

Dla mnie buchardy sa za misiowate. Nawet podłączane do szybkiego zwartego jasnego wzmacniacza nie dawały tej energii.

Owszem delikatne plumkanie przy pracy super. Ale wiekszej dawki emocji nie moglem z nimi uzyskac

 

20 godzin temu, Pekin napisał:

Moim zdaniem S300, grają dosyć podobnie do Focusów 160, czuć podobny klimat :)

Do Dynaudio Focus? E no nie. Dynaudio był znacznie bardziej otwarte.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj gram z Arcamem A29, kupiłem z czystej ciekawości... podobno gra bardzo podobnie do SA20, który został wcześniej zaproponowany przez @Piotr Sonido

I musze przyznać, że dla mojego ucha gra to dużo lepiej niż Marantz. Dół się uspokoił, scena na szerokość i głębokość o dwie klasy wyżej, góra szczegółowa, wyraźniejsza, środek bardzo podobny do perły. Ogólnie granie dużo równiejsze i bardziej "realistyczne". Myślę, że Arcam zostanie na dużej :) 

Teraz myślę nad zmianą Toppinga E30 na coś lepszego, może coś się znajdzie w cenie około 1200zł(używane)? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pekin napisał:

Od wczoraj gram z Arcamem A29, kupiłem z czystej ciekawości... podobno gra bardzo podobnie do SA20, który został wcześniej zaproponowany przez @Piotr Sonido

I musze przyznać, że dla mojego ucha gra to dużo lepiej niż Marantz. Dół się uspokoił, scena na szerokość i głębokość o dwie klasy wyżej, góra szczegółowa, wyraźniejsza, środek bardzo podobny do perły. Ogólnie granie dużo równiejsze i bardziej "realistyczne". Myślę, że Arcam zostanie na dużej :) 

Teraz myślę nad zmianą Toppinga E30 na coś lepszego, może coś się znajdzie w cenie około 1200zł(używane)? 

 

Co znaczy, że scena poprawiła się o dwie klasy? Jak mierzy się te klasy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Arcam rDAC :)

Piotr

Myślałem o nim, ale chyba chciałbym coś nowszego. 

 

Mam jeszcze w domu Zen DACa pod Denona D7000 i w porównaniu do E30 gra minimalnie cieplej, ma lepsze wypełnienie, ogólnie przyjemniej dla ucha..
i z tego powodu mocno rozważam ZEN One Signature

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...