Skocz do zawartości

Dedykowany odtwarzacz Blu-ray 4K czy konsola PS5?


eMBe

Recommended Posts

Mam dylemat. Kupić dedykowany odtwarzacz czy konsolę? Cena to wiadomo. Za cenę konsoli kupię świetny odtwarzacz.
Ale też chyba wystarczająco dobry można kupić za połowę ceny konsoli. Jeśli nawet nie za jedną trzecią ceny.
Z tego co widziałem to PS5 spokojnie nadaje się jako odtwarzacz. Wiadomo. Nie będzie miał tylu opcji obrazu/audio co dedykowany.
Ale czy gra jest warta świeczki jeśli chodzi o jakość? Z lupą nie będę siedział :>>>>

Z tego co czytałem to z Panasoniców dopiero ten model DP-UB820 "ma sens" (1700 zł). Niższe modele są okrojone chociażby co do poprzedników (420). Nie mają HDR Optimizera.
Sony nie znam. Ktoś coś na temat tych modeli?

Sony ubp-x700
Sony UBP-X800M2

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eMBe napisał:

Sony ubp-x700

mam ten odtwarzacz już trzeci rok - jak dla mnie OK, szczególnie podoba mi się że bardzo dobrze radzi sobie z upscaling-iem co mając "zapasy" filmów na DVD jest dla mnie ważne, przy BD też jest OK, ja za niego dałem 999 złotych i z tego co widzę cena "zamrożona", obsługuje HDR i Dolby Vision, moim zdaniem jeżeli nie stawiasz na granie to konsola trochę przesada,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.09.2022 o 17:41, tomek72 napisał:

mam ten odtwarzacz już trzeci rok - jak dla mnie OK, szczególnie podoba mi się że bardzo dobrze radzi sobie z upscaling-iem co mając "zapasy" filmów na DVD jest dla mnie ważne, przy BD też jest OK, ja za niego dałem 999 złotych i z tego co widzę cena "zamrożona", obsługuje HDR i Dolby Vision, moim zdaniem jeżeli nie stawiasz na granie to konsola trochę przesada,

Masz/miałeś jakieś problemy z zacięciami przy odtwarzaniu gdzie musiałeś wyłączyć z prądu odtwarzacz żeby w ogóle zaczął działać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eMBe napisał:

Masz/miałeś jakieś problemy z zacięciami przy odtwarzaniu gdzie musiałeś wyłączyć z prądu odtwarzacz żeby w ogóle zaczął działać?

Nie spotkałem się z takim problemem,

4 godziny temu, przemeklbn napisał:

Skoro xbox ma DV, to czy w ogóle w czymś ustępuje (w kategorii odtwarzanie fimów bluray hdr) w stosunku do takiego przykładowego Sony ubp-x700?

może i nie ustępuje, ale jeżeli patrzymy na to w kategorii odtwarzacz to cenowo zdecydowanie nie szedłbym w żadną konsolę,  no chyba że ktoś rozważa (jak w temacie) / chce mieć tak czy owak konsolę do gier, ja w gry nie gram więc dla mnie wybór jest prosty

4 godziny temu, eMBe napisał:

Zapewne głośnością a to też istotny parametr.

w zasadzie takie różnice występują między różnymi źródłami (dekoder, TV, blue-ray), ale można to skorygować w amplitunerze poziomem sygnału na konkretnym źródle - nie rozważałbym tego w kategoriach znaczących - chyba że rzeczywiście konsole mają bardzo niski poziom sygnału względem innych sprzętów, ale chyba są na to jakieś normy że poziom sygnału HDMI powinien wynosić "X"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek72 napisał:

może i nie ustępuje, ale jeżeli patrzymy na to w kategorii odtwarzacz to cenowo zdecydowanie nie szedłbym w żadną konsolę,  no chyba że ktoś rozważa (jak w temacie) / chce mieć tak czy owak konsolę do gier, ja w gry nie gram więc dla mnie wybór jest prosty

Kupić konsolę i na niej nie grać to nie ma sensu. Moje pytanie sprowadzało się do tego, czy posiadając xboxa dedykowany odtwarzacz cokolwiek daje ponad to co daje konsola w obszerze dźwięku i obrazu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemeklbn OK, to właśnie miałem na myśli - po co konsola skoro nie chcemy grać, ale w międzyczasie znalazłem coś takiego i nie jestem w stanie potwierdzić ani zaprzeczyć wiarygodności tego artykułu, natomiast w podsumowaniu wychodzi na to, że xbox Dolby Vision obsługuje tylko z Netflix-a, jako odtwarzacz płyt nie obsługuje ani Dolby Vision ani HDR10+, natomiast artykuł ma chyba z dwa lata i trzeba by to zweryfikować @eMBe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maciek72 napisał:

Szukasz jakości w audio i video ? 

Oppo 203 , 205 . Dodawanie napisów z pena . Nic od tej pory chyba nie powstało lepszego . 

Potem Panasonic UB 820 , 9000 

Czyli wychodzi, że minimum 1800 zł za nowe up820. O Oppo nawet nie mówię bo raz, że ciężko dostać a jak się już pojawi to cena kosmiczna.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/referencyjny-blu-ray-4k-oppo-udp203

10k :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za model byście polecili jeśli chodzi o "region free" player ? Jestem jeszcze do końca tygodnia w Polsce i zastanawiam się czy kupić tutaj Blue-ray player ,ale to znów będę musiał kupić w USA blue-ray do płyt które zostały zakupione tam... troszkę mam płyt z polski również . Stad mam dylemat kupować tutaj jakiś tańszy i w USA coś lepszego ? Czy postawić na uniwersalność i mieć jeden gdzie nie będa mnie interesować już regiony ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...